AİWA Z 1800 MÜZİK SETİ CD ATLAMA SORUNU

Başlatan aykut3155, 30 Mart 2019, 12:12:40

aykut3155

Değerli üstadlarım , ustalarım merhaba. Elimde uzun süredir kullandığım aiwa marka müzik setim var. Cd sini kullanmak istiyorum fakat bi problem var galiba. Önceden hiç okumuyordu cd leri açıp lens ini sildim şuan da okuyor fakat müzik çalarken atlama yapıyor. Varmı bi fikri bunu çözüme götürebileceğimiz bi ustamız. Şimdiden teşekkür ediyorum.

gokrtl

Alıntı yapılan: aykut3155 - 30 Mart 2019, 12:12:40Değerli üstadlarım , ustalarım merhaba. Elimde uzun süredir kullandığım aiwa marka müzik setim var. Cd sini kullanmak istiyorum fakat bi problem var galiba. Önceden hiç okumuyordu cd leri açıp lens ini sildim şuan da okuyor fakat müzik çalarken atlama yapıyor. Varmı bi fikri bunu çözüme götürebileceğimiz bi ustamız. Şimdiden teşekkür ediyorum.
Lensini silmek yetmez. O kafa cd yi okurken sürekli bir kızak üzerinde kayarak hareket eder. O kızakta rahat kayması için yağ vardır. Ve zamanla toz ala ala işlevini yitirir. Ben kendi okuyucumun kızağını temizleyip wd-40 ile yağlıyorum. Pek uzun ömürlü olmuyor sık sık yağlamam gerekiyor ama iş görüyor. Oraya sürülen yağın ne olduğunu bilmediğinden yardımcı olamayacağım. Araştırırsan bulursun. Çok ince gress yağı olabilir mesela...

Yusuf usta

Alıntı yapılan: aykut3155 - 30 Mart 2019, 12:12:40Değerli üstadlarım , ustalarım merhaba. Elimde uzun süredir kullandığım aiwa marka müzik setim var. Cd sini kullanmak istiyorum fakat bi problem var galiba. Önceden hiç okumuyordu cd leri açıp lens ini sildim şuan da okuyor fakat müzik çalarken atlama yapıyor. Varmı bi fikri bunu çözüme götürebileceğimiz bi ustamız. Şimdiden teşekkür ediyorum.

cd gözü rast gele silinmez.
rast gele bir malzeme ile de silinmez.
dışını silmek yetmez, cımbızla lensi yayları incitmeden kaldırıp iç kısmını da silmek gerekebilir. -ki bu tür silmede yay ve lens pozisyonu değişeceği için kafa ayarı gerekir.
silmekle düzelmezse cd okuyucu laser head arkasındaki mini trimpotlardan laser seviye ve hassasiyet ayarı yapılır. bu ayar milimetreden az mesafelerde çevirilerek yapılacağı için tecrübe ister.
kabaca böyleyken böyle işte...
Mühendislik Diplomayla olmaz. İnsanı adam eden, bilgi değil görgüdür.

aykut3155

aykut3155

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın