image

Ana içeriğe git
Konu: Besleme kartı yaptım. Acaba oldu mu :) (1534 Kez okunmuş)

Ynt: Besleme kartı yaptım. Acaba oldu mu :)

Yanıt #120
Kond. üzerine sağ tıkla. orada sağa sola çevirme özelliği var. Oradan yapabilirsin. (Rotate yazan yer)

Yanıt #122
Dosya burada.

Yanıt #124

@memleket  daha önce yapmıştı.
Ondan PCB dosyalarını iste.
Sonra da aynısını yap.
Hocam sizin grounding kurallarında hopların eksi ucu direkt olarak besleme kartına bağlanmış. Benim de öyle yapmam gerekiyor mu, yoksa o üst sınıf ampliler için mi?
Ekleme: PCB'yi elimden geldiğince düzgün yapmaya çalıştım. Olmuş mu?

Yanıt #125
Hocam sizin grounding kurallarında hopların eksi ucu direkt olarak besleme kartına bağlanmış. Benim de öyle yapmam gerekiyor mu, yoksa o üst sınıf ampliler için mi?
Ekleme: PCB'yi elimden geldiğince düzgün yapmaya çalıştım. Olmuş mu?

Hopların dönüş uçlarını direk beslemeye vermezsen diğer devreleri etkileyerek devreyi parazitlendirir. :D 

Üst ya da alt sınıfı yok bunun. O işin tekniğidir.

Yanıt #126

Hopların dönüş uçlarını direk beslemeye vermezsen diğer devreleri etkileyerek devreyi parazitlendirir. :D

Üst ya da alt sınıfı yok bunun. O işin tekniğidir.
Haaaa... Anladım. Hani "Hi-Fi" olunca ayrı bir şeye dönüşüyor ya, ondan sordum.

Yanıt #127
Haaaa... Anladım. Hani "Hi-Fi" olunca ayrı bir şeye dönüşüyor ya, ondan sordum.

Hi-Fi olunca kurbağaya ya da beygir'e dönüşmez. :D  Ampli amplidir.
Hi-Fi nin anlamı yüksek sadakat demektir. Yani doğal sesleri aslına en yakın verebilen anlamındadır.

Yanıt #129

Ben devreyi daha sonra @Mr_‍ YAMYAM ın dediği şekilde düzenledim. Resmi aşağıdadır...

@memleket   
Bu devreyi üst seviye sınıfına doğru geliştirsek te forumdakiler cihaz nasıl yapılır görseler :D  
Ama senin yapman lazım. Ben zaten bir sürü yaptım.
GENEL ŞARTNAME:
Ampli sadece ampli yapılacaktır. Yani aynı kutu içerisine radyo madyo MP3 çalar malar konulmayacaktır.
Sadece ton kontrol, pre ampli ve çıkış amplisi. Yani ENTEGRETED AMPLİFİER.
CD okuyucu RADYO, Kaset okuyucu veya sendeki vıttırıvızık MP3 çalar gibi cihaz yapmak istersen ayrı bir kutuya ilmine göre yapabilir, veya mevcut cihazlardan hazır temin edip kullanabilirsin.
Çıkış gücü ve ampli özellikleri doğrultusunda, transformatör, besleme devresi veya diğer devreler hesaplanarak önerilecektir.

Yanıt #130
@Mr_YAMYAM hocam devreyi delikli plakete yapsam olur mu? Bu bakır plaket işi canımı çok sıktı :(

Yanıt #132
Besleme devresini nasıl yaptın. Birkaç resim atta görelim...
Hocam @Mr_YAMYAM hocadan onay bekliyorum. Delikli plakete yapabilirsin derse(büyük ihtimal ile demeyecek ama :) ) yapacağım. İlla bakır plaket olacaksa proje askıda olacak. Çünkü besleme kartını yapacağım derken toneri bitirdim :) Böyle birkaç kez çıkardım, sonra baktım silik çıkarıyor, başka bir şey denedim, bembeyaz kağıdı geri verdi ;D
Ekleme: @asma hocam konunun başlığını değiştirebilir misiniz? Besleme kartı ile başladı, LM1875 ampliye döndü :)

Yanıt #133
Besleme devresini nasıl yaptın. Birkaç resim atta görelim...
“Besleme kartı yatım” diye başlık var.
9 sayfa yazı var.
Yapılan yok:
Onay yok.
Toner yok.

Arkadaşlar , forumda kalabalık görünmesin , daha fazla uzamasın. Kilitleyelim.
Ne dersiniz?

#Ekleme için cevap:
İstediğiniz zaman yeni konu açıp “LM 1875 li amplifikatör denemesi” oradan devam etmenize engel yok.

Yanıt #134
“Besleme kartı yatım” diye başlık var.
9 sayfa yazı var.
Yapılan yok:
Onay yok.
Toner yok.

Arkadaşlar , forumda kalabalık görünmesin , daha fazla uzamasın. Kilitleyelim.
Ne dersiniz?

#Ekleme için cevap:
İstediğiniz zaman yeni konu açıp “LM 1875 li amplifikatör denemesi” oradan devam etmenize engel yok.
Tamamdır abi, kilitle gitsin.