pcbway
avatar_Kazasker

Film Önerileri (Sohbet)

Başlatan Kazasker, 15 Şubat 2019, 00:51:32

Kazasker

15 Şubat 2019, 00:51:32 Son düzenlenme: 15 Şubat 2019, 00:52:55 Kazasker
Slm forum ailesi. zaman zaman boş vaktimiz oluyor veya ailecek bir film izlemek istiyoruz.  bazende efsane dediğimiz yapıtlar ortaya çıkıyor.   hoşunuza giden sizde hoş bir tebessüm bırakan  filmleri burdan payşaıp birbirimize önerebiliriz.


ilk öneri benden olsun  :)

özellikle müzikle ve ses sistemleriyle  uğraşan arkadaşlar için güzel bir film tavsiyem var. fim 1970-1986 arasını anlatıyor. meşhur QUEEN grubunun biyografisi. ama dönemi yansıtması açısından harika bir yapıt.  özellikle Freddie mercury i canlandıran rami malek in performansına bayıldım. daha önce belgeselini izlemiştim. bu kadar BENZER VE  uyumlu oyuncuları nerede bulmuşlar anlamadım.  :-*  özelllikle son konser sahnesi gerçeğinin aynısı...müziği ruhunda hissetmek isteyenler için buyrun.
https://www.youtube.com/watch?v=mP0VHJYFOAU

Tanrı Türkü Korusun <br />         TB1BSE

07 Osman

Genel anlamda favorilerim,  sanatsal başyapıtların haricinde  bol ses efekti olan bilim kurgu, aksiyon, macera tarzı filmler. :)

seron

Sevgili Hedefim - Wild Target (2010) filmini öneririm.
https://www.imdb.com/title/tt1235189/

Başlık güzel olmuş bir film arşivcisi olarak bundan böyle gelip gelip tavsiyede bulunabilirim. Bahsettiğim film aksiyon-komedi-suç-aşk karışımıdır ölmeden izlenmesi gereken filmlerden. :)

Film tavsiye ederken imdb linki atmayı unutmayın. Fazla spoiler vermeyin.

Kazasker

Sevgili hedefimi konusunu okumadan izlemiştim. Film ilerledikçe noluyor lan dedim kendime. Bende tavsiye ederim bu filmi.. :)
Tanrı Türkü Korusun <br />         TB1BSE

ozgurece

15 Şubat 2019, 19:36:02 #4 Son düzenlenme: 15 Şubat 2019, 19:38:51 ozgurece
Prometheus


Prometheus (2012)
Özet ve Detaylar
Tekrar bilim-kurgu türüne dönüş yapan kült yönetmen Ridley Scott'ın önderliğinde Alien'ın köklerine yapılan bu yolculuk, hayatın başlangıcına dair araştırma yürüten bir ekibin evrenin en karanlık noktasında yaşadıkları maceralara odaklanıyor. Ekibin insanoğlunun geleceğini korumak adına girdiği bu savaş, her şeyin sonu olabilir...
Çekimleri gizlilik içinde yürütülen filmin orijinal hikâyesi Jon Spaihts tarafından yazıldı ve daha sonra Lost'un yaratıcısı Damon Lindelof'un elinden geçti. Kadrosuyla göz dolduran Prometheus'un Alien efsanesiyle aynı DNA'yı taşıdığını, fakat seriden tamamen bağımsız olduğunu belirtelim...
Dağıtımcı Tiglon
Yapım yılı 2012
Metraj uzun metrajlı film
İlginç Detaylar 2 başlık
Türkiye Gişe Rakamları 311 023 kişi izlemiş
Bütçe 150 000 000 $
Dil İngilizce


Benim Arşivdeseron


stk4221

Çok filim izleme kültürüm. yok okulda "yarından sonra" adlı bir filim izlemiştim. Çok beğendim. 
vatan kanla alınır ter ve göz yaşı ile korunur

stk4221

Siyasi belgesel bilimsel filimler daha cezbedici. Uçmalı kaçmalı
Filimler saçma geliyor azıcık da mantık olacak. Çinlilerin yerel filimleri var taklacı güvercin gibiler. Depara kalktimi tamam artık. İnmezler daha aşağı  :)
vatan kanla alınır ter ve göz yaşı ile korunur