Servet buldum Stk4132ii

Başlatan gokrtl, 30 Aralık 2018, 00:45:55

gokrtl

Baktım eskici almış götürüyor vestel müziksetini.
Sıkı bir pazarlıkla 20tl ye aldım elinden.
Stk4132ii stereo 2x25w entegre çıktı içinden. Muhtemelen orjinaldir. Hoparlör ve kart üzerindeki sayısız kondansatör, transistör, trimpot, diyot vs.
Yanlız 2 kolondan biri sağlam diğerini sökmüşler.
Harbi 20tlye servet gibi bişey oldu benim için. Geçen elektronikçide 5 parçaya 50tl vermiştim acısını çıkardım

gokrtl

TA8132AN ve TA2092N vede LM393N çıktı

Ulan bundan sonra eskici kovalıcam. Çok hoşuma gitti. 34 yaşında adamım çocuk gibi sevindim  :D  :D  :D

Mr_YAMYAM

ÖFFF gayet şipirdek.
Her ne kadar bu cihaz uyduruk cihazlar sınıfında olsa da içinde kıymetli malzemeler olabilir.
Ben bu tür cihazlar içerisinde iyi kalite audio kondansatörlerle daha fazla ilgiliyim.
Entegreleri ise söküp, internetten datasheetlerini indirerek ne amaçla kullanıldıklarını öğreniyorum.
Cihazın trafosu bana göre en kıymetli ekipmandır.
Trafo resimlerde görülmüyor ama eğer var da sağlam ise, benim için verilen paradan kat kat değerlidir.

gokrtl

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 30 Aralık 2018, 01:10:00ÖFFF gayet şipirdek.
Her ne kadar bu cihaz uyduruk cihazlar sınıfında olsa da içinde kıymetli malzemeler olabilir.
Ben bu tür cihazlar içerisinde iyi kalite audio kondansatörlerle daha fazla ilgiliyim.
Entegreleri ise söküp, internetten datasheetlerini indirerek ne amaçla kullanıldıklarını öğreniyorum.
Cihazın trafosu bana göre en kıymetli ekipmandır.
Trafo resimlerde görülmüyor ama eğer var da sağlam ise, benim için verilen paradan kat kat değerlidir.

Trafo var ve sağlam. Heyecandan onu atlamışım abi

Mr_YAMYAM

ÖFF TRAFOYA BAK BEEEE.  ŞAPIIRRRTTT ŞURULUFFFŞŞ
Ne ampli yapılır onunla.
Gel gardaş o trafoya 50 kaat vereyim :D

gokrtl

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 30 Aralık 2018, 01:45:42ÖFF TRAFOYA BAK BEEEE.  ŞAPIIRRRTTT ŞURULUFFFŞŞ
Ne ampli yapılır onunla.
Gel gardaş o trafoya 50 kaat vereyim :D

Abi beni canevimden vuruyon. Elime geçen ilk ve tek değerli trafom. Normal de ben elime bedava geçen hiç bir şeyi ihtiyacı olan birine parayla satmam. Bu benim olsun sana söz ikinci kovaladığım müzik setinin trafosunu kargosunu dahil ben ödeyip ücretsiz sana göndericem. Ahanda erkek sözü

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: gokrtl - 30 Aralık 2018, 01:55:57Abi beni canevimden vuruyon. Elime geçen ilk ve tek değerli trafom. Normal de ben elime bedava geçen hiç bir şeyi ihtiyacı olan birine parayla satmam. Bu benim olsun sana söz ikinci kovaladığım müzik setinin trafosunu kargosunu dahil ben ödeyip ücretsiz sana göndericem. Ahanda erkek sözü

gokrtl

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 30 Aralık 2018, 01:59:22Yoh gardaş şaka yaptım.
Benim için en kıymetli şey o trafoyu kullanarak kendine iyi bir ampli yapmandır.
Bizim @Kazasker  gibi sen de iyi bir ampli yapmış olursun.
Sonra da forumda resimlerini paylaşarak okuyucuları gudurtabilirsin :D

Sayende yapıcaz inşallah abi. Ben entegre seçiminde kararsızım. Kazasker ne derse onu yapıcam. Onun kararını bekliyorum ama o yeni amplisinin tadını çıkarıyor şuanda

gokrtl

Bu arada boş kabin iş yapar mı sence? Yoksa kalabalık etmesin atayım mı?

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: gokrtl - 30 Aralık 2018, 02:24:42Bu arada boş kabin iş yapar mı sence? Yoksa kalabalık etmesin atayım mı?
Uygun bir hoparlör bulursan kullanırsın.

H_SerhatY

@gokrtl
Abi hayırlı olsun :)
O besleme devresi için aldığın malzemelerden bahsediyorsun, değil mi? Evet, onlara 50 TL verilmez. Ama bu resmen hazine gibi bir şey ;D
Trafo çok iyi. Bence ampli yapacaksan bekleme. Hazır elinde STK 4132 II varken onu kullan. Hatta trafosu ve besleme devresi de hazır. Geriye tek kalan Loudness ve ton kontrol devresi.
Bu arada bir tane daha müzik seti bulursan onu da komple bana yolla, ben fiyatını ödemeye razıyım :)

gokrtl

Alıntı yapılan: H_SerhatY - 30 Aralık 2018, 03:00:06@gokrtl
Abi hayırlı olsun :)
O besleme devresi için aldığın malzemelerden bahsediyorsun, değil mi? Evet, onlara 50 TL verilmez. Ama bu resmen hazine gibi bir şey ;D
Trafo çok iyi. Bence ampli yapacaksan bekleme. Hazır elinde STK 4132 II varken onu kullan. Hatta trafosu ve besleme devresi de hazır. Geriye tek kalan Loudness ve ton kontrol devresi.
Bu arada bir tane daha müzik seti bulursan onu da komple bana yolla, ben fiyatını ödemeye razıyım :)
Hurdacılığa başlıyım eniyisi

Kazasker

Alıntı yapılan: gokrtl - 30 Aralık 2018, 02:24:42Bu arada boş kabin iş yapar mı sence? Yoksa kalabalık etmesin atayım mı?
Atma gökhan.koy bir kenara . Sonra benim gibi fellik fellik kabin ararsın. .  :D  Trafonun ve. Beslemenin accık detaylı resmini atarmısın
Tanrı Türkü Korusun <br />         TB1BSE

gokrtl

[attach width=300]10433[/attach][attach width=300]10435[/attach][attach width=300]post_tmp_12547_f779f93c7b6742bc31ff801b88298d6a[/attach][attach width=300]10437[/attach]

gokrtl

[attach width=300]10439[/attach]

[attach width=300]10441[/attach]

[attach width=300]10443[/attach]

gokrtl

@Mr_YAMYAM usta Bu sökülen hoparlörden kalan mıknatıs. Üzerinde yazan değerlere göre benim diğer sağlam hoparlörü "Bağlama Amplisi" projem de kullanabilir miyiz?

[attach width=300]10445[/attach]

gokrtl

Ufak bir istatistik çıkardım
Trafomuz 3x18v ve 2x10v değere sahip.
143 adet kondansatör. Çoğu low-esr.
100 civarı kutupsuz kondansatör.
50 civarı bc, ba tipi transistör.
8 trim pot
15-20 zener diyot
10 civarı normal diyor
150 civarı direnç

[attach width=300]10447[/attach]

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: gokrtl - 30 Aralık 2018, 12:11:11@Mr_YAMYAM usta Bu sökülen hoparlörden kalan mıknatıs. Üzerinde yazan değerlere göre benim diğer sağlam hoparlörü "Bağlama Amplisi" projem de kullanabilir miyiz?

[attach width=300]10445[/attach]
Her hoparlör her sistemde kullanılabilir.
Ancak genel karakteristikleri de önemlidir.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: gokrtl - 30 Aralık 2018, 02:21:48Sayende yapıcaz inşallah abi. Ben entegre seçiminde kararsızım. Kazasker ne derse onu yapıcam. Onun kararını bekliyorum ama o yeni amplisinin tadını çıkarıyor şuanda

gokrtl

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 30 Aralık 2018, 18:13:38İşte sana bir seçim kararı.2X18V trafo bulduğuna göre en ideal çıkış katı LM1875 olacaktır.
Zaten Kazasker yapmıştı konu içerisinde. Sen de yapar keyfedersin.

2 değil abi 3 x 18v 3 çıkış katı yapıp birini sırf bass bile yapabilirim belki. Ama elimde paraya kıyıp aldığım 2x24v  trafo da var. Bir de paraya kıyıp aldığım Philips sp5300 2.1 hoparlörüm var. Yapmışken ondan iyisini de yapmak istiyorum. Yani bunu sadece öğrenmek için yapmıyorum. Ciddi anlamda kullanıcam. Stk4132ii' yi sırf öğrenmek için yapabilirim mesela...

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: gokrtl - 30 Aralık 2018, 18:30:432 değil abi 3 x 18v 3 çıkış katı yapıp birini sırf bass bile yapabilirim belki. Ama elimde paraya kıyıp aldığım 2x24v  trafo da var. Bir de paraya kıyıp aldığım Philips sp5300 2.1 hoparlörüm var. Yapmışken ondan iyisini de yapmak istiyorum. Yani bunu sadece öğrenmek için yapmıyorum. Ciddi anlamda kullanıcam. Stk4132ii' yi sırf öğrenmek için yapabilirim mesela...
Trafonun 3X18V olması pek önemli değildir.
Önemli olan trafodaki voltajların tasarıma uygun olmasıdır.
Ampli devresinde 2X gerilim kullanıldığına göre bizim için önemli olan 2X18V yüksek akımlı trafo çıkışlarıdır.
Diğer 18V çıkışı muhtemelen radyo alıcısı için yapılmış olup düşük güçlü sarımdır. Yani 3X18V un her bir sargısından aynı gücü çekemezsin.
Pili pis te olsa günümüz 2.1 sistemlerin çoğu uyduruk sistemlerdir. İyi bir ampli kaç kanal olduğu ile değil, teknik özellikleri ile belli olur.
Bu sebeple teknik özellikleri mümkün olduğunca iyi olan ampli tasarlamaktayız.
@Kazasker  in amplisi senin 2.1 sisteminden çok daha iyidir. Çünkü belli teknik değerlere sahiptir.
Eğer sen de iyi ses veren bir ampli tasarlamak istiyorsan bunun şartlarını yerine getirebilmelisin.
1 )İstenilen çıkış gücü doğrultusunda çıkış devresi.
2) Çıkış devresine uygun besleme trafosu ve besleme devresi.
3) Montaj ve grounding kuralları için kutu ve mekanik aksamlar.
Bu üç temel unsur istenilen kalite doğrultusunda bir araya getirilmek istenirse, eğer sipariş ile kendimiz yapmak istersek, maliyetinin oldukça fazla olacağını görebiliriz.
Ancak hurdadan temin edilmiş bir trafo ve metal kutu ile çok büyük masraftan kurtulunabilir.

gokrtl

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 30 Aralık 2018, 18:51:29Trafonun 3X18V olması pek önemli değildir.
Önemli olan trafodaki voltajların tasarıma uygun olmasıdır.
Ampli devresinde 2X gerilim kullanıldığına göre bizim için önemli olan 2X18V yüksek akımlı trafo çıkışlarıdır.
Diğer 18V çıkışı muhtemelen radyo alıcısı için yapılmış olup düşük güçlü sarımdır. Yani 3X18V un her bir sargısından aynı gücü çekemezsin.
Pili pis te olsa günümüz 2.1 sistemlerin çoğu uyduruk sistemlerdir. İyi bir ampli kaç kanal olduğu ile değil, teknik özellikleri ile belli olur.
Bu sebeple teknik özellikleri mümkün olduğunca iyi olan ampli tasarlamaktayız.
@Kazasker  in amplisi senin 2.1 sisteminden çok daha iyidir. Çünkü belli teknik değerlere sahiptir.
Eğer sen de iyi ses veren bir ampli tasarlamak istiyorsan bunun şartlarını yerine getirebilmelisin.
1 )İstenilen çıkış gücü doğrultusunda çıkış devresi.
2) Çıkış devresine uygun besleme trafosu ve besleme devresi.
3) Montaj ve grounding kuralları için kutu ve mekanik aksamlar.
Bu üç temel unsur istenilen kalite doğrultusunda bir araya getirilmek istenirse, eğer sipariş ile kendimiz yapmak istersek, maliyetinin oldukça fazla olacağını görebiliriz.
Ancak hurdadan temin edilmiş bir trafo ve metal kutu ile çok büyük masraftan kurtulunabilir.

Anladım abi. Müsadenle bir kaç soru daha sorayım. Sonra kararımı vericem

Mr_YAMYAM

gokrtl

Abi baktım şimdi. Güvendiğim bir sitede,
Lm1875T fiyatı 10tl,
Stk463 25tl
İkisinin de sesini daha önce hiç duymadım.
Bu durumda senin fikrin önemli benim için.
Elimdeki trafolara göre hangisini dersen onu yapayım?
Yada sen olsan hangisini yapardın?
Benim için yamyam ne derse o dur. Çünkü benim ekipmanımı benden iyi sen biliyorsun

Mr_YAMYAM

İLK KURAL.
KUTU ve kutulama.
Sonra dilediğini seç.
Kutu olmadan hiçbir cihaza cihaz denilemez.
Diğer koşullar ise bütçe dahilinde belirlenebilir.
Ben LM lerin sesini beğeniyorum, STK lar yumuşak, lambalılar sıcak gibi dedikodular benim için bir anlam ifade etmez.
Test videolarında görülen ampli STK 465 li çıkış katına sahiptir.
Bu entegrenin fiyatlarına bakarsak 25TL civarı olduğunu görürüz.
Öyleyse 50-100TL maliyetle bu ampliyi yaparım demek hayal görmektir.
Benim amplinin günümüzdeki maliyeti yaklaşık 3000 TL yi aşmaktadır ki, maliyetin büyük bölümü kutu ve mekanik aksamlara ayrılmıştır.
Yani benim için çıkış katının hangisi olacağı değil, nasıl bir ampli tasarımı yapılacağı önemlidir.
En ucuz tasarıma bir örnek @Kazasker  in yaptığı amplidir. Mekanik işler elinden geldiği için kutuyu kendisi yapmıştır. Ama ben kendi amplimdeki kutu için 1000-1500TL civarı para harcadım.
Yıllar önce tasarlamış olduğum ÇAY (TEA) entegreli tasarımı forumdan birkaç kişi dinlemiştir.
1W çıkış gücüne göre tasarlanmış olan bu ampli plajda müzik dinlemek ve uzun süreli pil kullanımı için tasarlanmıştır.
1W çıkış gücü olmasına rağmen referans seviyede son derece kaliteli müzik dinlenilebilmektedir.
Aynı ampliyi forum üyelerinden @kifvet  bana konuk olup, referans hoparlörlerim (HECO MASTER 100) ile dinlemiş ve gudurmuştu :D
Yani şunu söylemek istiyorum.
Üretilmiş hiçbir çıkış devresi mükemmel değildir. Öyle olsaydı, LM3886, STK465 veya başka bir çıkış katı entegresi amplilerde kral olur diğer entegreler çöp olurdu.
Ampli yapımında ilk kural bütçe olduğu için elindeki imkanlarla en ucuz üretimi yapmak isteyeceksin.
İşte bu sebeple önerilmiş her iki entegre senin için idealdir. LM1875 veya STK463.
Her ikisi için de genel masraflar önemli olacaktır. Birisinin fiyatının 10+10 diğerinin 25TL olması çok fazlaca önemli değildir.
Ama bana dersen ki para önemli değil LM3886 ile veya STK465 ile mükemmel bir ampli yapmak istiyorum, o zaman işler değişecektir.
Sadece bu entegrelere verilecek paranın hiç önemi yoktur.
Sadece kutu estetiğinin de pek önemi yoktur.
Bir devreyi tasarlayıp ta mükemmellik için testlerden geçirdiğinde videodaki gibi -74 db gürültü seviyesine ulaşabilmen için hem yeterli bilgiye sahip olmalısın, hem de yeterli bütçeyi temin edebilmelisin.

gokrtl

Abi metal kutu için geçenlerde linkini paylaştığın 120tl civarı bir kutu vardı altınkaya dan. Onu alabilirim.
Ekranlama için ise Bunlardan lazım olan ebat'a göre alırım.
Benim maliyet mantığım kendime göre şöyledir.
Bir proje seçer başlarım. Param bittiği zaman bir sonraki maaşı beklerim. Ama tabi asgari ücretle çalışan adamım. 5bin tl lik projeye girişip de 2 senede de bitirmeye çalışmam.
Şimdi kutular aşağı yukarı belli. Trafolar zaten belli. Elemanlar konusunda çok zorlanacağımı sanmıyorum.
Beni sadece hoparlörler zorlayacak. Çünkü elimde sadece 1 tane 6ohm 50w hoparlör var. Onunda ses aralığını filan bilmiyorum. Şöyle 200tl civarı ne iyi ne kötü bir çift hoparlör almam lazım.
Entegreyi sen söyle abi. Neyim var neyim yoksa yukarda yazdım.

memleket

Alıntı yapılan: gokrtl - 30 Aralık 2018, 21:20:17Abi metal kutu için geçenlerde linkini paylaştığın 120tl civarı bir kutu vardı altınkaya dan. Onu alabilirim.
Ekranlama için ise Bunlardan lazım olan ebat'a göre alırım.
Benim maliyet mantığım kendime göre şöyledir.
Bir proje seçer başlarım. Param bittiği zaman bir sonraki maaşı beklerim. Ama tabi asgari ücretle çalışan adamım. 5bin tl lik projeye girişip de 2 senede de bitirmeye çalışmam.
Şimdi kutular aşağı yukarı belli. Trafolar zaten belli. Elemanlar konusunda çok zorlanacağımı sanmıyorum.
Beni sadece hoparlörler zorlayacak. Çünkü elimde sadece 1 tane 6ohm 50w hoparlör var. Onunda ses aralığını filan bilmiyorum. Şöyle 200tl civarı ne iyi ne kötü bir çift hoparlör almam lazım.
Entegreyi sen söyle abi. Neyim var neyim yoksa yukarda yazdım.
STK lar çok naziktir.  Kısa devrede ufff olma risk büyüktür.. :D

gokrtl

Alıntı yapılan: memleket - 30 Aralık 2018, 21:32:12STK lar çok naziktir.  Kısa devrede ufff olma risk büyüktür.. :D

Termik ve sigorta kullanırız

Furkan KELEŞOĞLU

Elimde şöyle bir Anahtarlamalı güc kaynağı mevcut 48 volt 12.5Amper ADJ potuyla oynarak 55 volta kadar geldiklerini söylüyorlar.
Philips marka POWER SUPLY PE2143
https://www.google.com/search?q=POWER+SUPPLY+PE2143&client=firefox-b-ab&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=VKH_Kw_56pZP5M%253A%252CXbSRCB59l6VEZM%252C_&usg=AI4_-kRkKDv47Fh2r07oQuQEMYrTdsIR-A&sa=X&ved=2ahUKEwii0b7_msjfAhUQa1AKHeEPBEYQ9QEwA3oECAMQCA#imgrc=VKH_Kw_56pZP5M:

dc/dc güc kaynağım icin almıştım fakat bu güçç kaynağının cıkışında yük yok iken acmıyor kendini belli aralıklar ile 60 volt arası voltaj cıkarıyor boştayken bir yüke bağlayınca 48 volta düşüp devamlı cıkış veriyor.

Benim DC/DC güc kaynağına boşta 60 volt atarsa güç kaynağı diye birşey kalmaz :D içini acıp kurcaladım baya şu boşta acmama kısmını disable etmeye calıştım ama baktım olacak gibi değil kapattım gerisi geri hayatımda ilk kez bunun icinde ALİMUNYUMA benzer direncler gördüm. plaka gibi baya güzel birşey ama işte işime pek yaramıyor. şu özelliği kapatsam yaracak. :D

Diyorum Bunla BABA bir amfi olur mu :D
Mekatronik Teknikeri. <br />Elektrik-Elektronik Teknisyeni.

gokrtl

Alıntı yapılan: Furkan41 - 30 Aralık 2018, 21:49:01Elimde şöyle bir Anahtarlamalı güc kaynağı mevcut 48 volt 12.5Amper ADJ potuyla oynarak 55 volta kadar geldiklerini söylüyorlar.
Philips marka POWER SUPLY PE2143
https://www.google.com/search?q=POWER+SUPPLY+PE2143&client=firefox-b-ab&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=VKH_Kw_56pZP5M%253A%252CXbSRCB59l6VEZM%252C_&usg=AI4_-kRkKDv47Fh2r07oQuQEMYrTdsIR-A&sa=X&ved=2ahUKEwii0b7_msjfAhUQa1AKHeEPBEYQ9QEwA3oECAMQCA#imgrc=VKH_Kw_56pZP5M:

dc/dc güc kaynağım icin almıştım fakat bu güçç kaynağının cıkışında yük yok iken acmıyor kendini belli aralıklar ile 60 volt arası voltaj cıkarıyor boştayken bir yüke bağlayınca 48 volta düşüp devamlı cıkış veriyor.

Benim DC/DC güc kaynağına boşta 60 volt atarsa güç kaynağı diye birşey kalmaz :D içini acıp kurcaladım baya şu boşta acmama kısmını disable etmeye calıştım ama baktım olacak gibi değil kapattım gerisi geri hayatımda ilk kez bunun icinde ALİMUNYUMA benzer direncler gördüm. plaka gibi baya güzel birşey ama işte işime pek yaramıyor. şu özelliği kapatsam yaracak. :D

Diyorum Bunla BABA bir amfi olur mu :D
Termik işte o alüminyuma benzer direnç dediğin

Furkan KELEŞOĞLU

gokrtl

Alıntı yapılan: Furkan41 - 30 Aralık 2018, 22:20:26Alimunyum direnç demiyorum o soğutucu zaten . Alimunyuma benzer bir plaka halinde plakaların sağ ve solunda ayaklar var yamulmaz bükülmez bir parça termik olduğunu hiç sanmıyorum termik dediğin şey farklı. Bunu sökmek te toplamakta evlat acısı gibi o yüzden sökmek istemiyorum kolay sökülebilir birşey olsa senin için bir daha acıp bakacaktım.
Tamam ben yanlış anladım galiba

Furkan KELEŞOĞLU

Bak fotoğrafı varmış buldum ,bahsettiğim şeyleri ok ile gösterdim.

zaten yüke bindimi zırıldamaya başlıyor cıldırtıyor sesi beni.

stk4221

Alıntı yapılan: Furkan41 - 30 Aralık 2018, 22:29:01Bak fotoğrafı varmış buldum ,bahsettiğim şeyleri ok ile gösterdim.

zaten yüke bindimi zırıldamaya başlıyor cıldırtıyor sesi beni.
üstad bunlar köprü degilmi. Akım geçirgenliği için için kalın tutulmus sanki yada bana öyle geldi
vatan kanla alınır ter ve göz yaşı ile korunur

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: gokrtl - 30 Aralık 2018, 21:20:17Entegreyi sen söyle abi. Neyim var neyim yoksa yukarda yazdım.
Bu işin yolu şudur.
Tekniği bilmediğine göre önce basit devrelerden başlayacaksın.
Yapmış olduğun basit devreler ilmine göre ve belli bir disiplin dahilinde yapılmadığı için, biryerlerde tıkanman normaldir.
O halde elindekilerin hepsini unutacaksın.
@Kazasker  ve @memleket  in yaptığı gibi LM1875 ile KALİTELİ bir ampli yapacaksın.
Öyle ki çıkış entegresi LM1875 gibi basit bir entegre dahi olsa en iyi tasarımı yapmaya çalışacaksın.
Tekniği öğrendikçe daha üst seviyelere geçiş yapabilir, bütçen dahilinde en iyisini yapmaya çalışabilirsin.
Bu entegre ile iyi bir ampli yapımı detaylıca anlatılmıştır.

Furkan KELEŞOĞLU

Alıntı yapılan: stk4221 - 30 Aralık 2018, 22:52:37üstad bunlar köprü degilmi. Akım geçirgenliği için için kalın tutulmus sanki yada bana öyle geldi

Yok atlama değil. ya ben ilk actığımda şaşırmıştım galiba eski veya özel üretilmiş diye düşünüyorum piyasada zaten bulamazsın baya oldu acalı bunu toleransı cok düşüktü %1 gibi birşey.

Furkan KELEŞOĞLU

Peki hayatınız da hiç böyle bir şey gördünüz mü bakalım buna ne diyeceksiniz :D

Adnancoskun

Alıntı yapılan: Furkan41 - 30 Aralık 2018, 23:21:32Peki hayatınız da hiç böyle bir şey gördünüz mü bakalım buna ne diyeceksiniz :D
Evet epeyce gördüm
İştigal alanımdaki cihazlarda ( ct, anjio ve rontgen gibi ) feedback den değer okunan birçok yerde.  :-)
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

Mustafa281

O çay amplisini kulaklik amplisi olarak kullanıyorum, yani (TEA2025B) böyle bir ses yok. özellikle yüksek frekans bölgelerinde dadından yinmiyor, entegre basit ama tasarım prosedürü işi çok farklı boyutlara getiriyor

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın