Bu ledin adını bilen?

Başlatan kangal0640, 09 Eylül 2018, 16:45:04

kangal0640

Merhaba, bir proje için pille çalışan güçlü ışık kaynağı arıyordum. Tahtakalede bir el feneri buldum. Ancak 7.5₺ bana sadece ledi lazım. Hem o zaman daha az yer kaplayacak ve maliyet düşecek. Bu ledin adını bilen var mı acaba? Nereden bulabilirim?

Furkan KELEŞOĞLU

Power led diye gecer tabi şekil itibari ile alışa gelmişten farklı bir şey. diktördgen.  türkiyede bunu saf halde bulabileceğini pek sanmıyorum yurt dışı sitelerine yönelmelesin aliexpress gibi.

ancak bana şekli değil gücü lazım diyorsan power led diye aratırsan googlede yurt içinde bulabilirsin.
Mekatronik Teknikeri. <br />Elektrik-Elektronik Teknisyeni.

seron

Aynısından bulamazsın. Elektronikçilere gidip "Alüminyum şerit LED" istiyorum de. Alüminyum çıtalara monteli şekilde sana LED verecek. O ledleri düzgünce çıkarabilirsen onlar da işini görür. Gayet güçlüdürler.
NOT: Resimde gösterdiğin fenere pil dayanmaz çabuk bitirir. Göstermelik Çin ürünleri onlar maksat müşteri satın alsın para kazansınlar.

kangal0640

stk4221

kardeşim bu ledle cob led diye geçer. cinliler ihtiyaca ebat a göre çipini işler 5mm x 50cm uzunlukta olanını gördüm. istanbul karaköyde  karaköy iş hanında digital led var orda buna yakın mlz bulabilirsin illa böyle olmasına luzum yok dersen 50x50 smd led ler var. serit led üzerinde bunları teksıra halinde pcb üzerine yerleştirirsen de iş görür. 50x50 smd led 30 mlA ile sürerler ısınması normaldir.  60 mlA ile süreyim dersen ateş atar. alüminyum pcb gerekir. ( test amaçlı 15 led i 60 mlA ile sürdüm pcb üzerinden duman ile akışına şahit oldum) vel hasıl durum bu. proje hakkında detay verebilirsen anladıgımız kadar destek olabiliriz. :)
vatan kanla alınır ter ve göz yaşı ile korunur

bduzkaya

kangal, aradığın ledler gittigidiyor.com'da var. biçimi yuvarlak 1, 3 ve 10 watta kadar satılıyor bence fazlasıyla işini görür bunlar.

cevat1

Alıntı yapılan: kangal0640 - 09 Eylül 2018, 16:45:04Merhaba, bir proje için pille çalışan güçlü ışık kaynağı arıyordum. Tahtakalede bir el feneri buldum. Ancak 7.5₺ bana sadece ledi lazım. Hem o zaman daha az yer kaplayacak ve maliyet düşecek. Bu ledin adını bilen var mı acaba? Nereden bulabilirim?

6 Voltla mı çalışıyor bu led.
LED TV lerin içerisindeki ledlere benziyor. Çok güçlü (göz kamaştıracak kadar) beyaz ışık verir.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın