MOSFET SÜRÜCÜ ENTEGRESİ

Başlatan nemuhendisleristedi, 20 Şubat 2018, 18:55:09

nemuhendisleristedi

Herkese iyi günler! Resimde gördüğünüz devreyi tasarlamaya çalışıyorum. Hangi mosfet sürücü entegreyi kullanmalıyım?
 Ve bu devrenin gücünü nasıl hesaplayabilirim?Lütfen yardım edin
https://i.hizliresim.com/lOOOZb.pn

Yusuf usta

Alıntı yapılan: nemuhendisleristedi - 20 Şubat 2018, 18:55:09Herkese iyi günler! Resimde gördüğünüz devreyi tasarlamaya çalışıyorum. Hangi mosfet sürücü entegreyi kullanmalıyım?
 Ve bu devrenin gücünü nasıl hesaplayabilirim?Lütfen yardım edin
https://i.hizliresim.com/lOOOZb.pn
resmi göremiyorum. 404 not found yazıyor.
Mühendislik Diplomayla olmaz. İnsanı adam eden, bilgi değil görgüdür.

talha378

muhtemelen png olarak yüklemiş sonuna g koyarsan resim açılıyo kopyalamayı eksik yapmış arakdaş

esaretinbedeli27

herkesin görmesi için yüklemek istedim :D

Hakikaten bende merak ettim.bazen üstündeki yazıları silinmiş entegreye denk geliyorum.ikinci bir kart ta yok,şemada yok
ne yapacağım bilemiyorum ;D .Programlı entegre de program yoksa zaten birşey yapılabileceğini sanmıyorum.

merak ettiğim husus programsız entegre değiştirirken kriterimiz ne olmalı.aklıma gelen sadece proteus ta devreyi çizip simülasyonla denemek  .
ama işte  400 companenti olan kart için aşırı zor olur.
.
Ağlarım, ağlatamam; hissederim, söyleyemem;
Dili yok kalbimin, ondan ne kadar bîzârım!

Yusuf usta

esaretinbedeli27

Alıntı yapılan: Yusuf usta - 19 Mart 2018, 21:33:42IRFP250N
Hocam cevabınız için teşekkür ederim.Yalnız IRFP250N diye aratınca mosfet çıkıyor.Mosfet sürücü entegresi fotodaki 8 bacaklı olan entegre diye biliyorum.Acaba ben mi yanlış  biliyorum.
Ağlarım, ağlatamam; hissederim, söyleyemem;
Dili yok kalbimin, ondan ne kadar bîzârım!

Furkan KELEŞOĞLU

TLP250  DİYECEĞİM AMA  TLP250 nin 4 nolu ucu boştur . belki o seridieki başka bir entegre olabilir.
Mekatronik Teknikeri. <br />Elektrik-Elektronik Teknisyeni.

Yusuf usta

Alıntı yapılan: esaretinbedeli27 - 20 Mart 2018, 02:38:16Hocam cevabınız için teşekkür ederim.Yalnız IRFP250N diye aratınca mosfet çıkıyor.Mosfet sürücü entegresi fotodaki 8 bacaklı olan entegre diye biliyorum.Acaba ben mi yanlış  biliyorum.

entegreyi direkt optokuplör olarak gördüğüm için, giriş uçlarına ekstra sürücü işaretleri yazıldığı için ben soruya yanlış odaklandım, mosfet numarası yazdım.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın