Bit pazarı clup

Başlatan stk4221, 23 Aralık 2018, 16:27:26

stk4221

İstanbul tuzladaki bit pazarına elektronik mlz gelmiş yok fiyatına mlz ler var güç elektroniği hep.
vatan kanla alınır ter ve göz yaşı ile korunur

taydin

:o  :o  :o

Yarında orada olacak mı pazar? Ve tam yeri nerededir, mutlaka gitmem lazım. Hatta bir organizasyon yapıp grup olarak gitsek süper olur  8)
Elektrik sayacı döndürücüsü ...

Mr_YAMYAM

Taydin abinin ağzı sulandı. Ama belli etmiyor :D
Hoş ben de yalanarak bakıyorum ama ne yazık ki uzaktayım.
Özellikle şu malzemeleri görünce GUDURDUM :)
[attach type=image]10365[/attach]
Direnç kondansatör ve hatta akla gelmeyecek birçok kaliteli malzeme olabilir orada.
Yüksek kaliteli cihaz yaparken bazı malzemelerin kalite unsurunu inkar edemeyiz.
Çöplere atılagelmiş bu gibi malzemeleri ise mumla arasak bulamayız.

taydin

Ben gidersem inşallah bakacağım abi, senin de ilgilenebileceğin birşey görürsem sana alo derim, bir şekilde ulaştırırım.

Yeter ki yarın da orada olsun bunlar.

ozgurece

Aydın Hocam giderseniz aklınızda olsun bende RM-SS220 arıyorum sağda solda belki görürsünüz. Ben burada bulamadım akıllı kumanda için Code lar olmuyor. Hepsini denedim.Teşekkürler.

taydin

Konuyu açan kişiden cevap gelmedi ama ben gene de yarın gidip soracağım, belki duyan vardır Tuzla'da ve yerini söyler. Senin kumanda'ya da bakarım Özgür.

H_SerhatY

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 23 Aralık 2018, 20:08:07Taydin abinin ağzı sulandı. Ama belli etmiyor :D
Hoş ben de yalanarak bakıyorum ama ne yazık ki uzaktayım.
Özellikle şu malzemeleri görünce GUDURDUM :)
[attach type=image]10365[/attach]
Direnç kondansatör ve hatta akla gelmeyecek birçok kaliteli malzeme olabilir orada.
Yüksek kaliteli cihaz yaparken bazı malzemelerin kalite unsurunu inkar edemeyiz.
Çöplere atılagelmiş bu gibi malzemeleri ise mumla arasak bulamayız.

Bu ne ola ki?

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: H_SerhatY - 23 Aralık 2018, 20:59:34Bu ne ola ki?
Birinci kalite STROFLEX kondansatör.
Tahmini değeri 4.7nF 630V olup, benim ton kontrol devremde kullanılabilecek en iyi seçenektir.

H_SerhatY

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 23 Aralık 2018, 21:00:29Birinci kalite STROFLEX kondansatör.
Tahmini değeri 4.7nF 630V olup, benim ton kontrol devremde kullanılabilecek en iyi seçenektir.

Keşke @taydin abimiz bunları alsa da bize 4-5 adet gönderse :)

taydin

H_SerhatY

Alıntı yapılan: taydin - 23 Aralık 2018, 21:09:23Bit pazarını bulursam alacağım :)
Abi alırsan bana da bir sürpriz yapıver, olur mu? Zira burada tam bir malzeme kıtlığı var, değil stroflex, MKP bile yok ;D

H_SerhatY

Bu arada hazır Stroflex konu iken, @Mr_YAMYAM abi, bunların kapasitesi nasıl belli olur? Geçen elektronikçiye gittim, bir poşet kondansatör koydu önüme istediğin değeri al dedi, o esnada bir tane gördüm. Koca poşette bir kondansatör. Üzerinde bir şeyler yazıyordu, hatta markalıydı, E harfi ile başlayan bir ismi vardı, unuttum. Değerini bilmediğim için almadım.

taydin

Alıntı yapılan: H_SerhatY - 23 Aralık 2018, 21:13:52Abi alırsan bana da bir sürpriz yapıver, olur mu? Zira burada tam bir malzeme kıtlığı var, değil stroflex, MKP bile yok ;D

Tamam Serhat, not aldım :) Yeter ki kalkmamış olsun. Bu tip bit pazarlarının duyurusunun yapıldığı bir yayın, bir site falan olsa da takip etsek keşke.

H_SerhatY

Alıntı yapılan: taydin - 23 Aralık 2018, 21:26:50Tamam Serhat, not aldım :) Yeter ki kalkmamış olsun. Bu tip bit pazarlarının duyurusunun yapıldığı bir yayın, bir site falan olsa da takip etsek keşke.
Olsaydı çok iyi olurdu. Hatta mükemmel olurdu. Ama YOK.
Bu tip kaliteli malzemeler bulmak burada hayal gibi bir şey. Ama üniversitede böyle imkanların olduğu bir yere gitmeye çalışacağım. Hatta o zaman Yamyam abinin STK465'li amplisini kopyalayabilirim, tabii ki burada açılmış bir konu ve bolca kötek ile birlikte ;D

cevat1

Alıntı yapılan: taydin - 23 Aralık 2018, 19:57:20:o  :o  :o

Yarında orada olacak mı pazar? Ve tam yeri nerededir, mutlaka gitmem lazım. Hatta bir organizasyon yapıp grup olarak gitsek süper olur  8)
Tuzlaya gidince pazarın kurulduğu yeri sormak lazım.

gokrtl

Bit pazarları normal sebze pazarı gibi hafta da 1 kurulur benim bildiğim. İstanbul da yaşarken kadıköy fenerbahçe stadının oraya kurulurdu. Her hafta giderdim ama o zamanlar elektronikle alakam yoktu.
Şimdi antalyada yaşıyorum. Varsakta bit pazarı vardı belediye birdaha açılmamak üzere kapattı.

cevat1

Tuzla 'daki pazar çok büyük alana kuruluyor.
Bende gitmek istiyorum.
https://youtu.be/EoZJ3kZGvXI

https://youtu.be/jKlAE3NqUSQ

https://youtu.be/TEsKE726oc0

Mustafa281

Alıntı yapılan: gokrtl - 24 Aralık 2018, 02:48:07Bit pazarları normal sebze pazarı gibi hafta da 1 kurulur benim bildiğim. İstanbul da yaşarken kadıköy fenerbahçe stadının oraya kurulurdu. Her hafta giderdim ama o zamanlar elektronikle alakam yoktu.
Şimdi antalyada yaşıyorum. Varsakta bit pazarı vardı belediye birdaha açılmamak üzere kapattı.
@gokrtl Varsakta ki pazar kapanmadı ki biraz daha ileriye taşındı o kadar

taydin

Gittim Tuzla'ya, google haritanın söylediği bütün pazar yerlerine gittim, hepsinde sadece apartmat siteleri çıktı, pazardan eser yok. Sorduklarım da ya bilemediler yada yanlış bir yere gönderildim. Kısmet değilmiş ...

Bit pazarı diye aratıp bir yere gittim, orası da İş bankası binası çıktı, bir de yanında vinççi var.

Yerini bilen varsa grup olarak gitmek güzel olurdu, yoksa da bu iş yattı :(

Furkan KELEŞOĞLU

İzmitte otogarın hemen arkasında BİT pazarı kuruluyordu efsane biir yer idi daha sonra tramvay hattı oradan gececeği için kaldırıldı diye biliyorum daha sonra başiskele taraflarına filan kurulmuş galiba. araştırıp yerini öğrenip buraya yazarım. aslında izmitte sanayinin arka kısmında hurdalık var bir kasabadan daha büyük bir alan  hurdalık ne aranırsa bulunuyor bir ara düzenli olarak gidiyordum. istanbulu bilmiyorum ama izmitte bu ortamlara 1-2 hafta takılınca nerde ne var cözülüyor iş.
Mekatronik Teknikeri. <br />Elektrik-Elektronik Teknisyeni.

stk4221

abi o kandasantör müydü. hiç tanıdık gelmedi. zibille vardı abartmak olmasın poset poset. bakındım tanıdık gelmeyince bıraktım.
ekseri aydınlatma devrelerinde kullanılan mlz ler.  smps trafo nüveleri falan.  normalde böyle pazara gelmiyordu.  bu ilk oldu. ben her pazar giderim. 

tuzladaki  adres istanbuldan gebze istikametine doğru giderken tuzla devlet hastahanesini geçince üst geçit var. hemen o nun önündeki yoldan gidince. çok basit E5 üzerinde.

!!! bu elektronik mlz ler kadıköye cuma günü bit  pazarına gelecekmiş. benim gitme ihtimalim var gibi. şayet yakın arkadaşlarda var ise onlarda bakabilir.  bir poset topladım 25 tl verdim.

stk4221

Alıntı yapılan: Furkan41 - 24 Aralık 2018, 13:01:55İzmitte otogarın hemen arkasında BİT pazarı kuruluyordu efsane biir yer idi daha sonra tramvay hattı oradan gececeği için kaldırıldı diye biliyorum daha sonra başiskele taraflarına filan kurulmuş galiba. araştırıp yerini öğrenip buraya yazarım. aslında izmitte sanayinin arka kısmında hurdalık var bir kasabadan daha büyük bir alan  hurdalık ne aranırsa bulunuyor bir ara düzenli olarak gidiyordum. istanbulu bilmiyorum ama izmitte bu ortamlara 1-2 hafta takılınca nerde ne var cözülüyor iş.
kardeş konum atabilirmisin

stk4221

Alıntı yapılan: stk4221 - 24 Aralık 2018, 13:24:44abi o kandasantör müydü. hiç tanıdık gelmedi. zibille vardı abartmak olmasın poset poset. bakındım tanıdık gelmeyince bıraktım.
ekseri aydınlatma devrelerinde kullanılan mlz ler.  smps trafo nüveleri falan.  normalde böyle pazara gelmiyordu.  bu ilk oldu. ben her pazar giderim. 

tuzladaki  adres istanbuldan gebze istikametine doğru giderken tuzla devlet hastahanesini geçince üst geçit var. hemen o nun önündeki yoldan gidince. çok basit E5 üzerinde.

!!! bu elektronik mlz ler kadıköye cuma günü bit  pazarına gelecekmiş. benim gitme ihtimalim var gibi. şayet yakın arkadaşlarda var ise onlarda bakabilir.  bir poset topladım 25 tl verdim.

Piri Reis Cd., İçmeler Mahallesi, 34947 Tuzla/İstanbul

stk4221

Alıntı yapılan: taydin - 24 Aralık 2018, 12:29:59Gittim Tuzla'ya, google haritanın söylediği bütün pazar yerlerine gittim, hepsinde sadece apartmat siteleri çıktı, pazardan eser yok. Sorduklarım da ya bilemediler yada yanlış bir yere gönderildim. Kısmet değilmiş ...

Bit pazarı diye aratıp bir yere gittim, orası da İş bankası binası çıktı, bir de yanında vinççi var.

Yerini bilen varsa grup olarak gitmek güzel olurdu, yoksa da bu iş yattı :(
ah be üstat o vinç i ile iş bankasının arasında idi.  fakat hep pazar günü kurulur. benim hatam erken girseydim foruma uyarabilirdim. :-(

Furkan KELEŞOĞLU

izmit bit pazarı yeri :   http://www.kocaelibarisgazetesi.com/guncel/bit-pazari-yeniden-doguyor-h83823.html
başiskeledeki yer : http://www.enkocaeli.com/2018/01/05/bit-pazari-carsamba-basiskelede/
 haberde yazıyor nerede kurulduğu.

Yalnız böyle yerlere gidip bir şey yokmuş dememk yanlış oluyor orada ortam yapıp. asıl hazinenin yerini öğrenmek önemli olan.

İzmit Sanayi ise mavi dolmuşlardan izmit-sanayi yazan birine atlarsanız sanayide ineceğim derseniz sanayide indirir sizi yaklaşık sanayinin icinden arka kısmına 30-40 dk yürüyerek gecebilirsiniz arkası hep hurdulaık ordada sorsanız hemen gösterirler.

gokrtl

@Mustafa281  Google haritalardan bakınca kalıcı olarak kapatıldı yazıyor.
Kapanmadıysa benim için süper haber.
Tam yerini haritada işaretleyip resim atabilir misin? Yada cadde, sokak adını filan biliyorsan yazar mısın?
Birde yine pazar günleri mi kuruluyor?

taydin

Alıntı yapılan: stk4221 - 24 Aralık 2018, 13:31:41ah be üstat o vinç i ile iş bankasının arasında idi.  fakat hep pazar günü kurulur. benim hatam erken girseydim foruma uyarabilirdim. :-(

Tamam demek konum doğru zaman yanlış imiş :) Bir dahaki pazar mutlaka gideceğim, çok uygun fiyata birşeyler çıkabilir.

stk4221

Alıntı yapılan: taydin - 24 Aralık 2018, 13:58:01Tamam demek konum doğru zaman yanlış imiş :) Bir dahaki pazar mutlaka gideceğim, çok uygun fiyata birşeyler çıkabilir.
mlz satan arkadaş cuma günü kadıköye gelecegim dedi. imkan olursa bakılabilir.

stk4221

Arkadaş lar pazar günü sabah ezanından önce bazar kuruluyor. Hava kararana kada yazarr devam. Sabahtan gidip geçen haftanin mlz si varmı diye bakarım. İyi mallar sabahtan gidiyor zaten. Konum yukarıda var. Sıkıntı olursa yazarsiniz

gokrtl

ndemir

hemen hemen her hafta gidemesemde iki haftada bir uğradığım bursanın işlek bi pazarı. Nedense sıfır ürün fiyatından satışa çıkartıp arkanı dönüp gitmeye başladınmı pazarlığa başlıyolar

H_SerhatY

@Mr_YAMYAM
Hocam bunlar hangi tip kondansatör oluyor? Stroflex gibi görünüyorlar, ama polystyrene yazıyor. Anlamadım :/
Link

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: H_SerhatY - 29 Aralık 2018, 21:42:39@Mr_YAMYAM
Hocam bunlar hangi tip kondansatör oluyor? Stroflex gibi görünüyorlar, ama polystyrene yazıyor. Anlamadım :/
Link
Bazı şeyleri ben de bilmiyorum.
O kondansatörleri ben de yıllardır stroflex olarak bilirim. Ama polistren ile aynı mı bilemiyorum.
Belki polstren ile stroflex tabiri aynıdır.
Belki de o firma polistren olarak yazmıştır.

H_SerhatY

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 29 Aralık 2018, 21:51:49Bazı şeyleri ben de bilmiyorum.
O kondansatörleri ben de yıllardır stroflex olarak bilirim. Ama polistren ile aynı mı bilemiyorum.
Belki polstren ile stroflex tabiri aynıdır.
Belki de o firma polistren olarak yazmıştır.

Hocam peki yapacağım amplideki 47pF giriş kondansatörü için bunlar uygun mudur?

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: H_SerhatY - 29 Aralık 2018, 21:54:14Hocam peki yapacağım amplideki 47pF giriş kondansatörü için bunlar uygun mudur?
Gayet uygundur. Hemi de tam uygundur.
Benim tabirimle TAM ŞİPİRDEK :D

H_SerhatY

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 29 Aralık 2018, 21:56:11Gayet uygundur. Hemi de tam uygundur.
Benim tabirimle TAM ŞİPİRDEK :D

6 kondansatör 25 lira oluyor ama buna değer. İlk iş bunları getirtmek :)

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: H_SerhatY - 29 Aralık 2018, 21:58:486 kondansatör 25 lira oluyor ama buna değer. İlk iş bunları getirtmek :)
6 adedi değil. Bir paketi 1.52 dolar. Yani paket içerisinde 50 adet varsa nakliye hariç 10 küsür TL.
Pakette 50 tane varsa bir kondansatör 20 kuruşa gelir.

H_SerhatY

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 29 Aralık 2018, 22:06:206 adedi değil. Bir paketi 1.52 dolar. Yani paket içerisinde 50 adet varsa nakliye hariç 10 küsür TL.
Pakette 50 tane varsa bir kondansatör 20 kuruşa gelir.

Bir pakette 2 kondansatör var diye yazıyor. 3 paket alayım, fazladan olursa kalsın. Zaten burası malzeme konusunda çöl gibi  ;D  ;D

gokrtl

Alıntı yapılan: H_SerhatY - 29 Aralık 2018, 22:10:02Bir pakette 2 kondansatör var diye yazıyor. 3 paket alayım, fazladan olursa kalsın. Zaten burası malzeme konusunda çöl gibi  ;D  ;D
7.42 dolar kargosu var. Filitre den  ücretsiz kargoları seç :)

H_SerhatY

Alıntı yapılan: gokrtl - 29 Aralık 2018, 22:27:187.42 dolar kargosu var. Filitre den  ücretsiz kargoları seç :)
Biliyorum da bu üründen sitede başka yok. Tek burada var. Kargosunu da öderiz, ne yapalım.

gokrtl

stk4221

arkadaşlar bit pazarından böyle bir ürün aldım  lcd displey. fakat normal bir displey degil sanırım bu. bağlantı yerinde ek bir kart daha var sanırım. bilgisi olan varmıdır.

stk4221

Kazasker

Alıntı yapılan: stk4221 - 31 Aralık 2018, 01:10:33arkadaşlar bit pazarından böyle bir ürün aldım  lcd displey. fakat normal bir displey degil sanırım bu. bağlantı yerinde ek bir kart daha var sanırım. bilgisi olan varmıdır.
üstat ona benzer bende de var. pos cihazından sökmüştüm. nerdeyse birebir aynı. hatta yarın akşam atayım rsmini.
Tanrı Türkü Korusun <br />         TB1BSE

Furkan KELEŞOĞLU

Alıntı yapılan: stk4221 - 31 Aralık 2018, 01:10:33arkadaşlar bit pazarından böyle bir ürün aldım  lcd displey. fakat normal bir displey degil sanırım bu. bağlantı yerinde ek bir kart daha var sanırım. bilgisi olan varmıdır.
Alıntı yapılan: stk4221 - 31 Aralık 2018, 01:13:00http://www.mctronic.net/products/doc/Gem-Tech/Character/GTC-16027V21-FS6L2C_Rev1.1.pdf sanırım data shetti bu.

LCD nin arkasına bağlı olan modülü sök  normal pinleri kalsın arduino gibi bir hazır kurulmuş mikro denetleyici yapısı var ise bağlayıp bir test programıyla calıştırıp kontrol edebilirsin. ARKASINDAKİ HARİCİ KARTIN ÜSTÜNDE BİR ENTEGRE VAR sanırım serial gelen datayı paralel dağıtan bir entegre entegre isminide yazarsan biraz daha bilgilenmiş oluruz modül hakkında. ama bana kalırsa bir kaç şekilde kontrol edilebilir yapıda kurulmuş gibi geldi dediğim gibi söküp normal bağlayıp bir test edersen iyi olur.

Kazasker

Elime bugün  bu geçti. Bi güzel sildim. Çalışıyor. Ama amfi olarak :)  kaset ve cd kısmı çalışmıyor. Sesi iyi ama bizim lm1875 gibi değil. Açıkçassı aiwa markasından çok yüksek beklentim olmuştu.Baslar biraz düşük. Yarın içine bakayım bakalım neler varmış.  Çok az bi cızırtı var. Muhtemelen bir iki kondansatör sönmüştür muhtemelen.
@Mr_YAMYAM abi
Tanrı Türkü Korusun <br />         TB1BSE

venom

gençliğimizin efsanelerindendir aıwa :)  walkman ler vardı o zamanlar :)

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: Kazasker - 31 Aralık 2018, 20:52:18Elime bugün  bu geçti. Bi güzel sildim. Çalışıyor. Ama amfi olarak :)  kaset ve cd kısmı çalışmıyor.
Sesi iyi ama bizim lm1875 gibi değil.
Açıkçassı aiwa markasından çok yüksek beklentim olmuştu.Baslar biraz düşük. Yarın içine bakayım bakalım neler varmış.  Çok az bi cızırtı var. Muhtemelen bir iki kondansatör sönmüştür muhtemelen.
@Mr_YAMYAM abi

gokrtl

Alıntı yapılan: Kazasker - 31 Aralık 2018, 20:52:18Elime bugün  bu geçti. Bi güzel sildim. Çalışıyor. Ama amfi olarak :)  kaset ve cd kısmı çalışmıyor. Sesi iyi ama bizim lm1875 gibi değil. Açıkçassı aiwa markasından çok yüksek beklentim olmuştu.Baslar biraz düşük. Yarın içine bakayım bakalım neler varmış.  Çok az bi cızırtı var. Muhtemelen bir iki kondansatör sönmüştür muhtemelen.
@Mr_YAMYAM abi

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın