CCS C ile yazdığım program çalışmıyor

Başlatan ahmetguvenn, 13 Aralık 2018, 22:57:46

ahmetguvenn

CCS C ile yazdığım programı derlediğimde hiçbir sorun çıkmadı ve Proteus ile derlemeye çalıştığımda RA0 butonuna bastığımda program çalışmadı. Sorun nedir yardımcı olursanız sevinirim.

stk4221

Picproje formunda daha etkin arkadaş lar var. Aktif yardimci olabilirler. Kolay gelsin
vatan kanla alınır ter ve göz yaşı ile korunur

stk4221

Picproje formunda daha etkin arkadaş lar var. Aktif yardimci olabilirler. Kolay gelsin
vatan kanla alınır ter ve göz yaşı ile korunur

Furkan KELEŞOĞLU

877A ya 2 kere tıtıklayınca özellik kısmı acılır orada osilatör frekansını 4mhz olarak gir
daha sonra projeyi kaydet ve kapat daha sonra yönetici olarak proteusu tekrar calıştır. bendede bu gibi hatalar oluyor kod cok basit devre cok basit tek hata kaynaklanıyorsa proteusun kendisindendir. dediğim gibi kaydedip kapat ve tekrardan YÖNETİCİ OLARAK CALIŞTIR PROTEUSU.
Mekatronik Teknikeri. <br />Elektrik-Elektronik Teknisyeni.

Furkan KELEŞOĞLU

877A ya 2 kere tıtıklayınca özellik kısmı acılır orada osilatör frekansını 4mhz olarak gir
daha sonra projeyi kaydet ve kapat daha sonra yönetici olarak proteusu tekrar calıştır. bendede bu gibi hatalar oluyor kod cok basit devre cok basit tek hata kaynaklanıyorsa proteusun kendisindendir. dediğim gibi kaydedip kapat ve tekrardan YÖNETİCİ OLARAK CALIŞTIR PROTEUSU.

Kitapta doğru yazabilir ama sen oraya doğru yazdın mı oda var bazen IDE yani derleyici hata olarka göstermez bazı şeyleri ve derler mesela ben bir gece calışırken  if şartının sonuna noktalı virgül koymuştum. bir türlü program derlensede calışmıyordu sabah kalktığımda gördüm ki if şartının sonuna noktalı virgül koymuşum normalde derlememesi lazım ama derliyor işte bu gibi sorunlarda olabilir. yazdığın kodu sakin kafayla karşılaştır. veya buraya koy bakalım.
Mekatronik Teknikeri. <br />Elektrik-Elektronik Teknisyeni.

ahmetguvenn

Teşekkürler sorunu çözdüm .c dosyasına direkt olarak yazıp derledim sorun çözüldü. project wizard dan proje oluştururken hata yapıyorum galiba.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın