Sünger ve köpük kesme makinesi ( kendin yap)

Başlatan Kazasker, 12 Ocak 2019, 00:20:49

Kazasker

slm arakadaşlar.
zaman zaman lazım olan , epeydir araştırdığım ve basit bir şekilde kendi kesiminizi yapabileceğiniz bir çalışmayı paylaşmak istiyorum.
özellikle çocuklara oyuncak yaparken güzel iş görüyor. ayrıca evde yaptığım sandalyelere sünger keserken de kolaylık olacak.  en başından en son aşamasına kadar video çektim fakat arka planda dinlediğim radyodan telif yedim  :)  yeniden kısa bir video çektim ama başlangıç safhası yok.

gerekli malzemeler.
30x50 zemin için tahta.
L şeklinde bükülmüş demir, saplama veya bu şekilde yapılmış tahta
Elektrikli ısıtıcı teli ( bu yoksa çok ince kablo teli de olur.)
bir kaç vida ve somun
12v adaptör
Mantık basit.
[attach type=thumb]10651[/attach]

bu da videosu
https://www.youtube.com/watch?v=ubeDHgOLCwA

Not. Bu daha test aşaması. Daha detaylı yapacağım kısmetse.
Tanrı Türkü Korusun <br />         TB1BSE

gokrtl

Model uçaklar ile uğraşırken bende yapmıştım bundan. Tel olarak çelik bağlama teli kullanmıştım.

Kazasker

Alıntı yapılan: gokrtl - 12 Ocak 2019, 06:34:14Model uçaklar ile uğraşırken bende yapmıştım bundan. Tel olarak çelik bağlama teli kullanmıştım.
:)   çok eğlenceli. Hangi uçağı yaptın bi ara bizim içişleri de baya uğraştı. Evin sağı solu ucakti  :D

gevv

Paylaşım için teşekkürler.

İlk videoyu vimeo sitesine yükleyebilirsiniz orada sorun çıkmaz.

Kullandığınız köpük büyük ihtimal xps bu köpüğün inşaat alanında kullanımı bir çok ülkede yasaklandı sebep kanserojen olması xps veya eps bu tarz malzemelerden çocukları uzak tutmanız gerekli

gokrtl

Bir sürü yaptım. Bu sadece onlardan biri.

[attach width=300]10661[/attach]

gokrtl

Mesela bu da 3D modeldi.

[attach width=300]10663[/attach]

ozgurece

Alıntı yapılan: gevv - 12 Ocak 2019, 11:19:56Paylaşım için teşekkürler.

Daha önce yüklediğim Technics Anfi videoları içerik nedeniyle silinmiş bende vimeo ya tekrar yükledim. Bilgilendirme için Teşekkürler.

gevv

Kazasker

Alıntı yapılan: gevv - 12 Ocak 2019, 11:19:56Paylaşım için teşekkürler.

Kullandığınız köpük büyük ihtimal xps bu köpüğün inşaat alanında kullanımı bir çok ülkede yasaklandı sebep kanserojen olması xps veya eps bu tarz malzemelerden çocukları uzak tutmanız gerekli
Bilgilendirme için teşekkürler üstat.  Evet inşaat köpüğü Öğretmen çocuklardan istemiş ödev olarak köpükten hayvanlar yapın diye ondan kullandım. Evet özellikle eridikçe sülfür çıkarıyor. Bu son kullanmayacağım artik. 
Vimeo sitesini bilmiyordum bir deneme yapalım bakalım nasıl olacak.

gevv

önemli değil @Kazasker  bende mantolama araştırmaları sırasında öğrenmiştim :)

ek olarak silicon cipin proje dosyasını ekliyorum kontrol devresi arayanların işini görür

[attach type=image]10665[/attach]

Kazasker

Alıntı yapılan: gevv - 12 Ocak 2019, 19:00:13önemli değil @Kazasker  bende mantolama araştırmaları sırasında öğrenmiştim :)

ek olarak silicon cipin proje dosyasını ekliyorum kontrol devresi arayanların işini görür

[attach type=image]10665[/attach]
Ooo harika. Resimdeki proje tam benlik. Kontrol devresi için ayrıca tesekkur ederim üstad @gevv

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın