Aktif amfi arıza

Başlatan svdemir, 12 Şubat 2018, 16:00:25

svdemir

Alıntı yapılan: Furkan41 - 27 Şubat 2018, 02:13:35USB nin + ucunu takip et hangi entegreye cıkıyor bir bak 2 adette direnc cıkabilir önüne veya zener diyot

USB olduğu bölgede tüm dirençleri ölçüm sorun yoktu. Aşağıdaki resimlere bakabilirsiniz.

https://drive.google.com/open?id=17mDztgRihyfrYAQDNo4vlhRb8FcYUbn3

Furkan KELEŞOĞLU

şu 4. resimde kartın arkasında voltaj değerleri yazıyor +5 volt yazan hattı takip et daha önceki yorumumda direncleren dolayı söylmemiştim 5 voltun cıktığı kaynağı bulmak icindi sen +5 voltun nereden geldiğini izle bul orayı.
Mekatronik Teknikeri. <br />Elektrik-Elektronik Teknisyeni.

svdemir

Alıntı yapılan: Furkan41 - 27 Şubat 2018, 14:59:19şu 4. resimde kartın arkasında voltaj değerleri yazıyor +5 volt yazan hattı takip et daha önceki yorumumda direncleren dolayı söylmemiştim 5 voltun cıktığı kaynağı bulmak icindi sen +5 voltun nereden geldiğini izle bul orayı.

Takip edemiyorum ki, yani takip edince 6 lı kısımda bitiyor. Orasıda boş soket yuvası.

Furkan KELEŞOĞLU

şimdi doğruyu konuşmak gerekirse oradaki chip tüm devreyi kontrol ediyor olabilir yani bir yerde kısa devre akımı vardır ve 5 voltu süren smd mosfeti veya transistörü acık devreye getiriyordur ben resimlere bakarak birşey anlamıyorum ne yalan söyliyeyim bir 2 yazı okusam tahmin yürütüyürm ama ölçcmeden birşey diyemem bundan sonrasına , onun için YUSUF ustaya gönder 2 günde halledip geri gönderir.

Ve son olarak devre cok hırpalanmış 1-2 yolun kalkık olduğunu gördüm ama yanılmışta olabilirim sanki bir elektrolik kondansatör alttan patlayıp sıvı devreye akmış gibi  7808 in cevresindeki lekelerden dolayı bunu söylüyorum. Bence daha fazla harap etmeden ya YUSUF ustaya gönder yada nasıl biliyorsan öyle yapar derim.
Mekatronik Teknikeri. <br />Elektrik-Elektronik Teknisyeni.

svdemir

Alıntı yapılan: Furkan41 - 27 Şubat 2018, 19:25:01şimdi doğruyu konuşmak gerekirse oradaki chip tüm devreyi kontrol ediyor olabilir yani bir yerde kısa devre akımı vardır ve 5 voltu süren smd mosfeti veya transistörü acık devreye getiriyordur ben resimlere bakarak birşey anlamıyorum ne yalan söyliyeyim bir 2 yazı okusam tahmin yürütüyürm ama ölçcmeden birşey diyemem bundan sonrasına , onun için YUSUF ustaya gönder 2 günde halledip geri gönderir.

Ve son olarak devre cok hırpalanmış 1-2 yolun kalkık olduğunu gördüm ama yanılmışta olabilirim sanki bir elektrolik kondansatör alttan patlayıp sıvı devreye akmış gibi  7808 in cevresindeki lekelerden dolayı bunu söylüyorum. Bence daha fazla harap etmeden ya YUSUF ustaya gönder yada nasıl biliyorsan öyle yapar derim.

ilginize teşekkürler , ustayı bekleyeyim ne zaman müsait olursa,

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın