Saygı

Başlatan seron, 25 Haziran 2018, 17:10:34

Yusuf usta

Forum moderatörlerimizden @asma  üstadımız, bir konu başlığında forumlarda özür beklemek lükstür diyerek bazı şeyler yazdı. Ben de o başlıktaki veriler uzun bir yazı silsilesine kurban gitmesin dedim ve konu da çok ilgili bu başlıkla, hem de genel sohbet kategorisinde, yazayım dedim...

Hayır, Özür dilemek erdem oldukça özür beklemek lüks değildir. (tamam özür beklemek lazım ama biz yine önümüzü kış tutalım diye beklemiyoruz, yoksa yaz gelirse buyursun gelsin demek istiyordur @asma  muhtemelen)
Bunlar bir toplumu saygın yapan şeylerdir ve bilim kadar mühimdir. Örneğin, Atatürk ve spor denince akla hep "zeki, çevik" kısmından ziyade "ahlaklısını severim" bölümü gelir. Bilim insanının da, sanatçının da, siyasetçinin de... hepsinin ahlaksızı unutulur, gider. Erdemsiz olup Cern deneyi yapan yerine ahlaklı olup @seron  gibi mesela bir ışıldakla bile olsa uğraşan adam daha iyidir kanısındayım. Yalansa yalan deyin :)

Ama ne yazık ki ergenliği atlatamamış büyüklerimiz bunları hep "geyik" saymıştır. Hoş görü, tahammül, tebessüm gibi kavramlar adeta endüstriyel ortamların, şirketlerin, bilimsel mekanizma ve kurumların "en ayıp davranışı" sayılmaya yüz tutmuştur.

Saygı iyidir vesselam...
Mühendislik Diplomayla olmaz. İnsanı adam eden, bilgi değil görgüdür.

seron

Hmm... İlginç bir yaklaşım.
Yalnız beni hariç tut. Video hoşuma gitti, paylaşayım dedim. Amaç birileri ders alsın ya da saygıyı öğrensin değil. Hem ona bakılırsa zaman zaman ben de saygısız birine dönüşebilirim; bu benim o anki tahammül sınırıma bağlıdır.
Şimdi burda bir yazmaya kalksam/k... yazı uzadıkça uzar ve ilerler. Anlattıklarımız yanlış mı olur hayır. Güzel olur. Ama yarın bir gün bir durum olur, insanız, bir hata yapar da saygısızlık yaparsak; ya da bir kusur işleyip özür dilememeyi tercih edersek, onca konuşulan-yazılan güme gider.

Aaamaaaan... Boşvericen gitsin beya.. :D

-------------
Bu arada ben sadece ışıldaklarla uğraşmıyorum. Işıldaklar bir ara çok kafa yorduğum sistemlerdi. (Evet ışıldak bir sistemdir ve insanı zor koşullarda zor durumda bırakmamak için batarya süresinden tut, birçok seçenek titizlikle değerlendirilir.) Bunun haricinde temel seviyede kalan amatör tasarımlarım vardır. Görüp de ne gerek var buna dediğiniz türden devreler paint ile bilgisayarda çizilmiş, sonra hiçbir zaman hayata geçemeyeceği için bir kenara atılmışlardır png dosyası olarak. Geçmişte kitap denemelerim de oldu. Madem muhabbet başlığı, konuşalım. Bir iki kitabım var... Dur, beş tane kitabım var. altı da olabilir....  ::) Ama ne üzerlerinde durdum, ne de basılmasını istedim. Şu aralar uçan araçlarla ilgileniyorum. Birçok taslak var ama ne yardım alabileceğim birileri vaaaar, ne de "bu ne len!?" diye bakacak birisi. Herşeyi boşvere boşvere hayattan beklentim kalmadı. Dediğim gibi:

Aaamaaaan... Boşvericen gitsin beya.. :D
Vakit öldürüyoz işte.

ozgurece

Değerli Forum arkadaşım @seron bizim beklediğimiz PAM8610 modüller bugün geldi (ben henüz deneme yapmadım) kargo paketini hazırladım, ıvır zıvır küçük parçalar ekledim ,pazartesi inşallah kargoya vereceğim. Ama sen alıcının telefon noyu da yazıp bana mesaj gönder kargoyu gönderirken sorun çıkmasın.
[IMG]https://resmim.net/f/dl9K3j.jpg[/img]

PAM8610 Bağlantı şekli ve Açıklamalar.

[IMG]https://resmim.net/f/b7OEgi.jpg[/img]

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın