Ana içeriğe git
elektronikprojeler
Konu: Unit UT 612 EL Tipi LCR Multimetre (338 Kez okunmuş)

Ynt: Unit UT 612 EL Tipi LCR Multimetre

Yanıt #15
Anladım Onursal hocam şimdi bu kapasitör 2200uf 50 volt yeni bakın durumuna. Tam 100 % 100 değil.

Yanıt #16
O tür kondansatörlerin toleransları yüksektir.
Bu sebeple 100 adet alınsa bile yarısı kadarı farklı değer gösterebilir.
Ama şu tip gayet iyidir.
X

Yanıt #17
Anladım Onursal Hocam o zaman demekki Elektronik cihazlarda birçok sorunu bu kapasitörlerden yaşıyoruz kapasimetre ile normal görünen kondansatörün sorunlu olduğunu bu şekilde anlayabiliyoruz. Ben daha önce kapasimetre satın almıştım onunla kondansatörü ölçüyorum kapasite normal sağlam görünüyor kondansatörü değiştirince 5+1 de sesler geldi.  o kapasitörü şimdi ölçtüm hiç değer yok çöpmüş demekki

Yanıt #18
Güzelce izliyom başlığı. Dökturun ustalar. :)
Özgür hocam hayırlı olsun. Su mavi 2.2 uflardan olcermisin nasılmış size zahmet. Bende alaçam. :D
Tanrı Türkü Korusun
         TB1BSE

Yanıt #19
Güzelce izliyom başlığı. Dökturun ustalar. :)
Özgür hocam hayırlı olsun. Su mavi 2.2 uflardan olcermisin nasılmış size zahmet. Bende alaçam. :D
Teşekkürler @Kazasker Arkadaşım Sağol. Az önce ölçüm yaptım ben çok iyi anlamam ama bu kapasitörlerin biri diğerini tutmuyor. 3 Ayrı kapasite ölçüm sonucu ama bize @Mr_YAMYAM hocam işin doğrusunu söyler. Bu arada ben 100 adet aldığımda 47 TL ödemiştim Şimdi 50 adedi 40,12TL yazılmış. Çok zam gelmiş.  :o
İlk 4 resim Sony -Cyber-shot en alttaki HP-Photosmart R937

Yanıt #20
Teşekkürler @Kazasker Arkadaşım Sağol. Az önce ölçüm yaptım ben çok iyi anlamam ama bu kapasitörlerin biri diğerini tutmuyor. 3 Ayrı kapasite ölçüm sonucu ama bize @Mr_YAMYAM hocam işin doğrusunu söyler. Bu arada ben 100 adet aldığımda 47 TL ödemiştim Şimdi 50 adedi 40,12TL yazılmış. Çok zam gelmiş.  :o

toleransları 10% diye biliyorum bunların.
2200 için 220 çıkıyor. Yani 2420 ye kadar değer gösterebilir.
Resimler de 2.173 gibi değer gösteriyor ki bu da 2.200 e çok yakın.
Benim acemi görüşüme göre gayet iyi :))
Hiç bir gemi sizi çok uzaklara götüremez, bir kitap kadar...

Yanıt #21
Eline sağlık üstat. Bence de değerler güzel. Ben de şimdi baktım fiyat uçmuş.  :o  O zaman alamamıştım. Yarın bakiniyim bi.
Tanrı Türkü Korusun
         TB1BSE

Yanıt #22
@Mr_YAMYAM  abi orjinal stk465 sattığını iddia ediyor. Sen daha iyi anlarsın 48tl fiyatı var. :))

n11.com'dan SANYO STK465 ORİJİNAL ENTEGRE CHİP ELEKTRONİK MALZEME seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!
https://urun.n11.com/diger/sanyo-stk465-orijinal-entegre-chip-elektronik-malzeme-P200041098

Yanıt #23
Orijinal değil.
Ama ikinci sınıf ürün.
Özgürün amplisindeki kullandığım iyi çalışan entegre.
Orijinali budur.
X

Yanıt #24
Eline sağlık üstat. Bence de değerler güzel. Ben de şimdi baktım fiyat uçmuş.  :o  O zaman alamamıştım. Yarın bakiniyim bi.

Aliexpress te 10 tanesi 60tl. Bence hala uygun fiyat. Kaçırmamak lazım. Ayrıca trampın bir söylemi var. Eğer cumhurbaşkanı ters bir cevap verirse doların yine yükselme ihtimali doğar. Bunu da göz önünde bulundurmak lazım. (Amacım siyaset yapmak değildir. Sakın yanlış yerlere çekilmesin konu. Sadece bir öngörü de bulundum :))  )

Yanıt #25
Kondansatörler tipleri kadar toleransları ile de değerlendirilirler.
Bu tip kondansatörler girişte kullanıldıklarında %10 tolerans devrede çok fazla etki yapmaz. Özellikle yüksek empedanslı girişlerde etkileri çok az olacaktır. Bu sebeple düşük toleransa gerek duyulmaz.
Ancak %5 toleranslı kondansatör olunca fiyat anında artmaktadır.
Keza %2.5 veya %1 olunca sizler düşünün.
@ozgurece
Şimdi o kondansatörleri ölçü aletinde bağlı iken hafifçe ısıtarak değerini ölçünüz.
Bakalım ne olacak :D

Yanıt #26
Onursal Hocam bende Akai AM-U2 deki STK465 söktüm STK461 Taktım  Elimde yedek STK465 var ama galiba buda yan sanyinin yanı. :))

@ozgurece
Şimdi o kondansatörleri ölçü aletinde bağlı iken hafifçe ısıtarak değerini ölçünüz.
Bakalım ne olacak :D
Onursal Hocam yarın dediğiniz gibi havya ile ısıtayım bakalım değerler ne olacak. ?

Yanıt #27
Onursal Hocam bende Akai AM-U2 deki STK465 söktüm STK461 Taktım  Elimde yedek STK465 var ama galiba buda yan sanyinin yanı. :))

Son çıkan STK lar iyice çöpürdek.
@Mr_YAMYAM  abi orjinal stk465 sattığını iddia ediyor. Sen daha iyi anlarsın 48tl fiyatı var. :))

n11.com'dan SANYO STK465 ORİJİNAL ENTEGRE CHİP ELEKTRONİK MALZEME seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!
https://urun.n11.com/diger/sanyo-stk465-orijinal-entegre-chip-elektronik-malzeme-P200041098
Bu ürün senin amplindekinin aynısı.
Yani çalışan kötünün iyisi olanlar.

Yanıt #28
@Mr_YAMYAM Hocam sizin NEUTRIK kaybolmuş.  :o
Eğer yanlış hatırlamıyorsam buna benziyordu.

Yanıt #29
Onursal Hocam Aliexpress siparişlerim bugün geldi, bu kondansatörlerin 1000uf 63Volt (M)  Low ESR  ölçümlerine bakarmısınız. ?İki adet ayrı ölçüm yaptım sonuçlar Farklı Hocam bu kondansatörler nasıl (M) oluyor anlayamadım. Beni Kazıklamışlar mı ? :o