VERNİKLİ KARTLARDAN VERNİK NASIL ÇIKARILIR ?

Başlatan esaretinbedeli27, 28 Ocak 2018, 15:34:44

esaretinbedeli27

ARKADAŞLAR BU KONULAR BİLİYORSUNUZ Kİ ÖNEMLİ.ÇÜNKÜ BAZI KARTLAR SİLİKONLU VEYA VERNİKLİ OLABİLİYOR.SİLİKONU BELKİ PROBU FAZLA BASTIRMAYLA HALLEDEBİLİRİZ.AMA VERNİK ÖYLE OLMUYOR.ÜLKEMİZDE KİMYEVİ ÜRETİM YAPAN BİR FİRMAYA SORDUM.ADAM DEDİ Kİ : BİZİM YAPTIGIMIZ ÜRÜN  VERNİGİ KARTTAN ÇIKARIR AMA KÜÇÜK SMD MALZEMELERE ZARAR VERİR DEDİ.
SİZİN ÖNERİLERİNİZ NEDİR?İNTERNETTEN ARAŞTIRDIM.KİMİSİ SELÜLOZİK TİNER KİMİSİ   SENTETİK TİNER ÖNERİYOR.KİMİSİDE BUNLARIN KULLANIRSAN KART HAŞAT OLUR DİYOR. SİZCE KULLANMALIYIM.ONLAR SMD MALZEMELERE ZARAR VERMEZ Mİ?
RESİMDEKİ  GİBİ  KÜÇÜK ELEKTRONİK DEVRELERİ ÖLÇMEM GEREKİYORDA

Ağlarım, ağlatamam; hissederim, söyleyemem;
Dili yok kalbimin, ondan ne kadar bîzârım!

Yusuf usta

Nemli ortamda çalışan iş makinaları vb ürünlerin elektronik kartlarını vernik ile izole ediyorlar. Bu karlarda verniği çıkarmadan ince uçlarla ne kadar ölçüm yapabilirsek, zorlansak da işte yapıyoruz bir şekilde. SMD dirençlerin üzerindeki karbonu inceltmesi kimyasalların vernik temizliğinde kullanılmasına bir engel. Servisler kart temizliği yaparken bu dirençlere daha az zarar veren alkol türevi bir sıvı kullanıyor. Fakat bu sadece kart yüzey temizliği için, yani vernikli kartların temizliği için değil.

Zararı göze alıp sellülozik tiner kullanıyorum ben. fırça ile kat kat eritip en son pamukla hemen kurulayıp ölçüm yapıyorum. Genelde zarar vermeden işimi görüyor bu yöntem. (Temizliği lokal yapmak, geniş bir sathı tiner içinde bırakmamak gerekir)
Mühendislik Diplomayla olmaz. İnsanı adam eden, bilgi değil görgüdür.

esaretinbedeli27

Alıntı yapılan: Yusuf usta - 28 Ocak 2018, 22:08:00Nemli ortamda çalışan iş makinaları vb ürünlerin elektronik kartlarını vernik ile izole ediyorlar. Bu karlarda verniği çıkarmadan ince uçlarla ne kadar ölçüm yapabilirsek, zorlansak da işte yapıyoruz bir şekilde. SMD dirençlerin üzerindeki karbonu inceltmesi kimyasalların vernik temizliğinde kullanılmasına bir engel. Servisler kart temizliği yaparken bu dirençlere daha az zarar veren alkol türevi bir sıvı kullanıyor. Fakat bu sadece kart yüzey temizliği için, yani vernikli kartların temizliği için değil.

Zararı göze alıp sellülozik tiner kullanıyorum ben. fırça ile kat kat eritip en son pamukla hemen kurulayıp ölçüm yapıyorum. Genelde zarar vermeden işimi görüyor bu yöntem. (Temizliği lokal yapmak, geniş bir sathı tiner içinde bırakmamak gerekir)
TEŞEKKÜR EDERİM YUSUF USTAM.ÖNCE PROB A İGNE TAKIP Bİ DENİYCEM.OLMASSA TAVSİYENİZ ÜZERİNE SELÜLOZİK TİNERLE DENİYEYİM.BU ARADA DOGRU OLANI ALDIGIMDAN EMİN OLMAK İÇİN SORUYORUM. SELÜLOZİK TİNER PLASTİK ŞİŞEDE SATILABİLİR Mİ ?
PLASTİKTE SATILAN   SENTETİK TİNER MİDİR?SATAN ADAMLAR BAZEN BİLMEDİGİ İÇİN BİZİDE YANILTA BİLİYORLAR.

Yusuf usta

Alıntı yapılan: esaretinbedeli27 - 29 Ocak 2018, 12:03:57TEŞEKKÜR EDERİM YUSUF USTAM.ÖNCE PROB A İGNE TAKIP Bİ DENİYCEM.OLMASSA TAVSİYENİZ ÜZERİNE SELÜLOZİK TİNERLE DENİYEYİM.BU ARADA DOGRU OLANI ALDIGIMDAN EMİN OLMAK İÇİN SORUYORUM. SELÜLOZİK TİNER PLASTİK ŞİŞEDE SATILABİLİR Mİ ?
PLASTİKTE SATILAN   SENTETİK TİNER MİDİR?SATAN ADAMLAR BAZEN BİLMEDİGİ İÇİN BİZİDE YANILTA BİLİYORLAR.

Sellülozik tiner plastiği eritir. cam ya da teneke kutuda satılır. çabucak uçar, arkada iz, yağ bırakmaz. plastik yüzeylere sıçratmayın, eritir, iz bırakır.

Bir de rica etsem küçük harflerle yazar mısınız? Büyük harf yazılar çok itici duruyor ve okunması zor oluyor.
Mühendislik Diplomayla olmaz. İnsanı adam eden, bilgi değil görgüdür.

esaretinbedeli27

Alıntı yapılan: Yusuf usta - 29 Ocak 2018, 12:07:25Sellülozik tiner plastiği eritir. cam ya da teneke kutuda satılır. çabucak uçar, arkada iz, yağ bırakmaz. plastik yüzeylere sıçratmayın, eritir, iz bırakır.

Bir de rica etsem küçük harflerle yazar mısınız? Büyük harf yazılar çok itici duruyor ve okunması zor oluyor.
Teşekkür ederim Hocam. :)

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın