TDA 2003 yardım

Başlatan ErroRPacK, 12 Haziran 2010, 15:09:52

ErroRPacK

Arkadaşlar abiler tda 2003 ile yaptığım anfi yi çalıştıramıyorum şema ve baskı devreye bi bakarmısınız hata nerede acaba ? Şimdiden çok saolun...

[IMG]http://img815.imageshack.us/img815/7022/tdaemasi.jpg[/img]

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

dhan000

tda2003 ün datasheetindeki devreyi uyğularsanız daha iyi olur...datasheete göre devrenizde geri besleme eksik gözüküyor...
kolay gelsin

ErroRPacK

o zaman en iyisi datasheet deki şemayı uygulamak yeniden baskı devresini hazırlayıp başlıcam. Saolun

ErroRPacK

Datasheetteki 39nf smd kondansatör yerinde 100nf kutupsuz kullanabilirmiyim ?

gevv

şaseyi r2 r3  ortasından  almışsınız  pcb hatalı

ErroRPacK

Evet şimdi baktım şaseyi yanlış yerden almışım :S başka bi sorun yok sanırım ? :S

gevv

şaseler  normal verilirse  büyük ihtimal  çalışır  3 numaralı pin  oradan  ayrılacak c4 şase ucuda  ayrılacak   şemadaki gibi  olacak kısacası :)

ErroRPacK

Tam olarak baskı devrede şaseyi nerden vermeliyim ?

ErroRPacK

Arkadaşlar yardımcı olun gıcık oldum bu devreye 1 haftadır çalıştıramıyorum ya  :\'(

dhan000

gördüğüm kadarıyla şemada sorun yok pcb de autoroute ile çizilmiş gibi duruyor yollar baya bir karışık elle düzenlemenizi tavsiye ederim. bu haliyle kullanmanızı tavsiye etmem...hiç yapamadınız nette var olan pcbleri inceleyin...

ErroRPacK

Evet yollar autoraute ile çizildi en baştan düzenlemem lazım herşeyi  :-\\

dhan000

anfi devrelerinde pcb tasarımı önemli oluyor aksi halde istenmeyen osilasyonlar  gürültülü çalışma gibi sorunlar olabiliyor...dediğim gibi netteki çizilmiş pcb örneklerini inceleyin  tasarım çok önemli...
kolay gelsin...

ErroRPacK

Saolun lise 2 elektrik elektronik teknolojileri alanı açık öğretim okuyorum. Daha 1 senedir bunlarla uğraştığımdan acemiyim tabi. Öğretmenlerim ve sizin sayenizde kendimi geliştiricem.

gevv

madem  bu işi yapmak istiyorsunuz  sorunun cevabını kendiniz  verin :)  devre  basit  şema elinizde yolları  takip ettiğinizde  sorun  olup  olmadığını anlarsınız.

böylesi  sizin ilerlemeniz  için  çok daha  iyi olacaktır

iyi çalışmalar

ErroRPacK

BreedBoarda devreyi okulda kurduk çalıştı. Pcp hatalıymış yani hepiniz çok saolun ;)

cihan eken

konu biraz eskimiş ama belki başkasının işine yarar

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın