Modemden başka kablosuz modeme internet

Başlatan ElektronikDelisi61, 14 Ekim 2018, 01:17:35

ElektronikDelisi61

Merhaba. Arkadasim ile ayni interneti kullanmaktayiz wifi router bagladik arkadaşa ama modem e uzak oldugu icin bazen kopmalar yasiyor. Simdi benim modemden kablolu şekilde interneti çekip arkadasin evine de kablosuz modem taksak arkadasim o modeme bağlanabilir ki bu soylediğim mümkünmü?

Veya benim modemin kablosunu uzatsam arkadasin evine daha yakin bir konuma yerleştirsem buraya kadar problem yok ama uzatabilecegim kablo olarak yine internet kablosu var elimde fazlalik icindeki ince zil teli deniyor sanirim  tek damarli 7 adet civari tel oldugunu saniyorum bunun 4 tanesini 2 si eksi 2 si arti olarak modemin elektrigini diger 2 tanesinide modeme gelen telefon hattini bağlasam modeme  giden voltajda örneğin 5 metre uzatsam nekadar bir kayip yaşarim denemeye değer mi yoksa ilk seçeneğim mümkünmüdür?

memleket

Alıntı yapılan: ElektronikDelisi61 - 14 Ekim 2018, 01:17:35Merhaba. Arkadasim ile ayni interneti kullanmaktayiz wifi router bagladik arkadaşa ama modem e uzak oldugu icin bazen kopmalar yasiyor. Simdi benim modemden kablolu şekilde interneti çekip arkadasin evine de kablosuz modem taksak arkadasim o modeme bağlanabilir ki bu soylediğim mümkünmü?

Bu dediğini ben evde uyguladım. Gayet güzel çalışıyor.

2. Modemin arayüzüne girip gerekli kablosuz ayarlarını yapın, ardından DHCP sunucusunu kapatın ve modemin IP adresini 192.168.2.1 yerine 192.168.2.100 gibi birşey yapın. Bu sayede 2 modem de aynı ağda olacak (birinci modemin 192.168.2.1 IP'li olduğunu varsayıyorum.) tek DHCP sunucusu olacağı için de sorun kalmayacak. 

2. modemi access point olarak kullanmış olacaksınız.

ElektronikDelisi61

Tesekkur ederim hocam bu sekilde kullanabileceğimi pek dusunmuyordum yardimin icin tesekkur ederim en kisa zamanda deniyeceğim 

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın