Ana içeriğe git
elektronikprojeler
Konu: 5. Uluslar Arası EMC konferansı. (195 Kez okunmuş)

5. Uluslar Arası EMC konferansı.

5. si düzenlenen uluslar arası EMC konferansı bu yıl Gebze Teknik Üniversitesinde idi. 25 eylüle kadar devam edecek. Bugün @fatih343  ile konferansa gittik. gidecekler için http://emcturkiye.org/ buraya üye olmalarını öneririm. Konferansta ücretsiz kitap ve kitapcıklar veriliyor. yalnız kayıtlı olanlar alabiliyor. kayıt olsanız dahi isminiz cıkmıyor ise kayıt mailinizi gösterip tekrar kağıt üzerinde kayıt olup kitabı ve kitapcıkları alabilirsiniz. konferans baştan sonra ingilizce anlatmak olunup standtların bazılarında yabancılar olduğu için az bucuk ingilizce bilmek gerekiyor.

istanbuldan gelcekler için MARMARAYA binip gebze teknik -Fatih hastanesi durağında indiklerinde marmarayın cıkışında hemen üniversite girişi var oradan konferansa geldiğinizi söyleyip. kimliğinizi güvenliğe bırakıp iceri girebiliyorsunuz. izmit tarafından geleceklerde gebze otobüsüne binerse üst yolda iniyorsunuz köprüden karşıya gecince üniversiteye geliyorsunuz. Şöförlere de sorabilirsiniz.

Konferans Elektronik Mühendisliği fakültesinde . fakülteye girer girmez sola dönüp ilerdeki merdivenlerden aşşağıya indiniz mi konferans salonu sol tarafta kalıyor kalabalıktan anlarsınız.


Konferansta cok ilginç şeyler var. Profesyonel sistemler (Test cihazları - EMI cihazları ) fakat benim dikkatimi en cok ceken Anten tasarımıydı. Logolardan anten tasarlıyorsunuz. ve PC yazılımı sayesinde anteninizi nasıl geliştireceğinizi nereye ne kadar lego ekleyeceğinizi öğreniyorsunuz. legolar 2 çeşitten oluşuyor bunlar Nikel ve dielektrik legolar dielektrik legolar kendi aralarında dielektrik katsayısına göre 3 gruba ayrılıyor.Ancak bunlar Cells diye geciyor yani hücre olarak adalandırılıyor. birde ground planes var. buda her antende olduğu gibi şase kısmını taşıyor. standtlarda calışan antenler mevcut pc den kontrol edebiliyorsunuz. en garibi ise bildiğimiz antenlere benzemiyorlar. daha cok mantıksal bir bakış acısı var.  Ayrıca bunun yanında cok farklı test sistemleri yapmışlar.

Bakmak isteyenler için link : http://www.antenit.com/
Mekatronik Teknikeri.
Elektrik-Elektronik Teknisyeni.

 

Ynt: 5. Uluslar Arası EMC konferansı.

Yanıt #1
Yarın gideceğim inşallah :)
Elektrik sayacı döndürücüsü ...