Ana içeriğe git
elektronikprojeler
Konu: Videoların Başı ve Sonrasından Bölüm Kırpmak (49 Kez okunmuş)

Videoların Başı ve Sonrasından Bölüm Kırpmak

Herkes uzman olmak zorunda değildir. Uzman olmayan araştırarak öğrenir. Ancak bu konuda internet ortamında çok fazla bilgi kirliliği var. Özellikle bir miktar bilgisayar kullanım geçmişi olan insanların yeri geldiğinde saçmalama seviyesinde makaleler yazdığına bile denk geliyoruz. Buna ben de dahilim. Elimde bir bilgi varsa bu bilginin detayını araştırmadan yaymaya çalıştığım çok olmuştur.

Şayet elinizde bir video var ise ve bu videonun çeşitli yerlerinden kısmi kesimler yapmak istiyorsanız, gelişmiş bir video editörüne hiç ihtiyacınız yoktur. Gelişmiş video editörlerinin asıl amacı kes, kırp biç olmadığı için, işiniz bitince bir de render sürecine maruz kalırsınız.

Aşağıda vereceğim kaynakta, render sürecine hiç gerek kalmadan 1 dakikada videolarınızdabölme birleştirme nasıl yapılır onu anlatıyor. Elbette aynı prensip ile istenmeyen yerler seçilip DEL ile silinebiliyor:
https://www.sordum.net/30230/video-dosyalarini-kolayca-bolelim-birlestirelim/

Makalede anlatılan kısımda, render edilmemesi için dönüştürme seçeneğine ne yazılması gerektiğine dikkat edin. Ayrıca, linkte sadece bölme-birleştirme anlatılsa da son derece kolay şekilde seçilen kısım DEL ile silinebiliyor. Bitince ise videonuzun uzantısı ne ise, dönüştürme seçeneği girmeden örneğin .mkv demuxing, avi demuxing, mp4 demuxing gibi seçenekler ile işinizi kolayca görün. Çıkış, rendersiz şekilde oluşturulacaktır 1 dakika bile sürmez.

Videodan bölüm silme işleminde ayrıca video dönüştürme programı kullanmak gereksizdir. Bunlar internet ortamındaki aslı astarı olmayan bilgilerdir, itibar etmeyiniz.

Bunun haricinde windows için birçok video kırpma yazılımı da ücretsiz olarak mevcut. Bu tip durumlarda gidip pahalı yazılımları kreklemeye ya da satınalmaya çalışmayın.  Şayet sorun bir profesyonel programı kullanmayı öğrenmekse zaten konumuz bu değil.

Kolaylıklar dilerim.Usta değilim. Sadece hobistim.
Yanıtlarıma bakarak beni usta zannetmeyin.