PİC İLE LCD YE YAZI YAZDIRMAK

Başlatan RIZA16, 27 Ekim 2018, 16:32:44

RIZA16

Arkadaşlar elimde bir lcd var fakat bunun hakkında hiç bir bilgiyi internetten bulamıyorum acaba bacak yapısını ve nasıl programlandığona dair herhangi bir bilgisi olan yardımcı olabilir mi acaba ? şimdiden teşekkürler

RIZA16

RESİİMLERİNİ BURAYA MALESEF ATAMADIM GMAİL ARACILIĞIYLA ATABİLİRİM

seron

YÖNTEM BİR:
-Google'a giriniz.
-Hızlıre yazınız (hızlıresim diye kendisi tamamlayacak zaten) ENTER yapınız
-Arama sonuçlarından en üstteki siteye giriniz ve resminizi göstertip yükle deyiniz.
-Bir sonraki sayfada resminiz çıkacaktır ve hemen yandaki linklerden "forumlar" yazan linki full seçip SAĞTIK>KOPYALA yapıp gelip buraya yapıştırınız.

YÖNTEM İKİ:
-Hemen bu iletinin altında bir yerlerde koyu renki Yanıtla butonuna kafa atınız.
-Metninizi yazınız ve metin alanının altlarında dosya ekleme kısmını görünüz. Bu alan, gelişmiş metin ekleme/düzenleme yaparken görünür.
-Masaüstünden o resmi ya da 2MByi geçmeyen RAR dosyasını, o mavili kısma SÜRÜKLE-BIRAK yapınız.
-"Gondert" butonuna tekme atınız.

taydin

KS0107/KS0108 çipi kullanan jenerik bir LCD modülü bu.

Pin yapısı burada: http://www.alldatasheet.com/datasheet-pdf/pdf/88591/ETC/12864A.html

Programlama için KS0107/KS0108 datasheet'ini google'dan aratıp bulun.
Elektrik sayacı döndürücüsü ...

RIZA16

Cevabınız için çok teşekkür ederim  hocam, fakat bu displayda 7  pin var tam olarak hangi uçları neye tekabül ediyor onları anlamış değilim asıl problem burada

taydin

Üzerinde bulunan LCD panelin pin yapısı datasheet'teki gibi.

Ama eğer oradaki 7 pin üzerinden kontrol edildiğinden emin iseniz, onun pin yapısını bilemiyorum. Muhtemelen SPI protokolü ile kontrol ediliyordur. Aşağıdaki linkte 7 pinli ve SPI bazlı başka bir LCD var, belki yapı oradaki gibi olabilir. Biraz deneme yanılma yapmak lazım. Öncelikle devre üzerindeki yolları takip ederek Vcc ve GND yi tespit edin. Eğer aşağıdaki linkteki LCD ile uyuşuyorsa, diğer pinlerin de uyuşma ihtimali yüksektir.

SPI LCD module
Elektrik sayacı döndürücüsü ...

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın