Ana içeriğe git
elektronikprojeler
Konu: Alsam mı ki?  (733 Kez okunmuş)

Ynt: Alsam mı ki?

Yanıt #15
iyi de ben Antalya'dayım. O kadar ağır trafoya kargo ödeyeceğine bobinajcıya daha iyisini yaptırırsın :D
Birazdan eve gidip bakacağım hatta şimdi gidip bir bakayım bulayım şunu. Alayım derse yalancı çıkmamış olurum.

Lm3886 için trafo kovalıyorum. Bir bak hocam çıkışlar filan ne durum da. Gelir alırım her türlü 😁

@Kazasker sende bir ton trafo vardı. Onlar düşük mü?
Resmini görünce kıskanmıştım. Lan herifteki trafolara bak demiştim kendi kendime 😁😁😁
Hiç bir gemi sizi çok uzaklara götüremez, bir kitap kadar...

Yanıt #16
Lm3886 için trafo kovalıyorum. Bir bak hocam çıkışlar filan ne durum da. Gelir alırım her türlü 😁

@Kazasker sende bir ton trafo vardı. Onlar düşük mü?
Resmini görünce kıskanmıştım. Lan herifteki trafolara bak demiştim kendi kendime 😁😁😁
Bende trafo çok ama çoğu asimetrik ve yüksek voltajlı. Simetri 300 wat var 2x7.5 o da 4  tane var. Lazımsa bakayım. Birde ayarlı var. Onda da pek çok voltaj var.
Simetri yüksek voltajlı 2x25 var toroid onuda saklıyorum  düz değilde toroidlere zaafım var
Tanrı Türkü Korusun
         TB1BSE

Yanıt #17
Abi telefonu evde unuttum, resim koyamıyorum.
Etiketi yazıyorum:
Trafo 142VA imiş.
Pirimer: 0-220V giriş
Sekonderler:
27V - 0,315A (315miliamper)
2.9V - "   "    "       "
9V - 0.8A
Bu çıkışlar dijital paneli çalıştırmak içindi sanırım. Aşağıdakiler asıl çıkışlar:

22V-0-22V 1.5A
15-0-15 2A

Hmmm sanırım bu sana uymaz. Bir bak bakalım dataşete entegre ne istiyor?
Usta değilim. Sadece hobistim.
Yanıtlarıma bakarak beni usta zannetmeyin.

Yanıt #18
Abi telefonu evde unuttum, resim koyamıyorum.
Etiketi yazıyorum:
Trafo 142VA imiş.
Pirimer: 0-220V giriş
Sekonderler:
27V - 0,315A (315miliamper)
2.9V - "   "    "       "
9V - 0.8A
Bu çıkışlar dijital paneli çalıştırmak içindi sanırım. Aşağıdakiler asıl çıkışlar:

22V-0-22V 1.5A
15-0-15 2A

Hmmm sanırım bu sana uymaz. Bir bak bakalım dataşete entegre ne istiyor?

Amper yetmeye bilir ama yine de alırım. Belki 1875 e kullanırım. @Mr_YAMYAM ustam bir yorum yaparsa en doğru şekilde değerlendirmiş olurum.

Yanıt #19
Tamam tartışın karar verin acelem yok benim.
Ara ara gelir bakarım buraya alıcam diye yaz ben sana özelden adres atayım.
Şimdi çıkış yapıyorum bir gözüm burada olacak.

Yanıt #21
LM serisi için hiçbir entegreye uymaz.
STK463 ile ideal bir tasarım yapılabilirse ucu ucuna yeter.

Bu doğrultu da şuan işime yaramayacak olsa da alırım dedim. Alıcam. Birkaç gün müsade. @Kazasker istersen alabilirsin. Ben şuan saklamak üzere almış olucam.

Yanıt #22
Almaktan vazgeçerseniz ayıp olmaz çocuklar. Benim için farketmez kenarda duruyor öyle.
30liraya ufak tefek bir sürü komponent alınır.
@Kazasker 'in de mekan uzak. Kargo parası çok tutar diye tahmin ediyorum. Hani ortada verilmiş bir söz yok vazgeçerseniz sıkıntı yapmam.
Ben trafoyu emin bir yere koydum duruyor sıkıntı yok yani.

Yanıt #23
@seron teşekkürler. Kargo 30 tl tutuyor. Trafo geliyor 60 a. Ama yazın antalya turum var. Durursa ayaküstü alırım  ;)
Tanrı Türkü Korusun
         TB1BSE

Yanıt #24
Olabilir siz bilirsiniz valla benim için hava hoş. :D
Aranızda anlaşında ayıp olmasın. Arkadaş almıcam demiyo birkaç gün müsade diyo. Almıcam derse senindir.

Yanıt #25
Olabilir siz bilirsiniz valla benim için hava hoş. :D
Aranızda anlaşında ayıp olmasın. Arkadaş almıcam demiyo birkaç gün müsade diyo. Almıcam derse senindir.

Bence aramız da sorun olmaz. Ben de alsam gelince ona veririm. Gönüller bir burada 😊

Yanıt #26
Eh tamam o zaman.
Ben trafoyu güzelce kutu yapıp kenara koyayım. Resmini de koyarım unutmazsam. Vakti gelince teslim ederim.

Yanıt #27
Tamamdır anlaştık.  :)  ;)
Gökhan o trafoyu kaçırma derim. İllaki lazim olur yakında. Toroid trafo kutulamada çok avantajlı.
Tanrı Türkü Korusun
         TB1BSE

Yanıt #29
Trafonun verebileceği maksimum akımı belirlemek için öncelikle sekonder teline bakmak lazım. Bütün çıkışlar aynı kalınlıkta tel kullanmışsa, o zaman maksimum akımı şöyle hesaplayabilirsin:

Imax = (Trafo gücü) / (en yüksek çıkış voltajı)

Eğer letgo'daki trafoya bakarsak, 50W - 100W arası birşey gibi duruyor. En yüksek vojtaj da 50V. Eğer aynı telle sarılmış sekonder varsa, bundan 1- 2 Amper akım alabilirsin.

Ama eğer her çıkış voltajı için ayrı bir sekonder sargı varsa, ve bazılarının telleri daha kalın ise, o zaman iş değişir. Her sargının akım kapasitesi ayrıdır bu durumda.
Elektrik sayacı döndürücüsü ...