Ana içeriğe git
elektronikprojeler
Konu: 4+1 Amfi Projemde Önerilerinize İhtiyacım var ,,,, (257 Kez okunmuş)

Ynt: 4+1 Amfi Projemde Önerilerinize İhtiyacım var ,,,,

Yanıt #15
sub anfım var onu surecek sub preampımda var hazırda , stereoyu surecek preamp ımda var , 3.4 kanalı 1.2. kanalı suren preamp a dırek gırmektense, araya bı devre ıle surround yapasım var . yada sen yaparsan satın alırım :)
Şahsi görüşüm, ses kaynağın pikap gibi düşük çıkışlı bir şey değil ise preamp kullanmaman yönünde.

Yanıt #16
telefondan bağlayınca ses düşük oluyor, pc den bağlayınca baya fark var ,  preamp ta ton ayarı var o hosuma gıdıyor aynı zamanda , siz neden kullanılmamasından yanasınız ..

Yanıt #17
telefondan bağlayınca ses düşük oluyor, pc den bağlayınca baya fark var ,  preamp ta ton ayarı var o hosuma gıdıyor aynı zamanda , siz neden kullanılmamasından yanasınız ..
Neden?
Şimdi senin kullandığın LM3886 ampli, 1Vpp girişe göre tasarlanmıştır, daha yüksek giriş seviyesinde yüksek ses seviyelerinde kırpılma olabilir.
Ancak önünde bir preamp var, ve gelen voltajı yükseltiyor, değil mi?
Bu durumda ampline gereken giriş düzeyinden daha yüksek bir giriş sinyalin olacağından sinyalde kırpılmalara sebep olur.
Bu durum kulak tarafından anlaşılmayabilir, ancak preamp kazancını biraz daha arttırırsan ne demek istediğimi anlarsın ;)

Yanıt #18
Neden?
Şimdi senin kullandığın LM3886 ampli, 1Vpp girişe göre tasarlanmıştır, daha yüksek giriş seviyesinde yüksek ses seviyelerinde kırpılma olabilir.
Ancak önünde bir preamp var, ve gelen voltajı yükseltiyor, değil mi?
Bu durumda ampline gereken  giriş düzeyinden daha yüksek bir giriş sinyalin olacağından sinyalde kırpılmalara sebep olur.
Bu durum kulak tarafından anlaşılmayabilir, ancak preamp kazancını biraz daha arttırırsan ne demek istediğimi anlarsın ;)

Süper bilgi hocam , şuankı durumda hıcbır kayıp  yaşamıyorum ve ses oldukca net sn seste dahı ,  Hocam  öncekı anfım sanyo orgınal stk 4231 V olan versıyon  ıkı versıyon var bu dusuk sınyalı sever demıslerdı , nıtekımde öle oldu , sparısını verdıgım preamp ın aynısı o sıstemde mevcut ,  yıne aynı kaynaktan ses alıyordum ,  sesi % 50 iken preampı son sese aldıgımda hoparlörlerde çatlama oluyordu senın deyımınle kırpılmıs sınyal ,  bu sefer preampı yarım sevıyede tuttugumda , decoderın sesını %80 lere cıkartabılıyordum. ayrıca hıc bır sınyal gırısı yokken preampın kazancını sona yaklastırdıgımda dıp gurultusu alıyordum,  sımdı sızı daha ıyı anladım ..  yanı ıkısıde dengelı olsa %50 %50  gıbı,   amfının gırıs sınyalınde kayıp lar olusurmu hocam ,,

Yanıt #19
Süper bilgi hocam , şuankı durumda hıcbır kayıp  yaşamıyorum ve ses oldukca net sn seste dahı ,  Hocam  öncekı anfım sanyo orgınal stk 4231 V olan versıyon  ıkı versıyon var bu dusuk sınyalı sever demıslerdı , nıtekımde öle oldu , sparısını verdıgım preamp ın aynısı o sıstemde mevcut ,  yıne aynı kaynaktan ses alıyordum ,  sesi % 50 iken preampı son sese aldıgımda hoparlörlerde çatlama oluyordu senı senın deyımınle kırpılmıs sınyal ,  bu sefer preampı yarım sevıyed tuttugumda , decoderın sesını %80 lere cıkartabılıyordum ..  yanı ıkısıde dengelı olsa %50 %50  gıbı,  sence ses  gırıs sınyalınde kayıp lar olusurmu hocam ,,
Bana hocam deme. Bunu bir arkadaşa daha söylemiştim. Ben odasının bir köşesinde basit işlerle uğraşan bir öğrenciyim.
Ha, bana soracak olursan eğer çok gerekli değil ise preamp kullanma. Onun yerine uygun fiyatlara pasif ton kontrol devreleri satılıyor. Ondan al.
Mesela bu olur.
https://www.aliexpress.com/item/Low-Noise-Low-Distortion-Passive-Stereo-Treble-Bass-Tone-Volume-Control-Board/32573896649.html
Daha ucuzları var. Ama bunda kullanılan komponentler nispeten daha kaliteli.