image

Ana içeriğe git
Konu: Vestel lcd tv arizasi (814 Kez okunmuş)

Ynt: Vestel lcd tv arizasi

Yanıt #30
Bende eminim olmak için dikkatlice baktım kalem ile işaret edilmiş yani çatlak filan değil monitor açıkken kapatma düğmesine basıyorum 2.4 v kesiyor on of . ona 5 v role başladım herhangi voltaj yetmediği için role çalışmadı nasıl yapabilirim diye araştırıyorum

Yanıt #31
Bende eminim olmak için dikkatlice baktım kalem ile işaret edilmiş yani çatlak filan değil monitor açıkken kapatma düğmesine basıyorum 2.4 v kesiyor on of . ona 5 v role başladım herhangi voltaj yetmediği için role çalışmadı nasıl yapabilirim diye araştırıyorum
nasıl yapacağını sana yazdım ama göremedin sanırım...
Mühendislik Diplomayla olmaz. İnsanı adam eden, bilgi değil görgüdür.

Yanıt #32
Yusuf usta eline sağlık oldu kendi inverter devresi gibi çalışıyor sağolasın diğer yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ediyorum

Yanıt #33
sayın hocam piyasada hazır led devreler var onlardan al tak uğraşma her mnarkaya göre var uygun fiyata

Yanıt #35
sayın hocam piyasada hazır led devreler var onlardan al tak uğraşma her mnarkaya göre var uygun fiyata

Arkadaş sorununu çözdü konu kapandı. uğraşma derken yaptığını geri mi sökmesini istiyorsunuz sayın argon? hiçbir içeriği olmayan muhabbet, bence gereksiz. yeni bir örnek, bir öneri, bir bilgi yok yazdığınızda. şöyle yapsaydın da olurdu deseniz ona da amenna. birkaç led ve sürücüsü resmi/linki koyabilir, "bunlar da vardı" diyebilirdiniz mesela. ama emek vermek istemediniz, ya da zamanınız dardı galiba...
selamlar.

Yanıt #36
Merhaba samsung 19 inç monitör var ekran karanlık fakat ışık tutunca görüntü var muhtemelen inverter arızası yardımcı olursanız sevinirim

Yanıt #38
sayın ustam ben farkına varmadım kusuruma bakma bir daha bir şey yazmam saygılar
Sayın @argon ,
ben size bir şey yazıp yazmayın deme cür'etinde bulunmam.  Burada kimin yazıp kimin yazamayacağı kararını ise "yazan" kişi" ve forum sahibi bilir.

Benim yazdıklarımdan eğer "yazma" anlamı çıkardıysanız, en basit tabirle "yanlış" anlamışsınız.
Burada dileyen usta-çırak ilişkisi ile, isteyen yardım isteyen-yardım eden ilişkisinde vs yazıp çiziyor.
Yapılan eleştiriler ve yorumlara kulak vermek size bir şey kaybettirmez. Burada kimsenin kişiliğine düşmanlık edelim diye yazmıyoruz.

Arada bir alınan, içerleyen, gtönül koyan (hepsi de aynı anlamda ya neyse) çıkıyor.
Ama eleştiriye alınganlık yapmayın derim.
Selamlar.

Yanıt #39
Hocam merhaba
konuyu fazla uzatmaya değmez
bu abimiz yeni geldi bazı kuralların falan farkında değil. takip ettiğim kadarıyla tamamen iyi niyetle yorum yazıyor eski konuları hortlattığının farkında bile değil ben kendisine özelden durumu açıkladım. her iki taraf yanlış anlayıp konuyu büyütmeyin. Eski konuya zank diye yardım etmiş sadece soruyu soran kişinin sorununu okuyor cevaplara pek bakmadan hızlı yanıt veriyor olaylar yanlış anlaşıldı. Kısacası konunun çözüldüğüne bakmadan yorum yazıyor kendisini bilgilendirdim ben.
İyi çalışmalar.
Usta değilim. Sadece hobistim.
Yanıtlarıma bakarak beni usta zannetmeyin.