PIC16F877A ile Engelden Kaçan Araba Acil Yardımm

Başlatan kktc1963, 23 Aralık 2018, 15:20:34

kktc1963

Arkadaşlar bu projeyi arduino ile yapmıştım ve kabul edilmedi. Daha önce hiç PIC serisi kullanmadım ve sadece son 1.5 günüm kaldı. Elimde konu başlığında bahsettiğim pic var diğer tüm ekipmanlar herşeye sahibim. Bir site buldum fakat devreyi okuyamıyorum. Bana bu konuda acilen yardım edecek kimse var mı acaba. Hakketen kendinizi benim yerime koyup yardım edebilecek kimse var mı.
Buyrun benzer projenin linki:
https://projesayfam.com/pic/pic-mikrodenetleyici-kullanarak-engelden-kacan-robot-41

H_SerhatY

Elinizde malzemeler var, kullanmayı biliyorsunuz, devre şemanız da var. Ne için yardım istediğinizi anlayamadım doğrusu.

kktc1963

Genelde fritzing gibi programlardan arduino ile devre çizerdim. Mesela orda farklı bir motor sürücü var. Bende ise "L298N Motor Driver" var. Giriş çıkışlarını karıştırıyorum mesela. Ayriyetten powerbank demiş. Elimde power bank yok. Devreyi çok zorlanıyorum okumakta. Basite indirgenmesi vs var mıdır.

H_SerhatY

Alıntı yapılan: kktc1963 - 23 Aralık 2018, 15:57:56Genelde fritzing gibi programlardan arduino ile devre çizerdim. Mesela orda farklı bir motor sürücü var. Bende ise "L298N Motor Driver" var. Giriş çıkışlarını karıştırıyorum mesela. Ayriyetten powerbank demiş. Elimde power bank yok. Devreyi çok zorlanıyorum okumakta. Basite indirgenmesi vs var mıdır.
Öncelikli olarak sıralama yapayım, takip et.
1- Bütün ürünlerin datasheet dosyaları internetten bulunur. Bacak bağlantıları bir kenara not edilir.
2- PIC üzerine yazılım atılır.
3- Devre kurulur.
Bitti...

Ha bir de, Powerbank olayı 5V besleme içindir. Sanırım motorları beslemede kullanılmış. Ancak siz bir adet Li-Ion pil kullanabilirsiniz. Motor hızı biraz düşer ama sorun olacağını zannetmem.

Ayrıca sanırım oradaki motor sürücüden almak lazım. Eğer temin edebilirseniz işiniz çok kolaylaşır.

kktc1963

Şu an sıkıntım tamamen o motor sürücü yerine bende ki motor sürücüyü entegre etmek

H_SerhatY

Alıntı yapılan: kktc1963 - 23 Aralık 2018, 16:43:30Şu an sıkıntım tamamen o motor sürücü yerine bende ki motor sürücüyü entegre etmek
O zaman elinizdekini orada kullanılan yerine nasıl kullanacağınızı araştırın. İlla ki bir uygulama yapan vardır.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın