Ana içeriğe git
Konu: Alsam mı ki?  (1039 Kez okunmuş)

Ynt: Alsam mı ki?

Yanıt #30
Trafonun verebileceği maksimum akımı belirlemek için öncelikle sekonder teline bakmak lazım. Bütün çıkışlar aynı kalınlıkta tel kullanmışsa, o zaman maksimum akımı şöyle hesaplayabilirsin:

Imax = (Trafo gücü) / (en yüksek çıkış voltajı)

Eğer letgo'daki trafoya bakarsak, 50W - 100W arası birşey gibi duruyor. En yüksek vojtaj da 50V. Eğer aynı telle sarılmış sekonder varsa, bundan 1- 2 Amper akım alabilirsin.

Ama eğer her çıkış voltajı için ayrı bir sekonder sargı varsa, ve bazılarının telleri daha kalın ise, o zaman iş değişir. Her sargının akım kapasitesi ayrıdır bu durumda.
Abi arkadaşlar bendeki trafoyu biraz oynasalar ideal çıkış alamazlar mı peki? Trafo ring core olduğundan saç sökme işlemine falan da gerek yok yani. Trafo çok iyi paketlenmiş ambalajlanmış insan sökmeye kıyamıyor ama istenen değerlere ulaşmak için uğraşmaya değer mi acaba? Ben bu trafoyu arkadaşa teslim ettiğimde bunu tel bulabilirse gerekirse biraz mıncıklasın isterim... Ampli mapli yapıyorlar benim gibi tembel de değiller. İşlerine yarayacaksa tel sipariş eder yaparlar.
Usta değilim. Sadece hobistim.
Yanıtlarıma bakarak beni usta zannetmeyin.

Yanıt #31
Abi arkadaşlar bendeki trafoyu biraz oynasalar ideal çıkış alamazlar mı peki? Trafo ring core olduğundan saç sökme işlemine falan da gerek yok yani. Trafo çok iyi paketlenmiş ambalajlanmış insan sökmeye kıyamıyor ama istenen değerlere ulaşmak için uğraşmaya değer mi acaba? Ben bu trafoyu arkadaşa teslim ettiğimde bunu tel bulabilirse gerekirse biraz mıncıklasın isterim... Ampli mapli yapıyorlar benim gibi tembel de değiller. İşlerine yarayacaksa tel sipariş eder yaparlar.
 O trafonun sekonderi istendiği gibi tekrar sarılabilir. Tel kalın olacağı için muntazam bir şekilde sarılabilir. Ama primeri elle tekrar sarmak mümkün değil, çünkü çok fazla sarım var, ve hepsinin de sığması için çok muntazam, teller yan yana sarılması lazım. Bunun elle yapmak mümkün değil, ancak makina ile yapılabilir.
Elektrik sayacı döndürücüsü ...

Yanıt #32
Pirimere ellemek zaten gereksiz görünüyor. En alt katmanda kendisi.
Fakat dijital ekran ve kumanda devrelerini besleyen sargılar sökülür de yeni sargı oluşturup tüm güç çıkışa verilirse, aynen anlattığınız gibi disiplinli bir çalışma ile istenen sonuca gidebilme şansları var. Trafo sarma deneyimleri yoksa zor.

Şurada güzel bir elle sarım videosu var:
https://www.youtube.com/watch?v=Q6GkSNfAEx4

Benzer başka bir örnek:
https://www.youtube.com/watch?v=nlmtKEl_7gM

Görüldüğü gibi son derece disiplinli çalışmak gerekiyor.

Yanıt #33
@seron hocam sen antalyanın neresindesin?
Hiç bir gemi sizi çok uzaklara götüremez, bir kitap kadar...

Yanıt #34
Özel ileti gönderdim.

Yanıt #35
Aşağıdaki sanyo 30tl ye satılıyor. Eminim içinden orjinal entegre çıkar. Ankarada olan varsa kaçırmasın derim

X

X

Yanıt #36
Ankara'da olup da bilmeyen varsa mutlaka iskitler bit pazarına gitsin. Her hafta kurulur. Cuma öğleden sonra baslar pazar ogleye kadar devam eder.

Cuma gitmenizi tavsiyem etmeme pek kimse olmuyor. Cumartesi sabahtan veya pazar sabahtan giderseniz daha iyi olur. Bol pazarlık edin.

https://maps.app.goo.gl/NFvSw

Yanıt #38
Philips AG2466 pikap ve 5800 ampli kolonları ile birlikte 750tl.

https://youtu.be/_gO18g8tfK0X

X

X

X

Yanıt #40
Güzel cihaz gerçekten @Mr_YAMYAM hocam ama vfd si yok  :(  ben PPM li tercih ederdim.

Yanıt #42
@Mr_YAMYAM buna ne dersin?
3way speaker 200 mm woofer 100 mm midrange 63 mm tweeter nominal impedance

X

Yanıt #43
Eskiden Beko müzik setim vardı bu kabinler birebir aynısı bence bunlar Peynir :D  pardon Pionner değiller. Seside çok kötüdür o kabinlerin ben elimden çıkarmak için uzun bir süre beklemiştim. Neyseki satıldı. Aşağıdaki resmi internette buldum bendeki kabinlerin birebir aynısıydı . Kabinleri gören vay be diyordu ama sesi kalas gibi çok çok kötü.

Yanıt #44
Fiyat - Performans olarak nasıl değerlendirirsiniz?
Mesela sadece test hoparlörü olarak iş görür mü?

X

X

X