Samsung Sync 932 nplus monitör arızası

Başlatan Maodon, 01 Mart 2018, 04:17:40

Maodon

Beslemede kartın üzerinde 15 v yazıyor ölçtüm 13.8 görüyom 5volt 5.2 volt  ekran florasan ışık yoktu no sinyal yazısı fenerle görünüyor invertermi ccfl mi anlayamadım besleme kond degişmedim en son 20 dakka civarı çalıştı lamba soketleriniyer degiştim çalıştı fişi cekip tekrar denedim ccfl yine yanmıyor direnç baglıcam kaç ohm olmalı?

i3uz

bozuk olan floresan ucuna 100 ohm bagla ama tek floresanla görüntü güzel olmuyor.
Teori gerçek verileri vermez, pratikte yaptıkların doğru verilerdir.
Tanrı Türk'ü korusun
        TA1OME

Maodon

100 ohm işe yaramadı direnç baglamadan önce lambalar yandı fişi çektim taktın gelmedi direnç bagladım tek tek nafile yanmıyor lambalar

Yusuf usta

Alıntı yapılan: Maodon - 01 Mart 2018, 15:42:29100 ohm işe yaramadı direnç baglamadan önce lambalar yandı fişi çektim taktın gelmedi direnç bagladım tek tek nafile yanmıyor lambalar

cihazın tüm kondansatörlerini değiştir. 220 mf ve yukarı değerlerin hepsini.
lamba bozuk ise ayrıca bir ek inverter devresi ilavesi ile bozuk lambaları da çalıştırman mümkün.
Mühendislik Diplomayla olmaz. İnsanı adam eden, bilgi değil görgüdür.

Maodon

Kondasatörleri aldım degişicem inverter trafosu bulamadım hazır modül satıyorlar  inverter dörtlü kond degişiminden sonra çalışmazsa onuda deneriz.

Yusuf usta

zaten inverter tek lamba bile sorunlu olsa hepsini kapattığı için ek taktığın modüle tüm lambaları bağlaman gerekiyor. modülün 4'lüsünü burada malesef 25 liraya satıyorlar. zamanın varsa Çin'den sipariş ver gelsin.
Mühendislik Diplomayla olmaz. İnsanı adam eden, bilgi değil görgüdür.

Maodon

Burda 38 satıyordu 25 e nerden bulurum? Birde şu var devreye bişe akmış  köprü diyot tarafı temiz 

Maodon

Kondosatör degiştim aynı sorun devam etti inverter alıp denicem  yardımlarınız için hepinize teşekkür ederim samsun ekranlar iyi demekki 10 sene arıza yapmadı şimdi yaptı yapan iyi yapmış.

Maodon

Çinden şipsariş etmeyi bilmiyom 4 lü inverter takan varsa hangisini alıyım?

Maodon

İnverter takmayı vaz geçtim lambaları söktüm lambaların uçlar siyahlık var ve lamba uçları kopmuş lehimlerken lambaayı kırdım  led mi takıyım ccfl mi takıyım hangisi ekonomik olur

i3uz

Alıntı yapılan: Maodon - 03 Mart 2018, 17:55:07İnverter takmayı vaz geçtim lambaları söktüm lambaların uçlar siyahlık var ve lamba uçları kopmuş lehimlerken lambaayı kırdım  led mi takıyım ccfl mi takıyım hangisi ekonomik olur
Led tak
Tanrı Türk'ü korusun
        TA1OME

i3uz

Tanrı Türk'ü korusun
        TA1OME

Maodon

Baglarım besleme girişine sigorta  baglamaya gerek varmı inverterin köprüleri var onları çıkarır takarım on of dimmeride söket kablosunu kesip baglarım olurmu?lamba yuvası boşta ekranı topladım  öyle duruyor.eksigim varsa düzeltin

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın