Dalga Enerjisinde Elektrik Üretmek

Başlatan Lion, 11 Kasım 2019, 13:29:34

Lion

Merhabalar iyi günler dilerim...
Bitirme çalışmam olan dalga enerjisinden elektrik üretimi çalışmamda bazı noktalarda tıkandım fikri olan lutfen yardımcı olursa şimdiden çok teşekkür ederim.
Bu çalışmamla ilgili prototibimde 1500*1000*500 e plexiglass malzemeden bir havuz yaptım suyun üzerinde hareketi sağlayacak olan 5 tane şamandıra kollarım var bu şamandıralar hareket ettikçe bir mili dönderiyor. Şuan için bu hareket sayesinde milim 30d/dk da dönmektedir. Bunun devamın da büyük küçük çark sistemi yaparak devri hızlandırmayı düşünüyorum bu sistemin mekaniksel simülasyonunu solidwork üzerinden yaptım şuan için iki problemim var ;
1.) 30d/dk da dönen milimin bir genaratörü döndürerek akım voltaj grafiğini nasıl çıkarabilirim. Bunu sadece bir program üzerinde yapsam grafikleri alsam dünyalar benim olacak . Bunun hakkında öneri verebilecek var mı ?
2.) Şuan ki devrimi 150 devire çıkarsam ve altında kalsa enerji çıkışı elde etmem için nasıl bir motor dinamo kullanmam lazım aklımda bisiklet dinamosunu döndürmek var sizce bu yeterli olur mu? nasıl bir şey yapmamı tavsiye edersiniz ?
cevaplayan herkese teşekkür ederim

manipulator

Lion

grafik çıkarma kısmını matlab veya psat dan yapılabilinir mi ?

Lion

Alıntı yapılan: manipulator - 11 Kasım 2019, 13:34:37Usb osiloskop ile grafik kaydedebilirsiniz.
grafik çıkarma kısmını matlab veya psat dan yapılabilinir mi ?

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın