Yeni donanım ve eski işletim sistemleri üzerine (DESTEK ve TARTIŞMA)

Başlatan Mr_YAMYAM, 16 Mart 2019, 19:51:52

Mr_YAMYAM

Kendime yeni bir PC toplamaya karar verdim.
Elimdeki iş kartları uyumluluğu için 3 adet PCI slot 2 adet te PCI X1 slotu olan bir anakart temin ettim.
https://www.asus.com/tr/Motherboards/PRIME-H310-PLUS/
Bu anakartıma uyumlu bir i5 8. nesil işlemci ve uygun özelliklerde 2 adet te RAM aldım.
Sistemi kasaya monte edip gerekli bağlantıları yaptım.
Gel gelelim bazı sorunlar var.
Lisanslı Win7 yi kurmak istiyorum. Çünkü elimdeki donanımlara ve lisanslı yazılımlara destek alabileceğim tek işletim sistemi.
Gel gelelim bu anakart bu işletim sistemine destek vermiyor.
Hile ve desise ile Win7 yi kurmuş olsam da, donanımlarım çalışmıyor. Çünkü anakart veriyolları Win7 ile uyumlu değil.
Doğal olarak bu anakartım ile kurmuş olduğum sistemim ile ne video kartımı ne de AUDITION yazılımını kullanamıyorum.
Anakart resmi üreticisinde ise kesinlikle Win10'un harici windows işletim sistemleri için destek verilmemiş.
Ancak linux sürümleri gayet şipirdek çalışmaktadır.
Siz olsaydınız ne yapardınız.
Konumuz her türlü tartışmaya açık olup şu unsurlara değinilecektir.
Lisanslı bir Win10 alınabilir. 800TL gibi bir ücreti var. Verilmeye değer mi?
Windows 10 işletim sistemi ile ADOBE AUDITION 1.5 ve AVERMEDIA video kartını çalıştırabilirmiyim?
Ses kartım ASUS PCI X1 DGX modelidir. Win10 desteklenir mi?

asma

Bu konularda çok cahilim.
Aklıma gelen çözümler doğrumu , yeterli mi bilmem.
Win10 int. ürerinden key satın alınarak ucuza legal sistem toplanır.
Virual win7 ile program ve donanımlar kullanılır.
Bu uygulamayı yapan arkadaşlar özellikle yazılım kurmak için kullanıyor. Donanımda ne olur bilgim yok.
Kolay gelsin.

Mr_YAMYAM

Amaç ucuza win10 temin etmek değil aslında.
Önemli olan sistemin sağlıklı yapılandırılması.
İş amaçlı ve özellikle render ve audio reproduction üzerine olacağı için gerekirse işletim sistemine para verilebilir.
Ancak iş işletim sistemi ile bitmiyor.
Video kartım oldukça eski ve PCI slotlu. Yeni modelleri bulunmuyor. Video yakalama işlemi için gerekli.
Lisanslı ADOBE AUDITION yazılımımın win da nasıl çalışabileceğini bilmiyorum. Yeni lisans alabilmem mümkün değil.
Dolayısı ile bir virtual sisteme yönelmek te pek doğru olmayacaktır. Olsa idi zaten linux tabanında doğrudan Windows programlarını çalıştırabilmekteyim.
Konu içeriğindeki destek için gereken bilgiler şunlardır.
Windows 10 eski donanımlara uyum sağlıyor mu?
Windows 10 eski programları sağlıklı çalıştırabiliyor mu.?
Windows 10 kullanan arkadaşların görüşlerini almak için konu açılmıştır.
Müspet yanıtlar ve testler geldiği takdirde gerekirse windows10 için o kadar parayı verebilirim.
Ama yeni donanım gerektirir ve eski lisanslı programlarım çalışmazsa satın almanın hiç anlamı olmayacaktır.

gokrtl

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 16 Mart 2019, 23:27:05Amaç ucuza win10 temin etmek değil aslında.
Önemli olan sistemin sağlıklı yapılandırılması.
İş amaçlı ve özellikle render ve audio reproduction üzerine olacağı için gerekirse işletim sistemine para verilebilir.
Ancak iş işletim sistemi ile bitmiyor.
Video kartım oldukça eski ve PCI slotlu. Yeni modelleri bulunmuyor. Video yakalama işlemi için gerekli.
Lisanslı ADOBE AUDITION yazılımımın win da nasıl çalışabileceğini bilmiyorum. Yeni lisans alabilmem mümkün değil.
Dolayısı ile bir virtual sisteme yönelmek te pek doğru olmayacaktır. Olsa idi zaten linux tabanında doğrudan Windows programlarını çalıştırabilmekteyim.
Konu içeriğindeki destek için gereken bilgiler şunlardır.
Windows 10 eski donanımlara uyum sağlıyor mu?
Windows 10 eski programları sağlıklı çalıştırabiliyor mu.?
Windows 10 kullanan arkadaşların görüşlerini almak için konu açılmıştır.
Müspet yanıtlar ve testler geldiği takdirde gerekirse windows10 için o kadar parayı verebilirim.
Ama yeni donanım gerektirir ve eski lisanslı programlarım çalışmazsa satın almanın hiç anlamı olmayacaktır.

Abi her şeyin cracklisini indir kur test et. En sağlıklı çalışan sistemin lisansını al.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: gokrtl - 16 Mart 2019, 23:32:00Abi her şeyin cracklisini indir kur test et. En sağlıklı çalışan sistemin lisansını al.
Zaten win7 nin lisanslısı var bende.
Ama yeni anakart win7 desteklemiyor.
Win 10 alsam bu sefer de program ve donanım uyumunu bilmiyorum.
Yani sizlerden istediğim win10 kullanıyorsanız donanım ve yazılım uyumu hakkında bilgiler.

gokrtl

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 17 Mart 2019, 00:02:53Zaten win7 nin lisanslısı var bende.
Ama yeni anakart win7 desteklemiyor.
Win 10 alsam bu sefer de program ve donanım uyumunu bilmiyorum.
Yani sizlerden istediğim win10 kullanıyorsanız donanım ve yazılım uyumu hakkında bilgiler.

Abi biz ne desek senin ekipmanın elimizde olmadığı sürece boş. Sen crackli win10 kur. Dene. En mantıklısı...

i3uz

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 16 Mart 2019, 19:51:52Kendime yeni bir PC toplamaya karar verdim.
Elimdeki iş kartları uyumluluğu için 3 adet PCI slot 2 adet te PCI X1 slotu olan bir anakart temin ettim.
https://www.asus.com/tr/Motherboards/PRIME-H310-PLUS/
Bu anakartıma uyumlu bir i5 8. nesil işlemci ve uygun özelliklerde 2 adet te RAM aldım.
Sistemi kasaya monte edip gerekli bağlantıları yaptım.
Gel gelelim bazı sorunlar var.
Lisanslı Win7 yi kurmak istiyorum. Çünkü elimdeki donanımlara ve lisanslı yazılımlara destek alabileceğim tek işletim sistemi.
Gel gelelim bu anakart bu işletim sistemine destek vermiyor.
Hile ve desise ile Win7 yi kurmuş olsam da, donanımlarım çalışmıyor. Çünkü anakart veriyolları Win7 ile uyumlu değil.
Doğal olarak bu anakartım ile kurmuş olduğum sistemim ile ne video kartımı ne de AUDITION yazılımını kullanamıyorum.
Anakart resmi üreticisinde ise kesinlikle Win10'un harici windows işletim sistemleri için destek verilmemiş.
Ancak linux sürümleri gayet şipirdek çalışmaktadır.
Siz olsaydınız ne yapardınız.
Konumuz her türlü tartışmaya açık olup şu unsurlara değinilecektir.
Lisanslı bir Win10 alınabilir. 800TL gibi bir ücreti var. Verilmeye değer mi?
Windows 10 işletim sistemi ile ADOBE AUDITION 1.5 ve AVERMEDIA video kartını çalıştırabilirmiyim?
Ses kartım ASUS PCI X1 DGX modelidir. Win10 desteklenir mi?
800tl verip windows 10 almana gerek yok. 15- 30tl internet uzerinden key alabilirsin. Artik windows internet uzerinden indirilebilir oldugundan sadece key parası veriliyor. Eskiden bandrollu uruler cdye cekilip, ondan sonra  yok vergisi, trt payi, ulasim payi oldugu icin bu fiyatlardi. Simdi bedava hemde orjinal. Al bi key dene derim.
https://m.epttavm.com/item/33161277_microsoft-windows-10-pro-dijital-indirilebilir-lisans?gclid=CjwKCAjw4LfkBRBDEiwAc2DSlDBCXU8W8Qnn9cva85JUiAZ9uIIlwZtO7GgHj2xD6xNW5uWPNYe9GxoCaGkQAvD_BwE#product-comments
Teori gerçek verileri vermez, pratikte yaptıkların doğru verilerdir.
Tanrı Türk'ü korusun
        TA1OME

Mr_YAMYAM

Konumuz günceldir.
Özellikle eski donanıma sahip ama windows10 kullanan arkadaşların görüşleri önem arzetmektedir.
Windows10 kullanıp ta eski programları test eden arkadaşlar da görüşlerini paylaşabilir.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın