İnternetden Malzeme Temini 2019

Başlatan thekme, 16 Mart 2019, 00:00:15

thekme

Herkese selamlar forma baktım en son konu 2013 açıldığını gördüm bu yüzden yenisini açtım.Benim internetden güvenli ve birazda hesaplı komponent alabileceğim site var mı. Direnç,robotistan,yıldırım elektronik bu sitelere baktım atmega128 denetleyicisi yok yada istediğim komponentler yok genelde hobi amaçlı malzemeler var özdisan ve farnell gibi sitelerde 20tl lik malzemeyi 60tl ye satıyor ki çok uçuk bir rakam bu önerebileceğiniz bir site var mı. Şimdiden teşekkürler.
Derin olan kuyu değil, kısa olan iptir.

iylis

robocombo
roboshop
hobidevre

iylis

gokrtl

Alıntı yapılan: thekme - 16 Mart 2019, 00:00:15Herkese selamlar forma baktım en son konu 2013 açıldığını gördüm bu yüzden yenisini açtım.Benim internetden güvenli ve birazda hesaplı komponent alabileceğim site var mı. Direnç,robotistan,yıldırım elektronik bu sitelere baktım atmega128 denetleyicisi yok yada istediğim komponentler yok genelde hobi amaçlı malzemeler var özdisan ve farnell gibi sitelerde 20tl lik malzemeyi 60tl ye satıyor ki çok uçuk bir rakam bu önerebileceğiniz bir site var mı. Şimdiden teşekkürler.
Bütün elemanları bir yerden alıp kurtulayım gibi bir seçenek yok maalesef. Birinde direnç olmuyor ötekinde kondansatör. N11 ve gittigidiyordan bile alışveriş yaptığımız oluyor.

thekme

Alıntı yapılan: iylis - 16 Mart 2019, 10:56:22robocombo
roboshop
hobidevre
bunlarda sadece modül var hobi amaçlı component satmıyorlar.

Alıntı yapılan: iylis - 16 Mart 2019, 10:58:42bu arada direnc'te ATMEGA128 var.
atmega128 var ama 3 aydan fazladır stok temin etmiyorlar.Yani alamıyorum 

Alıntı yapılan: gokrtl - 16 Mart 2019, 16:50:13Bütün elemanları bir yerden alıp kurtulayım gibi bir seçenek yok maalesef. Birinde direnç olmuyor ötekinde kondansatör. N11 ve gittigidiyordan bile alışveriş yaptığımız oluyor.
Hepsini biryerden değil mesala entegre üzerine komple bir site olabilir,kondansatör direnç gibi sık kullanılan başka bir site olabilir gibisinden 3 aydır bitirme için atmega128 ve türevi entegreler alıcam alamadım çinden uzun zamana gelir diye bekle bekle epey geçti :) neyse en iyisi özdisandan pahalıda olsa almak.Teşekkürler herkese
Derin olan kuyu değil, kısa olan iptir.

gokrtl

Alıntı yapılan: thekme - 16 Mart 2019, 19:48:37bunlarda sadece modül var hobi amaçlı component satmıyorlar.
Hepsini biryerden değil mesala entegre üzerine komple bir site olabilir,kondansatör direnç gibi sık kullanılan başka bir site olabilir gibisinden 3 aydır bitirme için atmega128 ve türevi entegreler alıcam alamadım çinden uzun zamana gelir diye bekle bekle epey geçti :) neyse en iyisi özdisandan pahalıda olsa almak.Teşekkürler herkese
Ben çeşit çeşit elemanı aynı siteden sepete atıp alamadığımı biliyorum sırf sepet toplamı 30tl tutmadı diye.
Sadece direnç alıcam desen 2-3 bintane alıcan ki satsınlar. Öyle 10tane lazım deyip alamıyor insan.

Sistem tamamen tüketiciden ortalama enaz 50tl almak üzerine kurulmuş. Ben hiç 5 direnç 5 kondansatöre 5tl verip çıktığımı hatırlamıyorum.

taydin

Alıntı yapılan: thekme - 16 Mart 2019, 19:48:37bunlarda sadece modül var hobi amaçlı component satmıyorlar.

mouser.com'un Türkiye temsilcisi bir firma vardı adını unuttum, ama aratırsanız bulursunuz. Oradan da temin edilebilir. Fiyatlar tabi yüksek, ama en azından gelen malzeme çakma değil. Digikey için de aynı şeyler geçerli.

Bunlara yakında gümrük konabilir, bir an önce ne gerekiyorsa almak lazım.
Elektrik sayacı döndürücüsü ...

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın