Çoklu Şarj Aleti

Başlatan ApoAtes, 24 Eylül 2018, 09:29:34

ApoAtes

Merhaba, öncelikle günaydın herkese hayırlı haftalar dilerim.

Konu başlığından da anlayacağınız üzere çoklu şarj aletine ihtiyacım var.
32 bölmeli yaptığım bir ünite içerisinde kullanacağım. Her bölme farklı şifreli anahtarlara sahip bu bölmelerde telefon şarjı için kullanılacak. Müşteriler telefonu bırakıp kilitleyip alışverişlerine devam edecekler. Neyse sizden öğrenmek istediğim tavsiye edebileceğiniz bir marka ürün varsa belirtebilir misiniz? Her bölme içerisine şarj için 3 farklı usb kablo çekilecek(Samsunglarda kullanılan kablolardan biri ortak android soketi, bir de yeni soketleri var bunun için 2 kablo, apple için 1 usb kablosu) Yani benim ünite de toplamda 96 adet usb çıkışına ihtiyacım var şarj için. İnternette biraz araştırdım maximum 8 li bulabildim oda işimi görür fakat öncelikle varsa sizin de tavsiyelerinizi öğrenmek isterim. Kaliteli olması en büyük ihtiyacım. Piyasada bir kaç cihazı birden şarja takınca yananlarda var çünkü  ;D

Anker PowerPort 6
benim bulduklarımdan birisi bu. Ama bundan 1 ünite için toplam 16 adet almam gerekiyor ki bana 96 adet çıkışı sağlayabilsin. Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

Kolay gelsin.

asma

Merhaba
Hesap yöntemini beğenmedim.  8)
Çoklu usb şarj cihazı dediğin zaman ben iki çıkışı olan anlıyorum.  ::)
Madem 32 bölme var , 8 li şarj cihazından 4 adet alırsın. (kalitelisinden)
Her bölmeye 1 kablo alırsın. 16 adet çoklu kablo.
örn:  https://urun.n11.com/kablo/3-in-1-coklu-usb-data-sarj-kablosu-samsung-sony-lg-iphone-5-6-7-P206735912
Ben bir benzerini kullanıyorum. Arabada bulunsun diye almıştım. 30 lira civarındaydı , kalitesinden memnunum.
Marka/modelini bulup link ekleyebilirim.

Kolay gelsin.

ApoAtes

Bir kaç tavsiyede bulunduk fakat müşteri kesinlikle Anker marka usb kablo istiyor o yüzden bu şekilde bir hesaba düşmek zorunda kaldık.
Yoksa maliyet açısından da tavsiye ettiğiniz şekilde en mantıklı ve uygunu bu olur.

edit: Ttec in 3in1 1,5mt lik usb şarj kablolarından buldum müşteriye dediğiniz mantıkta bu kablo ile önerince kabul etti :)
Sorunum da böylece çözülmüş oldu. @asma ilginize teşekkürler. :)

i3uz

Alıntı yapılan: ApoAtes - 24 Eylül 2018, 09:58:46Bir kaç tavsiyede bulunduk fakat müşteri kesinlikle Anker marka usb kablo istiyor o yüzden bu şekilde bir hesaba düşmek zorunda kaldık.
Yoksa maliyet açısından da tavsiye ettiğiniz şekilde en mantıklı ve uygunu bu olur.

edit: Ttec in 3in1 1,5mt lik usb şarj kablolarından buldum müşteriye dediğiniz mantıkta bu kablo ile önerince kabul etti :)
Sorunum da böylece çözülmüş oldu. @asma ilginize teşekkürler. :)

ben sana söyleyim o kablo ile başın ağrır. şarj cihazı olarak aşağıdaki cihazı al hem ucuz, ve çok güzel.. şarjmatiklerde bunları kullanıyorum. kablo olarakda anker kullan derim.
https://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/preo-my-mobile-mma-01-4-usb-li-duvar-sarji-343097725
Teori gerçek verileri vermez, pratikte yaptıkların doğru verilerdir.
Tanrı Türk'ü korusun
        TA1OME

asma

Benim kullandığım da ttec , 1m olan modeli:
https://www.ttec.com.tr/urun/trio-typec-micro-usb-lightning-3u-bir-arada-sarj-kablosu
Bende baş ağrısı yapmadı , bünyeye göre değişir tabi.  ;)

i3uz

Alıntı yapılan: asma - 25 Eylül 2018, 06:10:57Benim kullandığım da ttec , 1m olan modeli:
https://www.ttec.com.tr/urun/trio-typec-micro-usb-lightning-3u-bir-arada-sarj-kablosu
Bende baş ağrısı yapmadı , bünyeye göre değişir tabi.  ;)
günlük kullanımda sorun olmaz .  şarjmatikler gün içinde birden fazla kullanıyor.  nerdeyse her hafta kablo değiştirmek gerekiyor. çoklu kablolarda hasırlı ipli olan modelleri genelde dayanıklı ama tekli kablolara göre malesef çabuk parçalanıyor.
Tanrı Türk'ü korusun
        TA1OME

ApoAtes

3in1 kablo olayından yine vazgeçtiler. ilk başta hesapladığım şekilde istiyorlar. Zaten o 3in1 i de anker olmadığından istemiyorlar diye düşünüyorum. Ankerin var ttecin ki gibi aynı ancak yurtdışından temin etmem gerekiyor bu da vakit kaybı olduğundan ankerin tekli kabloları ile devam ediyoruz. İlginize teşekkürler :) TTecin usb kablounu kullanıyorum 2 yıldır tek bir sorun bile yaşatmadı sağolsun :D Onlara da ttec önerdim ama anker e ısrarcılar :)

i3uz

Alıntı yapılan: ApoAtes - 26 Eylül 2018, 12:24:593in1 kablo olayından yine vazgeçtiler. ilk başta hesapladığım şekilde istiyorlar. Zaten o 3in1 i de anker olmadığından istemiyorlar diye düşünüyorum. Ankerin var ttecin ki gibi aynı ancak yurtdışından temin etmem gerekiyor bu da vakit kaybı olduğundan ankerin tekli kabloları ile devam ediyoruz. İlginize teşekkürler :) TTecin usb kablounu kullanıyorum 2 yıldır tek bir sorun bile yaşatmadı sağolsun :D Onlara da ttec önerdim ama anker e ısrarcılar :)

Tekli kablolarda sorun olmuyor. ama çoklu kablolar çabuk bozuluyor. dolasıyla ben tercih etmiyorum diplerinden dönüyor.
çoklu üründe bunu şarjaletini kullan harika ürün cihaza göre voltaj kontrolu yapıyor.
https://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/preo-my-mobile-mma-01-4-usb-li-duvar-sarji-343097725
Tanrı Türk'ü korusun
        TA1OME