12ah ile telefon şarj etme

Başlatan byoglcan, 20 Haziran 2018, 04:08:10

byoglcan

Merhabalar, 6 volt 12ah /20hr bir aküden usb çıkış alıp cep telefonu vs. gibi cihazları zarar vermeden 1.5-2 mah şeklinde şarj edebilmem için ne gerekli? 12 ah bu cihazlar için çok mu yüksek? Hali hazırda bulunan powerbank çıkışı kullanabilir miyim? Şimdiden teşekkürler.

seron

Akünün sığası önemli değil. Volta bakacaksın. O akü ile telefon şarj edilir mi? Edilir. Telefon şarj etmen için 5Volt ve telefonuna göre değişecek şekilde 500miliAmper ile 2Amper arası güç desteği olan bir kaynak gereklidir. Her telefonun şarj bağlantı mantığı değişiklik gösterebilir ve rasgele sistemler kullanılmamalıdır. Yine de zorda kalındığında dikkatli olmak şartıyla o akü ile geçici olarak şarj edilmesi mümkündür.
1.5-2mAh nedir onu anlamadım. Telefona şarj kablosunu bir taktın mı 1 amperin üzerinde akım çeker genelde.
Bu iş için çeşitli yöntemler var. Hazır kit satılıyor. 7805 denilen bir üç ayaklı entegre satılıyor. Sonra buna benzer bir sürü şey var. En basit mantığı dosya eki olarak ekliyorum görmen için giriş yapmalısın.
DİKKAT: telefonların şarj mantıkları marka modele göre değiştiği gibi benim gösterdiğim yöntemi yapın diye vermiyorum bir arıza çıkarsa kısadevre nedeniyle yangın çıkarsa telefon şu veya bu sebepten bozulursa kesinlikle mes'uliyet kabul etmem. Geçmişte denediğim ve işe yarayan bir yöntemdir ama zarar vermeyecek diye bir kaide yok bunu unutmyın.

Resim ekte:

byoglcan

Cevabınız için çok teşekkür ederim yardımı dokundu. 1.5 mah dediğim iPhone şarj aletinin üzerinde yazan veri ondan söyledim. Bir diğer seçenek olarak da diyorlar ki otomobil çakmaklık usb girişi direk 5v verir onu bağla diyorlar. Acaba olur mu? Olmazsa bu yöntemi deneyeceğim.

seron

Alıntı yapılan: byoglcan - 20 Haziran 2018, 20:49:00Cevabınız için çok teşekkür ederim yardımı dokundu. 1.5 mah dediğim iPhone şarj aletinin üzerinde yazan veri ondan söyledim. Bir diğer seçenek olarak da diyorlar ki otomobil çakmaklık usb girişi direk 5v verir onu bağla diyorlar. Acaba olur mu? Olmazsa bu yöntemi deneyeceğim.
Olur. Ama Apple firması kendi şarj cihazı dışındaki adaptör ve çeviricilere bağlarsan garantiyi bitiriyor.

stk4221

en basit ve en tutarlısı  çakmaklıga takılan şarj kıtlerinden edinmek hem küçük hem stabill.
vatan kanla alınır ter ve göz yaşı ile korunur

seron

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın