50w stereo anfi öneri tavsiye

Başlatan ErroRPacK, 13 Haziran 2010, 16:41:12

ErroRPacK

Arkadaşlar abiler. Evimde logitech x230 2+1 ses sitemi kullanıyorum. Bu sistemden memnunum ancak stereo bi ses sistemi istiyorum. Ortalama 50w gücünde bir anfi işimi görür sanırım. Şuan anki ses sistemim 32w zaten sesi yeterli. Benim istediğim çok net bir ses ve ses kaybı olmaması. Ben müzik dinlerken allta kalan seslerin kaybolmasına gıcık olurum. Bu yüzden ses netliğine çok önem veriyorum. Bana uygun anfi devresi hangisidir? Elimdeki ses siteminden daha temiz ve net bir ses almak istiyorum. Maliyet önemli değil sonuçta hem işim görülcek hemde tecrübe edinicem. Tecrübe paradan daha değerli benim için. Şimdiden hepiniz çok saolun.

gevv

anfiden önce  ses kaynağı önemli   kaynak kalitesiz ise kayıpları anfi geri getiremez

ErroRPacK

Sesi direk pc den alıyorum. Anca gerekli olursa masaüstü pc gelicek ona kaliteli bi ses kartı takabilirim ;)

ErroRPacK

gevv

lm3886  kullanabilirsiniz   ama  besleme  dahil tüm   parçalar  kalite  olmalı :)  toroidal trafo kullanacaksınız  doğrultma devresi  regüleli olacak   anlıyacağınız   masraflı  iştir   ama  yapımıda  kullanmasıda   emeklere  değer tek  sorun  para

ErroRPacK

Hazırının 2 katı fiyatına bile gelse önemi yok sonuçta onu ben yapmış olucam ötesi yok. Tavsiye için çok saolun :)

ErroRPacK

LM3886 yı araştırdım gerçekten kaliteliymiş  :) Yavaş ve emin adımlarla yapımına başlıyorum.

ErroRPacK

Toroidal trafo yerine normal trafo kullansam nasıl bir sonuç alırım elimde 24v 300w bi trafo varda.

gevv

bak şimdiden başladı :)   kalite= Toroidal trafo   :D  çevrenizde bulamazsanız googlede tormak trafo diye aratın firma şipariş üzerine Toroidal trafo sarıyorlar en az 130w 2x22vac  işinizi görür 

ErroRPacK

Tamam  ;D ne kadar tutar peki trafo ona göre para ayarlıcamda.

Flatron

Toroidal trafolar da kayıplar daha azdır bundan dolayı daha küçük olan toroid trafo kendisinden biraz daha büyük olan saçlı trafonun zor besleyebildiği bir devreyi rahatlıkla besleyebilir.Aralarındaki fark budur.
Beslemenin regüleli olması her zaman için en iyisidir.Zira devreden o anda 10 amper bile aksa voltaj tam bir D.C dir ve devrede transistörler (yada gerilim regülatörü ) olduğu için çıkış voltajı ve akım kontrol altındadır.
Aşağıdaki linkte bu 2 tür trafoların karşılaştırmaları var.
http://www.dicks-website.eu/transformatortest/enindex.html

Kolay Gelsin

ErroRPacK

Beslemeyi zaten regüleli yapıcam o kesinde Normal trafoyla toroid trafo arasındaki asıl fark ne merak ettim.  Gürültü olayı felanmı var ?

gevv

az yer kaplaması hafif olmasının yanı sıra  gürültü  oranı düşük

ErroRPacK

Anlaşıldı tamamdır trafo kesin alınacak.  ;)  Toplam kaç tl ya maal olur sizce bu iş ?

gevv

bir ara  200w toroid trafo sarım fiyatını sormuştum  sanırım 95tl demişlerdi  firmayı arayın toroid trafo bilgilerin verin fiyat isteyin   tahmince 65,,70tl çıkar birde 15tl kargo 100tl gibi bir masrafı olur

bu arda  anfi iki kanal stereo olacak sanırım ? trafo gücünü ona göre söylemiştim tek kanal mono kullanacaksanız 130 fazla gelir

lm3886 60w civarı güç veriyor  sesi fazla açmam derseniz  yani 20w civarı kullanırsanız iki kanal için 60w  trafoda yeter

Fakat  şuda  var  nede olsa trafoyu  sonradanda  alabilirsiniz  önce  regüle devresini yapın  çalıştırın sonra anfi devresini yapın çalıştırın belki kalitesi sizi tatmin eder boşuna  masraf etmezsiniz  nede olsa elinizde deneme için trafo var

ErroRPacK

Evet bu iyi bir fikir :) Herşey bitince memnun kalmazsam trafoyu değiştiririm. Çok sağolun tekrar.

ErroRPacK

Elimdeki trafo yanık çıktı :-\\ Elimde başka bir trafo var 12.5 amper sanırsam. 32 V ama çift sekonderli değil. Bi sorun olurmu?

gevv

lm3886 simetrik besleme ile çalışır  çift sekonder şart

ErroRPacK

Elime 150w + 150w lık araba amfisi geçti. Ev amfisinden vazgeçtim bunun içini doldurucam. İçi boş amfinin ama kutu çok güzel komple alüminyum. Araba amfisi yapmam çok daha faydalı olur. Bu iş için en kaliteli entegre hangisidir ?

matrax335

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın