Ana içeriğe git
Konu: Akü Şarj İçin Trafo - Sorularım var (775 Kez okunmuş)

Ynt: Akü Şarj İçin Trafo - Sorularım var

Yanıt #30
Yusuf abi feysim yok ki benim :(  alacağım ürüne bakamadım...
İnternetten arama yapıyorum tam istediğim ayarda ürün yok.
Bana, 2x15V - 10A trafo lazım. LAzım olursa 24V de de kullanırım diye (30V)
Gogıl bana gidiyor saçma sapan yok 12V 10W adaptör gösteriyor yok konuyla alakası olmayan SMPS gösteriyor bak açık açık yazmışım oraya "transformatör" demişim hala gidiyor "adaptör" sonuçları gösteriyor küfür edecem olmayacak.

Yav neyse boşverin tamam. Elimde kırk çeşit trafo var kırkı da bir ...oka yaramıyor.
Sanayiye müsait zamanda gideyim de orada trafoyu gösterir bir çaresine bakmaya çalışırım.
Teşekkürler çocuklar.

hacı dayı sana feyse gir diyen yok ki. mesaj at sor. telefonun da mı yok. 15 volt 69 amper adaptöre adam 60 lira yazmış mesela. elinde ne var diye sor. trafo neymiş bu teknoloji çağında, smps alsana. bu adamda ucuz.

bekle hatta dur bende var ne yazıyorum ki sana
 monitör kartı için bir kargom var bu hafta zaten içine kullanmadığım bir trafo ya da smps atarım sabret. bu hafta sonuna kadar bekle gerisi tamamdır.

LM3915'li şarj kesiciler yaptım bir de ondan yollarım bitti gitti:

http://elektronikprojeler.org/index.php/2018/09/10/seviye-gostergeli-aku-sarj-kesici/
Mühendislik Diplomayla olmaz. İnsanı adam eden, bilgi değil görgüdür.

Yanıt #31
Polonya elektronikten ben de 4 adet güc kaynagi ve 10 adet fan aldım. Hem fiyatlar uygun hem kargo fiyati da düşük.

Paketlemeleri saglam. Bende de face yoktu ama sırf grubu takip edebilmek için rastgele bir tane açtım. Sırf urun almak icin degil. Fikir paylaşımı ve yardim alma için de iyi bir grup.

Trafo meselesini de mikrodalga trafosunun sekonderini söküp kendiniz yeniden sararak da yapabilirsiniz sanki. 30 voltta 10 amper icin gereken kablo kesitini de ayarlarsaniz tamamdir. Ortasindan çıkış alır 15 volt elde edersiniz.

Yanıt #32
hacı dayı sana feyse gir diyen yok ki. mesaj at sor. telefonun da mı yok. 15 volt 69 amper adaptöre adam 60 lira yazmış mesela. elinde ne var diye sor. trafo neymiş bu teknoloji çağında, smps alsana. bu adamda ucuz.

bekle hatta dur bende var ne yazıyorum ki sana
 monitör kartı için bir kargom var bu hafta zaten içine kullanmadığım bir trafo ya da smps atarım sabret. bu hafta sonuna kadar bekle gerisi tamamdır.

LM3915'li şarj kesiciler yaptım bir de ondan yollarım bitti gitti:

http://elektronikprojeler.org/index.php/2018/09/10/seviye-gostergeli-aku-sarj-kesici/
Sen en son beni furacan galiba...
Abi aman gözünü seveyim, 15V 10A olsun. Başka türlü kabul etmem.
Parasını özelden konuşuruz. 200 oraya vereceğime senden daha uygun alırım.
Usta değilim. Sadece hobistim.
Yanıtlarıma bakarak beni usta zannetmeyin.

Yanıt #33
Merhaba adaş.
Ben sana diyorum, "15V lazım"
Sen bana diyorsun "al bu 12Voltu" :)
Teşekkürler. Yine de bulmamı sağladın birkaç saattir trafo gösterip yanına fiyat atan firma arıyorum bana mahalle trafosu gösteriyorlar. Firmalar hep büyük çalışıyorlar ellaam.
https://www.hatfon.com/TRAFO-150W-2x15V,PR-43660.html
Bu bana yeter aslında. Fiyatı da çok uygunmuş cillop. sanayiye gider bunu da gösterir alırım kazık atamasınlar. ;)
;D
Abi ben onu görmedim, yoksa onun linkini alırdım. Her ne kadar bir şey yapmamış olsam da sağol :)
Dijital Ses Kontrolü : %90 Tamamlandı
TEA2025B Ampli : %70 Tamamlandı
LM1875 2.1 Ampli : %40 Tamamlandı
Transistörlü Ampli v1.0 : Hazırda Bekliyor
Sırada : STK4191II Ampli

Yanıt #34
Sen en son beni furacan galiba...
Abi aman gözünü seveyim, 15V 10A olsun. Başka türlü kabul etmem.
Parasını özelden konuşuruz. 200 oraya vereceğime senden daha uygun alırım.

bak bu smps 12v 10 amper. nereden geldi bilemem. rafta duruyor. aldım trimpotu çevirdim 15volta kadar çıkışı açtım. olur dersen yanındaki şarj kesici ile beraber yollarım. yok ben illa trafolu istiyorum dersen bir şey diyemem. trafo 150w bende çıkmaz.

Yanıt #35
Bana 15Voltta aküye seri bağladığım ampermetrenin kaç A'yı göstereceği lazım. Elle çevirerek 15V olduysa tamam.
Hele hele sen gönderceksen FULL TAMAM :D
Hesap neyse özelden gönder.
---------
Elimdeki trafoyu atsam olmuyor satsam olmuyor, ben de değerlendirmeye çalışıyorum ondan trafoyla uğraştım.
Uzun süredir yerli firmalarda uygun Anahtarlamalı adaptör de bulamadığımdan olmazsa yeni alırım dedimdi. Olay o yani. Yoksa aynısının SMPS'i işime gelir ;) Hahif, ucuz, araya bir lamba bağmaya bakar. Yalnız akü levelmeter güzelmiş.

Yanıt #36
Yalnız akü levelmeter güzelmiş.

güzel olur tabii... taaa kıtalar aşarak Çin'den geldi entegresi. vu-metre olarak kullanılacak kalitede olmayınca akü şarjı göstermeye mahkum edildi :)

Yanıt #37
Güzelmi değim mi kullanırken belli olucak o :D
Özel mesaj bekliyoring...