2 adet sony ss-l80 için amfi devresi

Başlatan soundofhihat, 14 Temmuz 2018, 18:10:36

soundofhihat

merhaba arkadaşlar burda yeniyim elimde 2 adet sony ss-L80 pasif hoparlör var arkasında siyah ve kırmızı 2 adet kablo girişi tarzı giriş var. bu işlerden hiç anlamam ama biraz araştırma sonucu bir amfi devresiyle bu hoparlörleri kullanabileceğimi öğrendim. biraz araştırdım ama 90 watt max güçte olan bu 2 hoparlöre uygun stereo bir hazır amfi devresi bulamadım. entegreyle kurulduğunu öğrendim bu devrelerin ama bu haparlörler için hangi entegreyle kurulduğunu bulamadım. soğutucu ve güç kaynağı da gerekliymiş sanırım. bir elektronikçi arkadaşım var ancak o da sadece bağlamayı biliyor. gördüğü devreyi yapabilecek bir arkadaş ama öneri olarak bir şema malzeme listesi gerekli. sizlerden yardım istiyorum. kolay bulunan her yerde satılan entegrelerle bir devre kurabilir miyim? bir de güç kaynağı ve ne gerekliyse yazabilir misiniz lütfen? Şimdiden çok teşekkür ediyorum. iyi günler.

soundofhihat

memleket

Sesini yarıya kadar bile açamazdın. Ben kendim kullanıyorum.
2x120W hoparlör bangır bangır çalıyor...

Mustafa281

Memleket ustanın amfi devresini yapabilirsiniz zaten 20 wattlik bir amfi de 20 wattlik hoparlör  kullanılmaz hoparlör biraz yüksek değer de kullanılır ki daha rahat çalışsın ve daha uzun ömürlü olsun diye zaten o amfi o hoparlörleri bayram ettirir.

Akin.8784

stk 4231 ı 120w trafo 2x10000mf fılıtre ıle beslıyorum x-fi ses kartıylada ayrı guzellesiyor, kanal bası 50w rms max alıyorumdur temız,  ınanın yarısında durulmuyor evde  :)

i3uz

Alıntı yapılan: Akin.8784 - 16 Temmuz 2018, 14:13:37stk 4231 ı 120w trafo 2x10000mf fılıtre ıle beslıyorum x-fi ses kartıylada ayrı guzellesiyor, kanal bası 50w rms max alıyorumdur temız,  ınanın yarısında durulmuyor evde  :)

kolonlar çok hoş. bende tda7294 vede tda2052 var ama nezaman sonses acabildin de hiçç sonses açmam en fazla 5saniye sürüyor. sonra kapatıyorum apartmanın sıkıntıları bazen çoçuklar kına falan var diyor alıyorlar. onuda ben göremiyorum..öyle dişardan duyarsam duyuyorum..
Teori gerçek verileri vermez, pratikte yaptıkların doğru verilerdir.
Tanrı Türk'ü korusun
        TA1OME

Akin.8784

kabınlere zamanında cok para verdım , patlattım tamır ettırdım,  sonra baktım kı crossover yok ıcınde,  hepsını tek tek ıstedıgım frekans aralıgında kesıme gıderek kulak zevkıme hıtap etsın dıye duzenledım.  4 yollu 25cm bas,  10 cm mıd ve 6 cm tızler,  kagıt hop oldugundan pop - tekno dınlemeye gelmıyor,  ama eskı flac  heavy metal kayıtlarını super calıyor, entrumanları tek tek ayırıyor.  eskı serı vıntage hopun tadı hıfı de tartısılmaz birde orgınal stk lı anfın var ıse...

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın