Ana içeriğe git
Konu: Yasal Yerli Film Kaynakları(Youtube)-Kendi Şirketinden (206 Kez okunmuş)

Yasal Yerli Film Kaynakları(Youtube)-Kendi Şirketinden

Şimdi kedinin aklına ciğer düşürmek istemiyorum çünkü bu iş biraz korsancılığa müsait bir iş. Ama indirip orada burada paylaşmayacaksanız, vereceğim adreslerden yasal şekilde Türk filmi izleyebiliyorsunuz. Hem de filmlerin çoğunluğu restorasyonlu, temiz ve HD. "İnternetim dar" diyorsanız ayarlardan 360p yapıp izleyin siz bilirsiniz.

Son zamanlarda teknoloji geliştikçe olumlu olumsuz bir çok sonuçları ortaya çıktı ve dolayısyla film ve müzik yapımcıları internet sebebiyle ciddi zarara girdi. Malum korsanın önüne geçilemiyor. Her ne kadar bu durum aslında üzücü olsa da yapımcılar farklı yollardan kendilerine gelir elde etmenin yollarını bulmuşlar.

Birçok güzel yapıma imza atarak bizlere sunan yapımcı firmaların eserlerini bugün yasal olarak ve beş kuruş ödemeden izleyebilir, dinleyebilirsiniz. Biliyorsunuz youtube'da kanal açar, faydalı içerikler üretir ve reklamları açık tutarsanız youtube reklam gelirinin yüzde ellisini sana ödeyeceğim diyerek seni kandırıp devenin anca tüyünü veriyor. Ama sonuçta "üj-bej" birşeyler ödüyor. Bu yolla köşeyi dönen hatta iyice şımarıp sinema filmi bile çekenler oldu. Ha yapım kalitesi nedir, o tartışılır.

Neyse konuyu toparlarsam, bu film ve müzik şirketleri -sanırım- baktılar ki ne albüm alan var ne dvd alan var, ne de TTnet üzerinden indiren var, bari youtube'dan kazanalım diyerekten, kanal açıp eserlerini bir süredir youtube'da yayınlamaya başladılar. Bu durumun hem kendileri açısından faydası oldu, hem de bizler için. Zira eskiden arayıp da bulamadığım, ismini bilmediğim için arayamadığım filmleri bu sayede buldum. Kemal Sunal filmlerinden tutun, Zeki-Metin filmleri, klasikleşmiş aşk filmlerimiz, sezercik filmleri, yumurcak filmleri, cüneyt arkın, tarık akan, kadir inanır filmleri; eskiden kalma siyah beyaz filmler, nice rahmetli sanatçımızın rol aldığı yapımlar şu an youtube'dan izlenebiliyor. Bu filmleri izlemek için dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var. Ben zaten birkaç adres vererek işinizi kolaylaştıracağım ama yine de belirteyim: kanal isminin yanında muhakkak gri renkli bir okey (tik) işareti aramalısınız. Bu, kanalın gerçek sahibine ait ve youtube tarafından onaylanmış kanal olduğuna işarettir. yanında işaret bulunmayan kanallar genellikle ya emek hırsızlığı yapıyor, ya da kanalın genel amacı bu olmadığından, bir iki filmin dışında saçma sapan oyun videoları vb bulabiliyorsunuz. Yani abone kasıp gelir eldesi için açılmış kanallar. Müzik dinlemek için de aynı şey geçerli. Birçok müzik yapım firmasının resmi kanalı youtube üzerinde mevcut. Bu kanallara girerek, istediğiniz müziği dinleyebiliyorsunuz. Reklamlardan kazanıyorlar. Bir diğer husus ise şu: bu tip kanallardan faydalanırken;
-reklam engelleyicinizi durdurur,
-abone olur,
-beğen butonuna basar,
-olumlu yorumlar yazar,
-abartarak sosyal platformlarda paylaşırsanız kanala hem maddi hem de manevi anlamda yardım etmiş olursunuz; siz bilirsiniz tabii.Haydi buyrun bakalım:

Erler Film-Türker İnanoğlu
https://www.youtube.com/channel/UCUX_iQoFXw2nYzIuuYdeWhg
Ülkemize bir çok eser kazandırarak bizlere TV ekranlarından sunan Erler film'in resmi kanalıdır. Kanala girer bakarsanız bir sürü eseri yayınlamakta olduğunu göreceksiniz. aralarından size hitap edeni-etmeyeni siz ayırın. Diziler, filmler, nostaljik TV programları bulunmakta.

Fanatik Klasik Film:
https://www.youtube.com/channel/UCfIf5PT-O5D6OjWMxGhF0kQ
Eski ve güncel birçok yerli filmi bünyesinde barındırıyor. Kanal adı yanındaki okey işaretine bakılırsa yaramazlık yapmıyor, onay almış.

Fanatik Film Yerli:
https://www.youtube.com/channel/UCAJcU9SesgVqsJ8M0l7zYrA
Logosuna bakılırsa bir üstteki film kanalıyla aynı kurum ya da kişiye ait. Fakat içerikler farklı. diğer kanalın devamı gibi. bir sürü film var. muhakkak bakın.

SinemaGo:
https://www.youtube.com/channel/UCXWpX5SXvY1pH0o9iGTn1aA
Çeşitli kategorilerde ve yüksek görüntü kalitesinde film paylaşımı yapan başka bir kanal.

Boyut Film:
https://www.youtube.com/user/boyutfilmofficial
Genellikle güncel film sunuyor. Filmlerdeki komik veya cinsi sahnelerden kırpmalar paylaştığına bakılırsa ciddiyeti biraz zayıf gibi gelebilir. Ama güncel film sevenler ve günümüz sineması ile eski sinema arasındaki farkı görmeniz açısından veriyorum.

Erman Film:
https://www.youtube.com/channel/UCgcwys292hCdcN6uyH-UkoA
Gayet ilginizi çekebilecek türden bir sürü film sunmuş. Klasük Türk filmleri, cüniit abi filmleri, zeki-metin filmleri, Türk-Köy filmleri ve daha birçok film mevcut. Seç beğen izle.

Arzu Film:
https://www.youtube.com/channel/UCUALYmnkEmx8vlxIbpr2gmw?&ab_channel=ARZUF%C4%B0LM&ab_channel=ARZUF%C4%B0LM
Münir Özkul-Adile Naşit ikilisinin oynadığı aile filmleri ile Süt Kardeşler, kibar feyzo tarzı "şaban" filmleri, Tarkan filmleri ve dahası...

BKM (Beşiktaş Kültür Merkezi)
https://www.youtube.com/user/bkmonlinenet?&ab_channel=Be%C5%9Fikta%C5%9FK%C3%BClt%C3%BCrMerkezi%28BKM%29
Ben bu kanalın ve ekibin yapımlarını pek beğenmiyorum biraz fazla cıvık ve "komik değil" geliyor şahsi düşüncem tabi ki. Ama şimdi o kadar kanal verdik bunu da vermesek ayıp olurdu seven var sevmeyen var. Tv de izlemeye alıştığımız birçok dizi, komedi programı ve daha birçok yapımın resmi kanalıdır. Sevdiğiniz diziler varsa playlist halinde izleyebilirsiniz.

Şimdilik bunlar sizlere yeter. Bildiğiniz güzel kanallar varsa ekleyin çekinmeyin.
İzlediğiniz için teşekkür ederim arkadaşlar kanalıma abone olmayı beğen butonuna basmayı feyyysbuk intsagramda paylaşmayı unutmay...
pardon burası youtube değil.
Hoçakalın... :)  :D
Haydaaa ben kanalın direk adresini veriyorumi içi boş video ekranı çıkmış.. neyse kusura bakmayın artıkın düzeltmeye çalışayım...
EDİT: olmuyor kanalın adına sağtık-linki kopyala yapıyorum yine video ekranı olarak burada görünüyor. Yeşil renkli youtube video yazısına sağtık yapıp kanala ulaşabilirsiniz.
Usta değilim. Sadece hobistim.
Yanıtlarıma bakarak beni usta zannetmeyin.

Ynt: Yasal Yerli Film Kaynakları(Youtube)-Kendi Şirketinden

Yanıt #1
Oha!
Lan bir kişi bile beğen basmamış. Servet sundum size yukarıda servet :):):))
Usta değilim. Sadece hobistim.
Yanıtlarıma bakarak beni usta zannetmeyin.

Ynt: Yasal Yerli Film Kaynakları(Youtube)-Kendi Şirketinden

Yanıt #2
Tesekkurler seron 10 numara olmus  :D
Tanrı Türkü Korusun
         TB1BSE