Sony STR-V45 - FM Stereo Receiver yardım arkadaşlar

Başlatan kencebay, 27 Kasım 2018, 16:39:42

kencebay

Arkadaşlar merhaba,  uzun zamandır siteyi takip ediyorum, çok yararlı bilgiler veriliyor  emeği geçen herkese teşekkür ediyorum...

Başlıktan da anlasılacagı gıbı ,bendeki sony amfının hopörler çıkışlarından  right kanalından ses alamıyorum sadece  sol kanalından

dinliyorum berbat birşey  >:(   kime sorduysam ses çıkış entegresini uçurmuşsun dediler  bunlarda stk entegresi vardır onu değiştir

sorun çözülür dedilerde,bende nerde o yetenek   :)  ama meraktan içini açıp baktım ses çıkışı nerde diye ama sadece baktım ;D ..

arkadaşlar yardım ederseniz çok sevinirim bikaç tane  fotoğraf attım ayrıntılı şekilde gerekirse daha da ayrıntılı atabilirim. ;) servis
manuel  el kitapçığıda elimde ayrıca lazım olan arkadaşımıza gnderebilirim..

Arkadaşlar işaretli yerler çalışmıyor

Adnancoskun

Çıkışı stk lı görünmüyor

Transistörlü gibi görünüyor..
Ayni devreden 2 tane var karsilastirabilirsin?
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

Adnancoskun

Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

kencebay

Alıntı yapılan: Adnancoskun - 27 Kasım 2018, 17:43:19Çıkışı stk lı görünmüyor

Transistörlü gibi görünüyor..
Ayni devreden 2 tane var karsilastirabilirsin?
Evet şimdi bende yeni farkettim manueli çok ayrıntılı bir şekilde inceleyince stklı olmadığını gördüm,şu sogutucuya bağlı 4 transısıtorlerden biri kanımca...ama servis el kitabında çok farklı demekki benden once bi tamir yüzü gormüş ve muadili konmuş sanırım ilgi alakanıza teşekkur ederım manueli yukleyeceğim yalnız 27 mb cıvarında burdan orjınal transıstorleri bulabılırız sanırım ben aşağı yukarı çıkarrttım ama tabikii tecrubeli gözler daha ıyı yorum yapabilir...

Kazasker

ben de koca stk yı göremedim.  :)  Adnan hocamın dediği gibi transistörlü amfi.
Tanrı Türkü Korusun <br />         TB1BSE

kencebay

Evet bende eğer dogru baktıysam servis kıtapcıgına , stk 'anın yerine bu transistörler geliyor sanırım 2SC1986    2sa771  ama emin değilim yoksa siparişi geçecektim..

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın