Kartal Otomasyon Hakkında.

Başlatan Furkan KELEŞOĞLU, 21 Mart 2018, 09:10:50

Furkan KELEŞOĞLU

Ustalarım, Arkadaşlarım merhaba;

Kartal Otomasyondan yaklaşık 1 ay önce PIC DEKA PRO 2 Versiyonlu deneme ve geliştirme kartı aldık. alırken resimlerde yanında bir adette kumanda gösteriyorlar kumandada ır ve rf haberleşme protokelleri ayrietten butonlar bulunup birde 628A denetleyici yeri var.
kargo elimize ulaştığında icinden bir adaptör birde deneme kartı cıktı arayıp kumandayı herhalde koymayı unuttunuz dedik daha sonra biz size dönüş yapalım depoya bir soralım dediler.

ARAMADILAR.
---------------------------

Tekrardan aradığımda verilen sacma sapan bir cevap şuydu " Resimde kumanda var ama bu sete kumanda dahil değil," ee ne yapacağız şimdi dedim siz kandırma yoluna girmişssiniz kumanda göstererek daha cazip gösteriyorsunuz dedim.

Sorunu cözmek adına şöyle birşey dediler " Biz'de kitleri altaş yayınclıktan alıyoruz isterseniz orayla görüşün" Şimdi benim malımda defo cıksa veya eksik müşteriyi git toptancıdan mı iste demem gerekiyor yoksa sorunu toptancıyla konuşup benim müşteriye yansıtmadan mı cözmem gerekir ?

ALTAŞ KİTAP EVİ ARANIYOR....
----------------------------------

Altaş kitap evini aradım durumu izah ettim onlarında haberi varmışlar kumanda icin benden tam 50 TL fark istediler. Bende böyle fahiş fiyata evet diyemem 5x10 bir bakır lehvanın üstünde 4 buton bir idenetleyici yuvası IR led ve birde rf icin soket var. Hayır teşşekür ederim almayacğaım dedim.

--------------------
Ve dün kartı bir deneyelim dedik MikroC derleyicini acıp tek tek denemelere başladık daha 3. derlememde birşey oldu karta pıckıt arayüzün acıyorum hiç bir şekilde tanıma yapmıyor. daha sonra harici pıc programlama kartımı cıakrıp denediğimde picin sağlam olduğunu görünce kendi bootlader bloğundan şüphelendim ne yaptıysam calışmadım bc 237 transistörleri aşırı derecede ısınıyordu kısa devre kontrolü yaptım yanan bir transistörmü var diye transistörler ısınmasına karşın sıkıntısız.   Keypad bloğundaki butonlardan birisinin mekaniği bozuk hani basınca cıt diye ses cıkar ya o yok ama buton calışıyor esrarengiz durumlar...

Adamlar kartın üstüne bir tane ULN2003A takıcaklar onuda takmamışlar onu geçtim kartla haberleşme adında bir kod dahi atmadığım halde max232 entegresi bir amfinin cıkış entegresi kadar ısındı parmak yakar hale geldi arayıp diyorum bunlar böyle biz teknik eleman değiliz diyorlar .

Lafın kısası Kartal OTOMASYONA ayağınızı bile atmayın. Ve bir kere daha anlamış oldum Kİ TÜRKİYEDEN elektronik adına birşey alınmaz allahın cinlisi bile kırık birşeyin tekrar yenisini gönderiyor bizimkiler fahiş fiyata satıyor. Ne ürünü satan üründen anlar nede müşteriye yardımcı olur. LANET OLSUN.
Mekatronik Teknikeri. <br />Elektrik-Elektronik Teknisyeni.

i3uz

Alıntı yapılan: Furkan41 - 21 Mart 2018, 09:10:50Ustalarım, Arkadaşlarım merhaba;

Kartal Otomasyondan yaklaşık 1 ay önce PIC DEKA PRO 2 Versiyonlu deneme ve geliştirme kartı aldık. alırken resimlerde yanında bir adette kumanda gösteriyorlar kumandada ır ve rf haberleşme protokelleri ayrietten butonlar bulunup birde 628A denetleyici yeri var.
kargo elimize ulaştığında icinden bir adaptör birde deneme kartı cıktı arayıp kumandayı herhalde koymayı unuttunuz dedik daha sonra biz size dönüş yapalım depoya bir soralım dediler.

ARAMADILAR.
---------------------------

Tekrardan aradığımda verilen sacma sapan bir cevap şuydu " Resimde kumanda var ama bu sete kumanda dahil değil," ee ne yapacağız şimdi dedim siz kandırma yoluna girmişssiniz kumanda göstererek daha cazip gösteriyorsunuz dedim.

Sorunu cözmek adına şöyle birşey dediler " Biz'de kitleri altaş yayınclıktan alıyoruz isterseniz orayla görüşün" Şimdi benim malımda defo cıksa veya eksik müşteriyi git toptancıdan mı iste demem gerekiyor yoksa sorunu toptancıyla konuşup benim müşteriye yansıtmadan mı cözmem gerekir ?

ALTAŞ KİTAP EVİ ARANIYOR....
----------------------------------

Altaş kitap evini aradım durumu izah ettim onlarında haberi varmışlar kumanda icin benden tam 50 TL fark istediler. Bende böyle fahiş fiyata evet diyemem 5x10 bir bakır lehvanın üstünde 4 buton bir idenetleyici yuvası IR led ve birde rf icin soket var. Hayır teşşekür ederim almayacğaım dedim.

--------------------
Ve dün kartı bir deneyelim dedik MikroC derleyicini acıp tek tek denemelere başladık daha 3. derlememde birşey oldu karta pıckıt arayüzün acıyorum hiç bir şekilde tanıma yapmıyor. daha sonra harici pıc programlama kartımı cıakrıp denediğimde picin sağlam olduğunu görünce kendi bootlader bloğundan şüphelendim ne yaptıysam calışmadım bc 237 transistörleri aşırı derecede ısınıyordu kısa devre kontrolü yaptım yanan bir transistörmü var diye transistörler ısınmasına karşın sıkıntısız.   Keypad bloğundaki butonlardan birisinin mekaniği bozuk hani basınca cıt diye ses cıkar ya o yok ama buton calışıyor esrarengiz durumlar...

Adamlar kartın üstüne bir tane ULN2003A takıcaklar onuda takmamışlar onu geçtim kartla haberleşme adında bir kod dahi atmadığım halde max232 entegresi bir amfinin cıkış entegresi kadar ısındı parmak yakar hale geldi arayıp diyorum bunlar böyle biz teknik eleman değiliz diyorlar .

Lafın kısası Kartal OTOMASYONA ayağınızı bile atmayın. Ve bir kere daha anlamış oldum Kİ TÜRKİYEDEN elektronik adına birşey alınmaz allahın cinlisi bile kırık birşeyin tekrar yenisini gönderiyor bizimkiler fahiş fiyata satıyor. Ne ürünü satan üründen anlar nede müşteriye yardımcı olur. LANET OLSUN.
Siteye baktım hala gönderilecekler ürünler içerisinde verici var yazıyorlar. Direk durumu kayıt altına al. para iadesi veya arızalı ürün iadesi olarak bildir, geri ver. yada tüketici mahkemelerine git hemen "bana içeriğinde olmasına rağmen belirtikleri ürünü yollamadılar de..avukatlar çok yardımcı oluyorlar.. kartal otomasyon görüceksin peşinden koşar.. sen 50tl fark vermeniz gerekiyor dediğinde neden kalsın diyorsunki?.." bana vaat edilende oda var ama bana göndermemişsiniz tekrar paramı vericem" demeliydin...mahkemeye git hemen dava açıyorlar.. kıllık değilmi zaten ürün çalışmıyormuş para iadesi yapsınlar. 1lıralık ürün için bile ugrasırım.. herkes sattığı şeyin arkasında duracak..
 İnternet sitelerinde genellik resim bazlı şaşırma yapıyorlar. dolasıyla içeriğindekiler kısmını okuyup alıyorum ama sende içerikte görünüyor.
Ben böyle ürünleri robotistan tedarik ettiriyorum.yapabilecekleri birşey varsa gençler çok yardımcı oluyorlar. okullara öğrenmek isteyenlere hibe olarak setler parça tedarik ediyorlar.malzeme lazım olduğunda şu lazım diyorum. stoklara hemen getiriyorlar.
Teori gerçek verileri vermez, pratikte yaptıkların doğru verilerdir.
Tanrı Türk'ü korusun
        TA1OME

Furkan KELEŞOĞLU

Bende işte orda görünce dedim böyle bir kart lazım artık jumperlardan kablolardan bıktım usandım düzenli olsun dedim coğunlukla kablo karmaşasından donanımsal sorunlar oluyor yazılımda sorun arıyoruz aldık almasına AMA BİN PİŞMAN oldum aradım şimdi geri Gönderin para iadesi yapalım dediler kartı göndereyim gidip cinden araştıracam güzel bir kart ordada bulamassam oturucam bilgisayarın başına cift katlı cizicem bir kart çinde bastırıcam eğer güzel birşey olursa yemin ediyorum beleşe vericem cizimler her yere dağıtıcam yeterki millet kazıklanmasın herkez birşey öğrensin

i3uz

Alıntı yapılan: Furkan41 - 21 Mart 2018, 12:11:53Bende işte orda görünce dedim böyle bir kart lazım artık jumperlardan kablolardan bıktım usandım düzenli olsun dedim coğunlukla kablo karmaşasından donanımsal sorunlar oluyor yazılımda sorun arıyoruz aldık almasına AMA BİN PİŞMAN oldum aradım şimdi geri Gönderin para iadesi yapalım dediler kartı göndereyim gidip cinden araştıracam güzel bir kart ordada bulamassam oturucam bilgisayarın başına cift katlı cizicem bir kart çinde bastırıcam eğer güzel birşey olursa yemin ediyorum beleşe vericem cizimler her yere dağıtıcam yeterki millet kazıklanmasın herkez birşey öğrensin
sevindim....Merak etme çinde bastırınca onlar kopyalıyorlar.. kumanta kartı bastırdım çinde , 3 ay sonra baktım benim çizdiğin devre türkiyede monteli gelmiş..
Tanrı Türk'ü korusun
        TA1OME

seron

Alıntı yapılan: i3uz - 21 Mart 2018, 12:40:57sevindim....Merak etme çinde bastırınca onlar kopyalıyorlar.. kumanta kartı bastırdım çinde , 3 ay sonra baktım benim çizdiğin devre türkiyede monteli gelmiş..
:))
Eskiden çinliler kopyalıyor diye ağlıyorduk, şimdi biz çinin yaptığını kopyalıyoruz. Ulan ne memleket be...

mobilman

Bir ara fluke alsam mı diye düşünmüştüm ordan.:) piyasadan uygun satıyorlar.

Furkan KELEŞOĞLU

Ya abi arıyorum arıyorum telesekreter 1 saat bekletti ya laf diye demiyorum 1 saat bekledim odada temizlik yapıyorum hop lara aldım teli 1 saat delirdim aradım muhasebeyi dedim bu nedir ya koskoca firmasınız telefonlara bakmıyorsunuz. Şimdi cokta ileri geri konuşmak istemiyorum ama benimde yani 480 tl yakın para ödedim burama kadar geldi. Neyse kargoyu verdim heralde cumartesi günü parayı hesaba yatırırlar.  cindede güzel bir tane kart bulamadım arkadaş ya bir ara yanlışıkla hindistanda buldum onuda ismini unuttum hangi siteydi diye aklınızda olan varsa şöyle uygun güzel link verirseniz sevinirim.

i3uz

Alıntı yapılan: Furkan41 - 21 Mart 2018, 17:12:09Ya abi arıyorum arıyorum telesekreter 1 saat bekletti ya laf diye demiyorum 1 saat bekledim odada temizlik yapıyorum hop lara aldım teli 1 saat delirdim aradım muhasebeyi dedim bu nedir ya koskoca firmasınız telefonlara bakmıyorsunuz. Şimdi cokta ileri geri konuşmak istemiyorum ama benimde yani 480 tl yakın para ödedim burama kadar geldi. Neyse kargoyu verdim heralde cumartesi günü parayı hesaba yatırırlar.  cindede güzel bir tane kart bulamadım arkadaş ya bir ara yanlışıkla hindistanda buldum onuda ismini unuttum hangi siteydi diye aklınızda olan varsa şöyle uygun güzel link verirseniz sevinirim.
cumartesi değilde söz verdilerse pazartesiyi bulur. fatura iptal falan yapıcaklar.  bu rakamlar onlar için sorun oluşturmaz diye düşünüyorum.
Tanrı Türk'ü korusun
        TA1OME

Yusuf usta

Alıntı yapılan: Furkan41 - 21 Mart 2018, 17:12:09Ya abi arıyorum arıyorum telesekreter 1 saat bekletti ya laf diye demiyorum 1 saat bekledim odada temizlik yapıyorum hop lara aldım teli 1 saat delirdim aradım muhasebeyi dedim bu nedir ya koskoca firmasınız telefonlara bakmıyorsunuz. Şimdi cokta ileri geri konuşmak istemiyorum ama benimde yani 480 tl yakın para ödedim burama kadar geldi. Neyse kargoyu verdim heralde cumartesi günü parayı hesaba yatırırlar.  cindede güzel bir tane kart bulamadım arkadaş ya bir ara yanlışıkla hindistanda buldum onuda ismini unuttum hangi siteydi diye aklınızda olan varsa şöyle uygun güzel link verirseniz sevinirim.
https://www.banggood.com
Mühendislik Diplomayla olmaz. İnsanı adam eden, bilgi değil görgüdür.

esaretinbedeli27

Furkan Kardeş Senin adına üzüldüm.Kötü bi tecrübe yaşamışsın.Tecrübeni paylaştıgın için teşekkür ederim.Bu tarz bi ürün alırsan yine paylaş bizimle olur mu  :)
bende almak istiyorumda
Ağlarım, ağlatamam; hissederim, söyleyemem;
Dili yok kalbimin, ondan ne kadar bîzârım!

Furkan KELEŞOĞLU

1-https://www.ebay.com/itm/PIC-Development-Board-easyPIC-40-PIC18F4550-USB-Develop-learning-Board/272512253326?hash=item3f72fefd8e:g:wPkAAOSwt5hYbhdt

2-http://www.tme.vn/Product.aspx?id=193#page=pro_info            (Vietnam dogu doları) para birimi yanlış cevirmediysem 50 tl filan geliyor bu kit.

Birşeye benzeyen kit olarak bulabildiklerim bunlar. Dünyadaki En iyi Kitler MikroElektronika firmasına ait Fakat Doların 1 Tl olması gerekiyor ki biz o kitleri alabilelim :D :D :D

VelHasıl Boş zamanımda oturup kendim cizeceğim 1 Tane , Bread Boarda devam . Birde kartı ne için alacağın önemli bence kitlerde 7 segment kadar boş birşey yoktur. pin işgalinden başka birşey değil onun yerine koy LCD ver istediğin bilgiyi .

Yeni Pc'lerde RS232 portu bile kalmadı hala kitlere RS232 var ,  yeni dönem bir kartın zamanı artıkın.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın