Ddx2060-Ddx8000 hak. yardım

Başlatan suleyman123, 15 Temmuz 2019, 14:04:06

suleyman123

Arkadaşlar herkese merhabalar , 320v sayesinde bir cok anfi tasarımı yaptım tüm paylaşılan projeler icin öncelikle tşkür ederim...

şuan bir tane sorunum söz konusu  ürünün  girişini çözemiyorum voltaj güç beslemelerinin hepsi dogru sadece ses girişi in girişini neryye vermeliyim yada aux ile giriş yapabilirmiyim ?

konu hakkında desteklerini rica ediyorum

şimiden teşekkürler

3 adet ddx2060
1 adet  ddx8000

taydin

Sanırım buna analog sinyal verebileceğini düşünüyorsun ... Bu amfi analog sinyal almıyor. I2S formatında dijital seri sinyal alıyor. O yüzden bunun önüne, I2S çıkışa sahip bir ADC konması gerekiyor.

ADC'nin I2S çıkışını bu kart üzerinde bulunan 16 pinli header'a bağlaman gerekiyor. Ama header'da hangi pin'in ne olduğu işaretlenmemiş görebildiğim kadarıyla, o yüzden oradaki DSP'nin datasheet'ina bakıp oradan baskı devre yollarını takip etmen lazım. DSP okunmuyor ama muhtemelen DDX 8000.
Elektrik sayacı döndürücüsü ...

Adnancoskun

Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

taydin

Alıntı yapılan: Adnancoskun - 15 Temmuz 2019, 15:15:42http://www.turuta.md/DSHEETS/DDX-2060.pdf
O güç katının datasheet'i. I2S sinyalleri DDX8000 DSP'sine giriyor, bunun datasheet'ine bakmak lazım:

http://www.apogeebio.com/ddx/PDFs/DDX-8000.pdf

Buradaki LRCKI, BCKI ve SDIxx sinyalleri I2S sinyaller. 8 kanal, 4 stereo girişi var. Ama şimdi DSP datasheet'ine bakınca, bunda bir de I2C kontrol portu var. Bu DSP'nin kullanılmadan önce programlanması da gerekebilir. Bu durumda sadece ADC de yeterli değil. Bir arduino veya benzer bir işlemci ile bu DSP'nin önce yapılandırılması lazım.

suleyman123

bu ürün VESTEL AV 3000 ev sinema sisteminde kullanıyordum ama ben bu ürünü kendim çalışıtarmaz mıyım arkadaşlar ? [spoiler][/spoiler]

suleyman123

Alıntı yapılan: taydin - 15 Temmuz 2019, 14:43:24Sanırım buna analog sinyal verebileceğini düşünüyorsun ... Bu amfi analog sinyal almıyor. I2S formatında dijital seri sinyal alıyor. O yüzden bunun önüne, I2S çıkışa sahip bir ADC konması gerekiyor.

ADC'nin I2S çıkışını bu kart üzerinde bulunan 16 pinli header'a bağlaman gerekiyor. Ama header'da hangi pin'in ne olduğu işaretlenmemiş görebildiğim kadarıyla, o yüzden oradaki DSP'nin datasheet'ina bakıp oradan baskı devre yollarını takip etmen lazım. DSP okunmuyor ama muhtemelen DDX 8000.

arkadaşlar degerli yorumlarınız icin t.ederim birşey daha sormak istiyorum ben ddx2060 3 entegre ile yeniden yapsam ddx8000 olmadan bi borda baskı devre uygulayıp verim alabilir miyim ? nasıl olsa tüm malzemeler anakartta mevcut ben sadece 3 entegreli sistem yaapbilirmiyim ?

suleyman123

ilgili data ile kendim sıfırda ddx2060 yapmam mı mantıklı ? yapsam girişi sayısal mı vermem gerekiyor yani aux girişi ile giriş yapabilirmiyim yada hiç ugraşma boşuna mı dersiniz :)

http://www.apogeebio.com/ddx/PDFs/DDX-2050.pdf

taydin

Alıntı yapılan: suleyman123 - 15 Temmuz 2019, 15:53:12arkadaşlar degerli yorumlarınız icin t.ederim birşey daha sormak istiyorum ben ddx2060 3 entegre ile yeniden yapsam ddx8000 olmadan bi borda baskı devre uygulayıp verim alabilir miyim ? nasıl olsa tüm malzemeler anakartta mevcut ben sadece 3 entegreli sistem yaapbilirmiyim ?

O çıkış katı entegreleri de dijital sinyal alıyor. DDX denen özel bir formatla kodlanmış iki seri hat giriyor (INA INB). O yüzden DDX DSP ile sürülmeleri gerekiyor.

Eğer sen bunu kalitelidir diye değerlendirmek istiyorsan, seni hayal kırıklığına uğratabilir. Bu tip amfilerin güzel yanı verimlerinin yüksek olması dolayısıyla belli bir çıkış seviyesi için az güç tüketmeleri.

suleyman123

Alıntı yapılan: taydin - 15 Temmuz 2019, 16:24:27O çıkış katı entegreleri de dijital sinyal alıyor. DDX denen özel bir formatla kodlanmış iki seri hat giriyor (INA INB). O yüzden DDX DSP ile sürülmeleri gerekiyor.

Eğer sen bunu kalitelidir diye değerlendirmek istiyorsan, seni hayal kırıklığına uğratabilir. Bu tip amfilerin güzel yanı verimlerinin yüksek olması dolayısıyla belli bir çıkış seviyesi için az güç tüketmeleri.

bu anfi ile 8ohm hoparlör ve bass ile o kadar temiz ses alıyordum ki bu üründen aldıgım zevki hiç bir üründen almadım alamadım ses temiz. o zaman ben bu devre ile ugraşmamayım 8ohmluk anfi yapımı ile araştırma yapayım :)

taydin

Alıntı yapılan: suleyman123 - 15 Temmuz 2019, 16:19:16ilgili data ile kendim sıfırda ddx2060 yapmam mı mantıklı ? yapsam girişi sayısal mı vermem gerekiyor yani aux girişi ile giriş yapabilirmiyim yada hiç ugraşma boşuna mı dersiniz :)

http://www.apogeebio.com/ddx/PDFs/DDX-2050.pdf

Bir yıl önceki bir projede buna benzer, ama FFX formatında çalışan dijital amfi ile uğraşmıştım. Kullanılan DSP STA311B. Bunları programlamak hiç kolay değil. İçerideki dijital filtre katlarının parametrelerinin hesaplanması gerekiyor. Az sürünmedim ve bir daha kesinlikle böyle birşeye bulaşmak istemem. Ama gene de sen bilirsin  :D

taydin

Alıntı yapılan: suleyman123 - 15 Temmuz 2019, 16:27:56bu anfi ile 8ohm hoparlör ve bass ile o kadar temiz ses alıyordum ki bu üründen aldıgım zevki hiç bir üründen almadım alamadım ses temiz. o zaman ben bu devre ile ugraşmamayım 8ohmluk anfi yapımı ile araştırma yapayım :)

Kulakla değerlendirdiğin zaman işin içine birçok psikolojik faktör giriyor. Belki o müziği çok beğeniyorsun, veya belki de bu amfinin belli frekanslarda yarattığı distorsiyon senin kulağına hoş geliyordur :) EVET, gerçekten! Mesela millet onbinlerce lira verip bol distorsiyonlu lambalı amfi satın alıyor :) Çünkü lambalı amfilerin o karakteristiği birçok insanın kulağına hoş geliyor.

suleyman123

Alıntı yapılan: taydin - 15 Temmuz 2019, 16:48:09Kulakla değerlendirdiğin zaman işin içine birçok psikolojik faktör giriyor. Belki o müziği çok beğeniyorsun, veya belki de bu amfinin belli frekanslarda yarattığı distorsiyon senin kulağına hoş geliyordur :) EVET, gerçekten! Mesela millet onbinlerce lira verip bol distorsiyonlu lambalı amfi satın alıyor :) Çünkü lambalı amfilerin o karakteristiği birçok insanın kulağına hoş geliyor.

Hocam cok haklısınız bu tamamiyle zevk işi buradaki rakamalar devasal olabiliyor cünkü zevkler renkler tartışılmaz,
size birşey daha sormak istiyorum 8 ohm 8adet hoparlörüm var sizce nasıl bir anfi yapmalı yada almalıyım

taydin

Forumda değişik kalite seviyelerinde amfi tasarımları var. İlgili konuları okuman faydalı olur.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın