Gateway Solo 9100 Pentium 2 Win95 :)

Başlatan gokrtl, 09 Ocak 2019, 22:42:53

gokrtl

Gateway Solo 9100
Pentium 2
66mhz veriyolu :)
Windows 95
128mb sd ram
Trident ekran kartı
Creative ses kartı

Bundan daha eskisi çalışır durumda elinde olan var mı?
Antika değeri var mıdır? Satsam 3-5 parça elektronik alet ihtiyacımı karşılar mı sizce?

[attach width=300]10621[/attach]

[attach width=300]10623[/attach]

[attach width=300]10625[/attach]

[attach width=300]10627[/attach]

[attach width=300]10629[/attach]

https://youtu.be/J2OCaR23uQE

gokrtl

Yıllar sonra 2019 da bu komutu kullandığıma inanamıyorum

taydin

O laptop'a linux kur Gökhan. İşte sana linux öğrenmek için bir fırsat :) Grafik ekranda linux iyi çalışmaz muhtemelen ama komut satırında linux çalıştırmak için yeterince iyidir bu.
Elektrik sayacı döndürücüsü ...

gokrtl

Alıntı yapılan: taydin - 10 Ocak 2019, 15:27:20O laptop'a linux kur Gökhan. İşte sana linux öğrenmek için bir fırsat :) Grafik ekranda linux iyi çalışmaz muhtemelen ama komut satırında linux çalıştırmak için yeterince iyidir bu.

Abi Linux bana çok uzak. Ben antika niyetine satıp şu konuştuğumuz utc 61e ölçü aleti ile hantek osiloskopu alabilir miyim diye çırpınıyorum  :):))

seron

Geçen senelerde alibabada mı nerde bir çin sitesinde beyaz kasa-meyaz monitörlü bilgisayarları koymuşlar meraklısına özel 1000$-1500$ gibi fiyatlarla satıyorlardı. Sonradan baktım yok olmuşlar demek ki satılmış hepsi. Yerine siyah kasalılar gelmiş XP'li.
Bu beyaz bilgisayarlar windows 98'li idi ve içlerini o zamanın oyunları ile doldurmuşlar. Açıklamalarda yazıyordu.

Satman için uluslararası pazara açman lazım. Satılmaz değil satılır. Ama kim alır ne zaman alır?...
Dursun elinde. Başka bir yerden para bul...

Haa linux olmaz ona. O yıllarda linux daha yeni yeni çıkmıştı donanım desteği yoktur sanırım ::) Windows 95 zamanlarında son kullanıcıya yönelik dağıtımlar henüz piyasada yoktu yani onu demek istiyorum. Kuracağın dağıtımın kernelinde o donanımın sürücüleri olması gerekiyor ki herşeyden önce kurulabilsin. Zaten istemiyorum demişsin boşver...

Boşverme. Linux'u kullanmasan bile öğren. Şu an benim elimde bir sürü dağıtımın iso'su var. Şu an için Lubuntu 16.04 kullanıyorum. Son derece hafif ve barut modda çalışıyor. Yani linuxu denemeni öneririm. Bil de kullanma.

Dur lan sorayım... :D
Ne istiyorsun o machineye?

gokrtl

Alıntı yapılan: seron - 10 Ocak 2019, 18:31:17Geçen senelerde alibabada mı nerde bir çin sitesinde beyaz kasa-meyaz monitörlü bilgisayarları koymuşlar meraklısına özel 1000$-1500$ gibi fiyatlarla satıyorlardı. Sonradan baktım yok olmuşlar demek ki satılmış hepsi. Yerine siyah kasalılar gelmiş XP'li.
Bu beyaz bilgisayarlar windows 98'li idi ve içlerini o zamanın oyunları ile doldurmuşlar. Açıklamalarda yazıyordu.

Satman için uluslararası pazara açman lazım. Satılmaz değil satılır. Ama kim alır ne zaman alır?...
Dursun elinde. Başka bir yerden para bul...

Haa linux olmaz ona. O yıllarda linux daha yeni yeni çıkmıştı donanım desteği yoktur sanırım ::) Windows 95 zamanlarında son kullanıcıya yönelik dağıtımlar henüz piyasada yoktu yani onu demek istiyorum. Kuracağın dağıtımın kernelinde o donanımın sürücüleri olması gerekiyor ki herşeyden önce kurulabilsin. Zaten istemiyorum demişsin boşver...

Boşverme. Linux'u kullanmasan bile öğren. Şu an benim elimde bir sürü dağıtımın iso'su var. Şu an için Lubuntu 16.04 kullanıyorum. Son derece hafif ve barut modda çalışıyor. Yani linuxu denemeni öneririm. Bil de kullanma.

Dur lan sorayım... :D
Ne istiyorsun o machineye?

Valla 1000tl ye rağzıyım. Ama aşağısı mı eder yukarısı mı eder bilmiyorum.

ozgurece

Bendeki de eski sayılır kenarda duruyor Eski ve yeni Resimler Buyrun.

[IMG]https://resmim.net/f/f6OCtw.jpg[/img]

[IMG]https://resmim.net/f/ZoBdVX.jpg[/img]

seron

gokrtl

Alıntı yapılan: ozgurece - 10 Ocak 2019, 19:19:52Bendeki de eski sayılır kenarda duruyor Eski ve yeni Resimler Buyrun.

Fujitsu sağlam marka. Zamanında yüzlercesi geçti elimden.

gokrtl

Alıntı yapılan: seron - 10 Ocak 2019, 19:30:54Gittigidiyora falan koy. Böyle manyak derecede antika hastası olan koleksiyonculara falan rastlarsan gider. Ama dediğim gibi carttadanak satılacağını sanmam. Bahsettiğin ihtiyaç malzemeleri pahalı. O ihtiyaçlar için o PCye güvenme.

Unit 61e 300tl. Diğeri de 300 civarı. Birde sıcak hava istasyonu istiyorum oda 400 civarı. Tabi bunlar iç güveyinden hallice modeller. 1000tl ye satsam üçünü de alırım  :))

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın