Ana içeriğe git
Konu: power led sürücü hakkında (918 Kez okunmuş)

Ynt: power led sürücü hakkında

Yanıt #30
Helal olsun.
Yangın aşırı ısınmadan ve kısa devreden olur. Yanlış kablolamadan da olur.
Size kesin birşey söyleyebilmem için önce şu sorunun bir halledilmesi lazım. Dağınık gözüküp gözükmemesi ise sizin yeteneğinize bağlı.  ;)
Kolay gelsin.
Usta değilim. Sadece hobistim.
Yanıtlarıma bakarak beni usta zannetmeyin.

Yanıt #31
Sayın @seron   pes etme yahu. Ürün birebir önünde olsa inan ki halledeceksin.  Uzaktan ancak bu kadar oluyor.  Led driverlerin geniş giriş aralıkları ve geniş çıkış aralığı var. Yani o led driverde 79/130 volt olması kesin olay değil. Yani diyorki senin taktığın lede göre ben bu voltaj aralığında ayarlarım bu işi demek istiyor.

Örnek: https://www.aliexpress.com/item/1-3x1W-Dimmable-LED-Driver-300mA-Plastic-1-3-W-Watt-Lighting-Transformers-Power-Supply-For/32924051884.html?spm=2114.search0604.3.8.397279f6boLQTb&s=p&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_1_10065_10068_319_10059_10884_317_10887_10696_321_322_10084_453_10083_454_10103_10618_10307_537_536_10902,searchweb201603_6,ppcSwitch_0&algo_expid=cea07a0a-1e62-42a7-82fa-c1811c1c3b17-1&algo_pvid=cea07a0a-1e62-42a7-82fa-c1811c1c3b17&transAbTest=ae803_4

Girişe 220 volt verdin. Çıkış 3-12 volt demiş. Yani çıkışta 1-3 adet 1 watt power led  demiş. 1 tane takarsan 3 volt verecek, 3 tane seri bağlarsan 12 volt verecek. 

Bence arkadaşımız ölçü aleti gelince önce senin anlattığın gibi akımı ölçsün,  sonra da  herhangi bir led üzerine kaç volt gerilim düşüyor onu da ölçsün.

Yanıt #32
Osman abi ben seni bir yerden hatırlıcam ama nerden hatırlıcam bilmiyorum. Resim çok tanıdık geldi.
Herşey arkadaşın verimli ölçüm sonuçları ile belli olacak ölçü aleti gelince fotosunu koysun hangi kademede nasıl yapacağını anlatırız resimli.

Yanıt #33
Osman abi ben seni bir yerden hatırlıcam ama nerden hatırlıcam bilmiyorum. Resim çok tanıdık geldi.
Herşey arkadaşın verimli ölçüm sonuçları ile belli olacak ölçü aleti gelince fotosunu koysun hangi kademede nasıl yapacağını anlatırız resimli.

@seron   1996 -2002 yılları arasında Antalya da yaşadım. Yaşını bilmiyorum ama o yıllarda ben 20-25 lerimdeydim. Belki karşılaşmışızdır bir yerlerde.

Yanıt #34
desteğinizden dolayı herkese teşekkürler.
aldığım ürün bu gerçi akşam görücem kargodan bir süpriz çıkmaz ise. buna göre nasıl ölçeceğim sıkıntıyı ?

Yanıt #35
X

X
Hiç bir gemi sizi çok uzaklara götüremez, bir kitap kadar...

Yanıt #37
Evet takılı olacak. :)
Verdiğinizi foto üzerinden çizim yapıp yükleyeyim mi anlamadıysanız?

Yanıt #39
Evet takılı olacak. :)
Verdiğinizi foto üzerinden çizim yapıp yükleyeyim mi anlamadıysanız?
Sonuçlar 122 ilki
İkincisi 0,33
Tabi bu ölçümler soğukken yapıldı sıcakken yapmak gerekirmi

Yanıt #40
İkincisini bir iki dakika boyunca yapmanız gerekiyor. Bakalım akım sabit mi yükseliyor mu.
Bir de adaptörün ucuna led bağlı değilkende ölçeceğiz. 200V kademesinde ölçeceksiniz onu şimdi acele etmeyin önce ikinci tekniği 1 dakika 2 dakika boyunca bir deneyin.

Yanıt #41
İkincisini bir iki dakika boyunca yapmanız gerekiyor. Bakalım akım sabit mi yükseliyor mu.
Bir de adaptörün ucuna led bağlı değilkende ölçeceğiz. 200V kademesinde ölçeceksiniz onu şimdi acele etmeyin önce ikinci tekniği 1 dakika 2 dakika boyunca bir deneyin.
Ok

Yanıt #42
[/quote

3-4 dk tuttum 0,33 değişmedi diğerini nasıl yapıcam

Yanıt #43
Tamam adaptör sabit akım veren bir adaptör onda sorun yok.

Şimdi kırmız kabloyu siyahın hemen üstündekine alın. orta deliğe.
Dönerli düğmeyi 200Volta getirin. V__.... diye gösteren DC kademesi.
Adaptörü led şeridinden ayırın.
Adaptörün ucundaki çıplak kablolara asla elinizle temas etmeden artıyı artıya eksiyi eksiye değdirin ne gösteriyor?

Yanıt #44
Tamam adaptör sabit akım veren bir adaptör onda sorun yok.

Şimdi kırmız kabloyu siyahın hemen üstündekine alın. orta deliğe.
Dönerli düğmeyi 200Volta getirin. V__.... diye gösteren DC kademesi.
Adaptörü led şeridinden ayırın.
Adaptörün ucundaki çıplak kablolara asla elinizle temas etmeden artıyı artıya eksiyi eksiye değdirin ne gösteriyor?
145 gösterdi
İlk resşmdeki gibi v200 e getirdim kırmızıyı ortaya aldım -- + + ya doğru dimi