El yapımı atölye ekipmanları (kendin yap )

Başlatan Kazasker, 24 Eylül 2018, 21:22:07

Kazasker

Slm değerli abiler, arkadaşlar.
Çoğumuz maddi imkanlardan, bazen de hobi olarak kendi atölye ekipmanları yapıyoruz. Ben de çoğu zaman kendi aletlerimi kendim yapıyorum. Bu başlık altında dilim döndüğünce yaptıklarımı paylaşacağım..

Bu gün de epeydir yapmak istediğim lehim sehpasini yaptım. Bunun için birkaç hurda tahta ve ufak bir sac ile ise başladım..
Malzeme
15x25 cm tahta
1x25 cm cita
Kenar çıtaları bu herhangi bir daldıktan da alınabilir
20x5 cm sac levha
10 adet vida
Bu kadar ve iste sonuç
Tanrı Türkü Korusun <br />         TB1BSE

seron

Tebrikler. El emeğine saygım vardır.
Ben bir adet çelik teli büküp yay şeklinde getirmiştim. İdare ediyor.

Kazasker

Teşekkür ederim seron. ben de ilkinde senin yaptığın gibi yapmıştım  :D

Furkan KELEŞOĞLU

Alıntı yapılan: Kazasker - 24 Eylül 2018, 23:42:53Teşekkür ederim seron. ben de ilkinde senin yaptığın gibi yapmıştım  :D

Bende bu yıl icinde malzeme kutusu yapacağım. 5mm medefeden güzel oluyor bir kac kere gördüm yapan
Mekatronik Teknikeri. <br />Elektrik-Elektronik Teknisyeni.

Kazasker

furkan hocam mdf işlemeye çok uygun. yapıştırdıktan sonra güzel bir zımpara at incesinden. sonra ince bir vernik sür. ondan sonra sprey boya ile istediğin rengi ver. harika ve pürüzsüz olur  :)

Furkan KELEŞOĞLU

Alıntı yapılan: Kazasker - 25 Eylül 2018, 08:44:35furkan hocam mdf işlemeye çok uygun. yapıştırdıktan sonra güzel bir zımpara at incesinden. sonra ince bir vernik sür. ondan sonra sprey boya ile istediğin rengi ver. harika ve pürüzsüz olur  :)
Aynen usta bende öyle bir şey planlıyorum da işlerden güclerden vakit kalmıyor kendi işlerime şu dünyaya hür irademle bile gelmedim ki kendime nasıl calışayım :)) hadi iyi günler.

seron

Alıntı yapılan: Furkan41 - 25 Eylül 2018, 01:15:42Bende bu yıl icinde malzeme kutusu yapacağım. 5mm medefeden güzel oluyor bir kac kere gördüm yapan
Malzeme kutusu derken? Ne konucak yani?

Kazasker

Atölye için olmazsa olmaz parçalardan  biri devre tutucu....

Malzemeler
Tahta

seron

Güzel. :D
Tebrikler ellerine sağlık.
Furkanı merak ettim ben. MDF veya ahşaptan ne yapıcak acaba? Komponent kutusu lazımsa değmez. Ağır ve hantal olur. Bi milyoncu gibi yerlerden soğutma kabı mı koruma kabı mı ne diyolar hani kapaklı. Onlardan alsa daha iyi olur. Vidalardan falan tut, komponentleri çipleri falan doldurur içlerine. Fiyatı en ucuz olanlardan 15-20 tane işini görür ellaam...

şunun gibi şeylerden ucuz işte ya anla:
http://www.kadinlive.com/mutfakta-gizlenen-6-tehlike/plastik-kap-1/

Ama alet çantası gibi bir sandık düşünüyosa merak ettim planı projeyi görmek isterim.

Kazasker

:) bende merak ettim. Ama plastik kap isi hoşuma gitti. Hemde kapaklı. Ona basitinden ahşap raf yaptın mi  harika olur

Furkan KELEŞOĞLU

Alıntı yapılan: seron - 25 Eylül 2018, 16:38:10Malzeme kutusu derken? Ne konucak yani?
Direncler,kondansatörler,entegreler,modüller, transistörler,mosfetler, okadar cok var ki birbirine karıştı ararken bulunmuyor hele kücük butonlar ledler filan. hiç olmazsa biraz derli toplu olsun. normal plastik kutuda hepsi karışıyor.

birde şu eski tahtadan bavullar var ya onun gibi birşey yaptıracğaım icine deneme kartını monte edeceğim . programlıyıcları falan monte edeceğim bir kac tane daha değişik şeyler icin deneme kitleri var onları koyacağım lazım olduğunda acacağım herşey icinde olacak zart zurt ordan oraya bağlantı yapmaktan bıktım usandım.

seron

Alıntı yapılan: Furkan41 - 26 Eylül 2018, 01:55:31Direncler,kondansatörler,entegreler,modüller, transistörler,mosfetler, okadar cok var ki birbirine karıştı ararken bulunmuyor hele kücük butonlar ledler filan. hiç olmazsa biraz derli toplu olsun. normal plastik kutuda hepsi karışıyor.

birde şu eski tahtadan bavullar var ya onun gibi birşey yaptıracğaım icine deneme kartını monte edeceğim . programlıyıcları falan monte edeceğim bir kac tane daha değişik şeyler icin deneme kitleri var onları koyacağım lazım olduğunda acacağım herşey icinde olacak zart zurt ordan oraya bağlantı yapmaktan bıktım usandım.
Yapamasanda bir bak. Gezerken ilgimi çekti belki sana fikir verebilir.
https://www.youtube.com/watch?v=Iii3W-O6Lvo&ab_channel=ISHITANIFURNITURE
Adamlar çinli bir mobilya firması. Reklam yapıyorlar. Orada gördüğün gözlü dolap bitkisel ilaç dolabıymış. Ahşapla uğraşmak zor. Plastik kutuda ısrar ediyorum  ;)

Furkan KELEŞOĞLU

Alıntı yapılan: seron - 26 Eylül 2018, 22:40:50Yapamasanda bir bak. Gezerken ilgimi çekti belki sana fikir verebilir.
https://www.youtube.com/watch?v=Iii3W-O6Lvo&ab_channel=ISHITANIFURNITURE
Adamlar çinli bir mobilya firması. Reklam yapıyorlar. Orada gördüğün gözlü dolap bitkisel ilaç dolabıymış. Ahşapla uğraşmak zor. Plastik kutuda ısrar ediyorum  ;)
Aynen tam olarka yapmak istediğim bunun gibi birşey fakat bu cok kalın malzeme ile calışmış. benim aklımdaki bundan birazdaha ince bir malzeme. fikir güzel teşekkür ederim plastik kutudan bıktım :D hiç ısrarcı olma o tarafta :D

stk4221

bir ara benimde ihtiyacım olmuştu raflardan. 2 plaka iki çesit  mukavva aldım. video daki gibi kesip biçtim. çok ucuza mal oldu hafif oldu bir yere gidecek olsam valıze koy götür misli. görseli pek prof olmadı ama iş görüyor
vatan kanla alınır ter ve göz yaşı ile korunur

seron

Alıntı yapılan: stk4221 - 28 Eylül 2018, 15:05:46bir ara benimde ihtiyacım olmuştu raflardan. 2 plaka iki çesit  mukavva aldım. video daki gibi kesip biçtim. çok ucuza mal oldu hafif oldu bir yere gidecek olsam valıze koy götür misli. görseli pek prof olmadı ama iş görüyor

Resim ekleyeydin bir göreydik da? Merak ettim.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın