Öğrenciler için: Usta'nın Patladığı Noktalar

Başlatan Yusuf usta, 28 Şubat 2019, 22:07:16

Yusuf usta

Genel Sohbet bölümünde bu başlığı arada hortlatmak gerekiyor. Çünkü sık sık yazıyorum ama kaybolup gidiyor gözden.

Değerli Öğrenciler,
Zamanı olup da size gıcıklık olsun diye yardımcı olmayan ustanın arabasının tekerleği patlasın. Yolda benzinim bitsin ki yardımcı olmayı çok istiyorum. Ama kardeşim önce sen kendine bir yardımcı olmak iste... İste ki ben de olayım.

Forumda bunca konuya cevap yazan adamlar sizce deli mi? Niye yazıyorlar? Sizin çok önemli projeleriniz var, eyvallah. ama bizim ilgili bakanlıktan maaş alıp buna rağmen tembellik edip size cevap yazmadığımızı mı sanıyorsunuz? Ve sizce tüm Türkiye'den kaç kişi özel mesaj le  soru soruyordur ustalara bilin bakalım... Emin olun forumda bir soru varsa mesaj kutumuzda her bir forum iletisine karşılık on soru var.
Ve bildiniz soruların çoğu aynı sorular. Neden mi? "Usta benim işimi özelden yaz gör sonra ben gideyim daha görüşmeyelim" dediğiniz için. Özelden yazma forumdan yaz diye profilinin altında yazı olan adama özelden soru yağıyor. hele ki proje zamanlarında...
Eee, forumdan sırf bir üyelik alıp daha mesaj bile yazmaya üşendiğinizden ve kaza le eliniz direkt olarak özel mesaj yazma butonuna kaydığı içindir bu da...

daha önce de yazdım. Siz zeki insansınız. bunları biliyor ama unutuyorsunuz, dalgınlığınıza geliyor demek ki, o yüzden yazıyorum yanlış anlamayın.

şimdi siz kendinizi benim yerime koyun. ben size yazıyorum. diyorum ki sizin ultrasonik engel algılama devrenizi yapıyoruz bize yardımcı olur musunuz? siz yüzlerce hatta bin mesaj içinden arayıp o konuyu buldunuz... çünkü ben zahmet edp link atmadım. çok yoruyor abi, ara bul yani niye link atayım? sonra buldunuz linki ve cevap yazıyorsunuz: evet, nasıl yardım edeyim?

yani ortada daha soru yok. ergen gibi mesajlaşmamız gerekiyor bizim de oturup...

ve forumda konu neden var?
bakın da yapın diye...
ben o kadar çizim yapmışım yazılım bilmem ne paylaşmışım zaman ayırmışım üşenmemişim de siz niye o konuya soru yazmıyorsunuz? yazın, göremezsek mesaj atın deyin ki usta bir bak şuraya... yani size verilen cevaptan başkaları niye faydalanmasın? aynı soruyu bize neden defalarca yazsın?

biz PC başında biri mesaj atsa da yazışsak diye bekleyen genç öğrenciler değiliz unutmayın.
konuya sorunuzu yazın. oradaki insanlara nasıl cevap verilmişse size de cevap verilir.

Mühendislik Diplomayla olmaz. İnsanı adam eden, bilgi değil görgüdür.

tayfun601

ustaların isyanı zamanında bende böyle sinir olurdum ustam gençken derdim ulan arkadaş adamlar cevap yazmıyor bize diye sonra devran döndü soru sorulan insanın kendisi olunca anlıyor herşeyi
cahillik diyelim ustam genç arkadaşların yaşına var sayıyorum tabi bende çok yaşlı sayılmam ama insan bi yerden sonra formun neden oldugundan şüphe etmiyor degil aslında tek sorun türkiyede bir cihaz yada yazılımı ne için kullandıgımıza bakıyoruz neden veya nasıl dogru şekilde kullanılır hiç düşünmüyoruz tabiki bu dediğim herkez için geçerli değildir
arkadaşlardan birde ben ricada bulunayım işin kısa yoldan çözümü yerine formu doğru kullanıp forumdaki konun altında bir mesaj gelince özele çagırmasınlar sonuçta onu yıllar sonra da olsa o sorunla başka bir insan karşılaşır ve onun çözümünü beklemeden o konuda aradıgını bulmuş olabilir tabiki arada bizde uzman olmadıgımız konuda üstadlardan rica ediyoruz ama özel mesaj istemiyoruz konuada hallediyoruz
Hayal Edebildiğin Hayal Etmek İstediğin Kadardır

seron

Yusuf usta haklı.
Ama bir konu başlığı açıp, abiler ablalar ben bunun hesaplamasını yapamıyorum özürlüyüm, şu transistörün şurasıyla burası arasına kaç ohm direnç atılacak bi söyler misiniz, diyorum, bileni de bilmeyeni de yanıt vermiyor. Ona ne buyrulur? Hadi bakalım... Konu dışı oldu. Neyse boşver.

Yusuf usta

Alıntı yapılan: seron - 01 Mart 2019, 18:01:06Yusuf usta haklı.
Ama bir konu başlığı açıp, abiler ablalar ben bunun hesaplamasını yapamıyorum özürlüyüm, şu transistörün şurasıyla burası arasına kaç ohm direnç atılacak bi söyler misiniz, diyorum, bileni de bilmeyeni de yanıt vermiyor. Ona ne buyrulur? Hadi bakalım... Konu dışı oldu. Neyse boşver.

ben bildiğim bir konu olursa yazarım. hesap kitap işleri beni aşıyor. o yüzden yanlış bir şey yazmaktansa yazmamak daha mantıklı geliyor.
bilenler niye yazmıyor acaba onu ben de bilmiyorum. :)
Mühendislik Diplomayla olmaz. İnsanı adam eden, bilgi değil görgüdür.

jeetli

S.A. yusuf ustam bende çok anlamıyorum geçenlerde usb radyo arizasi için yardım istemiştim sağolsun  taydin ustam işimizi çözdü  o devre ile ilgili de bir konu açtım SJ2038 5v. Power ve ses karti adında benden devre baskı semasi istedi fakat benim bilgimi aştığı için sadece konu acip internetten bulduğum devre hakkında belgeyide  konu altına ekledim sizlerden ricam baskı devresinde hazırlayıp arkadaslara paylasmanizi dilerim insallah bir kaç arkadaşa faydası olur saygılarımla hayırlı isler
hobi severim meraklıyım otoboya ustasıyım emeğe saygı duyanlardanım

stk4221

hayırlı çalışmalar üstadlar ben bu foruma 2013 yılında katıldım. çok kaliteli oturaklı işin ehli üstadlar var. buranın sabit müdavimlerinde kibir bulamassın ögrenme taraftarı arkadaşlar da dingin insanlar  zaten zanaatkar insanda kibir olmaz hepsi bildigini izah etme derdinde he ne var foruma yeni kayıt olup üslubu olmayan vurkaç mantıgında arkadaşlar bazen forumu karştırırabiliyor. onlarda hemen anlaşılıyor zaten.

vatan kanla alınır ter ve göz yaşı ile korunur

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın