Ana içeriğe git
Konu: Engelli kizim içinDijital tarti yapmak istiyorum.  (108 Kez okunmuş)

Engelli kizim içinDijital tarti yapmak istiyorum.

Merhaba. Kizim için bir alet tasarliyorum bana bilinen baskülün küçuğu lazim. Yaptigim kisa arastirmada baskullerin dort kenarinda agirliklari olcen parcalar var. Bunlarin daha az baskida olcenlerinden lazim. Kisacasi sag ayak ne kadar basiyor. Sol ayak ne kadar basiyor olçebilecegim bir baskul yapmak istiyorum. Elektronikçi abilerim kardeşlerimden yardim istiyorum 

Ynt: Engelli kizim içinDijital tarti yapmak istiyorum.

Yanıt #1
Bir bobinin içine giren yaylı bir nüve kullanabilirsin. Aşağıdaki solenoid'e bak.

Bunun amacı normalde farklı. Elektrik veriyorsun ve mekanik hareket elde ediyorsun. Ama senin uygulamada o yaylı çubuğu sen hareket ettireceksin. Çubuk ne kadar girerse bobine, bobinin endüktansı o kadar artacak. Yani bobinin endüktansını ölçen Arduino'lu bir tasarım yaparsan iş gayet güzel olur.

X

Elektrik sayacı döndürücüsü ...

Yanıt #2
Tesekkur ederim. Tasarim olarak aslinda tam olarak evde kullanilan baskul tipinde bir sey gerekli bana. İnce, mekanik bir parçasi olmayan ya da çok kücuk olan.  Baskıyı ölçen bir plaka mesela?? :du:

Yanıt #3
Tesekkur ederim. Tasarim olarak aslinda tam olarak evde kullanilan baskul tipinde bir sey gerekli bana. İnce, mekanik bir parçasi olmayan ya da çok kücuk olan.  Baskıyı ölçen bir plaka mesela?? :du:

Birtane el tartisi alip içini söküp bir bakiyim diyorum.