Ana içeriğe git
Konu: YURT DIŞI ONLİNE ALIŞVERİŞ VERGİ ORANLARI (314 Kez okunmuş)

Ynt: YURT DIŞI ONLİNE ALIŞVERİŞ VERGİ ORANLARI

Yanıt #15
Bir diğer sorun da bence bizde hain çok. Devletin her kademesine yerleşmişler ve Türkiye ne zaman doğru yönde bir adım atsa hemen çomağı sokuyorlar. Ama Allah'ın takdiri işte, o kadar haine rağmen hala dağılmadık.

Belki de bu işin çözümü, bize batının ambargo koyması. Tarihsel olarak bakarsak, ne zaman bir ambargoya maruz kaldık, o zamanda atılım yaptık. Kıbrıs barış harekatından sonra askeri haberleşme konusunda bağımsızlığımızı elde ettik. ABD IHA satmayınca kendi IHA mızı yaptık. ABD ve Almanya, tabanca tüfek mermi satmayınca hepsini kendimiz yapmaya başladık.

Yakında batı bize gene ambargo koyduğunda, belki eskisi gibi gene bizim yöneticilerin aklı başına gelecek ve ARGE'yi gerçek anlamda teşvik etmeye başlayacaklar.
Elektrik sayacı döndürücüsü ...

Yanıt #16
Nedense ARGE konusunda araştırıyoruz ama geliştiremiyoruz gibi bişey var ortada. Elbette batı ambargosunu koyar. Sende olsan başka ülkenin sana muhtaç kalmasını istersin. Ama önemli olan yumurta kapıya dayanmadan adımlar atmak. İnşallah ilerde daha iyi teknolojilerle daha iyi yerlere geliriz ama bunun için çok çalışmamız lazım çooookkkk 😊😊😊 Mesela ben çok isterim yurtdışında çıkmış bi ürünün muadilini hemde farklı özellikler ekleyerek üretebilmeyi.

Yanıt #17
https://tr.investing.com/news/forex-news/posta-ve-kargo-yollu-ithalata-urun-snrlamas-geliyor-1898047
ÜRETİMİ olmayan bir devlet ancak bu kadar halkı bunaltabilirdi. bir kişi ayda beş adet ürün getirtebilecekmiş yurtdışından. tek pakette bile olsa ayrı da olsa toplam 5 ürün...

bilimsel yayınmış bilmem dergiymiş, parasızmış paralıymış fark etmez...

böyle bir şey olabilir mi yahu? bu nasıl bir ekonomi yönetimidir...
Mühendislik Diplomayla olmaz. İnsanı adam eden, bilgi değil görgüdür.

Yanıt #18
https://tr.investing.com/news/forex-news/posta-ve-kargo-yollu-ithalata-urun-snrlamas-geliyor-1898047
ÜRETİMİ olmayan bir devlet ancak bu kadar halkı bunaltabilirdi. bir kişi ayda beş adet ürün getirtebilecekmiş yurtdışından. tek pakette bile olsa ayrı da olsa toplam 5 ürün...

bilimsel yayınmış bilmem dergiymiş, parasızmış paralıymış fark etmez...

böyle bir şey olabilir mi yahu? bu nasıl bir ekonomi yönetimidir...
Ben 15 gün önce 18 farklı ürün sipariş verdim 7 adet pakette gelicek.O zaman benim ürünler gümrüğe takılır😭

Yanıt #19
Merhaba konu ile ilgili değil ama benim bir sorum olacak ve  bunu foruma nasil yazacagimi bilmiyorum. Daha dogrusu nereden yazacagimi bilmiyorum.