Ana içeriğe git
elektronikprojeler
Konu: Alsam mı ki?  (735 Kez okunmuş)

Alsam mı ki?

Bu set arçelik. Biraz pazarlık ile alınabilir.

Bunun markası belli değil. Tek hoparlör birde teyp

Hiç bir gemi sizi çok uzaklara götüremez, bir kitap kadar...

Ynt: Alsam mı ki?

Yanıt #1
Hoparlörler tamamen şans işi. Tozdan dolayı membranları mıknatısa sürtüyorsa, o hoparlörleri gelir gelmez çöpe atman lazım. Kendini şanslı hissediyor musun?  :D

Kaset yoksa elinde, kasetçaları da yok say, Geriye amfi, dolap, bir de ne idüğü belli olmayan birkaç cihaz daha kalıyor (radyo mudur, pikap çalar mıdır, her ikisi birden mi belli değil).

O parayla kaliteli bir amfi yap kendin. Sana garanti veriyorum, sesi kulağına çok hoş gelecek :D
Elektrik sayacı döndürücüsü ...

Yanıt #2
Hoparlörler tamamen şans işi. Tozdan dolayı membranları mıknatısa sürtüyorsa, o hoparlörleri gelir gelmez çöpe atman lazım. Kendini şanslı hissediyor musun?  :D

Kaset yoksa elinde, kasetçaları da yok say, Geriye amfi, dolap, bir de ne idüğü belli olmayan birkaç cihaz daha kalıyor (radyo mudur, pikap çalar mıdır, her ikisi birden mi belli değil).

O parayla kaliteli bir amfi yap kendin. Sana garanti veriyorum, sesi kulağına çok hoş gelecek :D

Hocam maksat hoparlör almak aslında. Yoksa o cihazlara para vermem. Kendim yapmayı daha çok seviyorum. Bir de 60tl verip aldığım cihazın içindekileri dışardan almaya kalksam rahat 200tl bayılırım.
200tl civarı hoparlör almam lazım.

En iyisi ben tek tük sıfır hoparlör alıp kabin yapayım.
İkinci el benim harcım değil. Anlamıyorum hoparlör işinden...

Yanıt #3
Hocam maksat hoparlör almak aslında. Yoksa o cihazlara para vermem. Kendim yapmayı daha çok seviyorum. Bir de 60tl verip aldığım cihazın içindekileri dışardan almaya kalksam rahat 200tl bayılırım.
200tl civarı hoparlör almam lazım.

En iyisi ben tek tük sıfır hoparlör alıp kabin yapayım.
İkinci el benim harcım değil. Anlamıyorum hoparlör işinden...

Dinleme şansın varsa ikinci el hoparlör de alınır. Sürtme varsa hemen belli olur zaten. Baslar vururken sanki birisi gaz çıkarıyormuş gibi ses gelir :)
Elektrik sayacı döndürücüsü ...

Yanıt #5
10 20 25 30 50v çıkışlı. Alsam mı ki?

X

Yanıt #6
Al.
30 TL gayet iyi görünüyor o trafo için. Anladığım işler değil bunlar ama böyle trafo-mırafo bulunca yapış hemen. Bobinajcıya yaptırsan 150-200TLye yapmaz. İletişime geç bir dene, abi nerdesin 20 vereyim de. Sıkıntı yaparsa tamam tamam aldım gitti dersin.

Antalyada değilmisin sen eskici meskici görünce elinde trafo var mı abi diye sor. Getirirsen üç beş çay parası atarım de. Eve götürüp daşla eziyolar :D Abi taşla ezip 1-2TLye maledeceğine ben sana 5-10 veririm de. Ben böyle trafodur hoparlördür bir sürü malzeme aldım eskicilerden.
Usta değilim. Sadece hobistim.
Yanıtlarıma bakarak beni usta zannetmeyin.

Yanıt #7
Al.
30 TL gayet iyi görünüyor o trafo için. Anladığım işler değil bunlar ama böyle trafo-mırafo bulunca yapış hemen. Bobinajcıya yaptır :) san 150-200TLye yapmaz. İletişime geç bir dene, abi nerdesin 20 vereyim de. Sıkıntı yaparsa tamam tamam aldım gitti dersin.

Antalyada değilmisin sen eskici meskici görünce elinde trafo var mı abi diye sor. Getirirsen üç beş çay parası atarım de. Eve götürüp daşla eziyolar :D Abi taşla ezip 1-2TLye maledeceğine ben sana 5-10 veririm de. Ben böyle trafodur hoparlördür bir sürü malzeme aldım eskicilerden.
Eskiciler favorim. Hic yok demiyorlar.  :)
Tanrı Türkü Korusun
         TB1BSE

Yanıt #8
Eskiciler favorim. Hic yok demiyorlar.  :)
Bana yok diyorlar :D Yılda bir değerli malzeme getirirlerse şans hemen kapıyorum.
Bir ara BOJİDAR marka mikser getirdi gocaman birşey. Görenlerin ağzı sulandı özel mesajla isteyenler oldu. Ama adam birisine yok pahasına satmış içim gitti valla... ::) 50TLye satmış lan... Küfür gibi yaaa.

Yanıt #9
Alıcam da aynı şehirde değiliz. Kargo parası filan var. Ama yine de alıcam galiba. Tek derdim üzerindeki voltajlara bakınca akımın az olduğunu düşünüyorum. Trafo küçük görünüyor.

Yanıt #10
Onu bilemem Gökhan. Kargo parası baya tutar evet. Watajının düşük olacağından kuşkulanıyorsan vazgeçedebilirsin. 

Yanıt #11
Vazgeçtim. Adamın profiline baktım. Elektronik kart tamiri yapılır diye ilan vermiş. Elektronikçi adam böyle bir trafoyu 20tl ye satmaz. Bir anormallik var bu durum da.

Yanıt #12
Sana trafo mu lazım?
Bende bir tane simit trafo var altının üstünün metal diskleri vidası dahil. Bir adet, eskiciden alma BEKO home sinema sisteminden çıkma.
Unutmazsam bu akşam özelliklerine bir bakayım fotosunu atayım. Beğenirsen gel 30TLye vereyim sana. Vatajını vutajını bilmiyorum depoya kaldırmıştım. Daha evvel burada paylaştım ama hangi başlıkta bilmiyorum...

Alırım dersen özelden konum atayım google mapsa baka baka gelirsin. Bir gazozumu içer gidersin.

Yanıt #13
Sana trafo mu lazım?
Bende bir tane simit trafo var altının üstünün metal diskleri vidası dahil. Bir adet, eskiciden alma BEKO home sinema sisteminden çıkma.
Unutmazsam bu akşam özelliklerine bir bakayım fotosunu atayım. Beğenirsen gel 30TLye vereyim sana. Vatajını vutajını bilmiyorum depoya kaldırmıştım. Daha evvel burada paylaştım ama hangi başlıkta bilmiyorum...

Alırım dersen özelden konum atayım google mapsa baka baka gelirsin. Bir gazozumu içer gidersin.
İste bunu kesinlikle kaçırma gökhan  :D  kaçırırsan bana haber et :D
Tanrı Türkü Korusun
         TB1BSE

Yanıt #14
iyi de ben Antalya'dayım. O kadar ağır trafoya kargo ödeyeceğine bobinajcıya daha iyisini yaptırırsın :D
Birazdan eve gidip bakacağım hatta şimdi gidip bir bakayım bulayım şunu. Alayım derse yalancı çıkmamış olurum.