TDA2030 amfi besleme yardımı

Başlatan ernecati, 11 Haziran 2010, 14:04:47

ernecati

Selamlar ;
Bugün TDA2030 ile 30W mono amplifikatör devresini hobi kit olarak aldım
Birleştirmeye başlamadan önce aklıma birkaç soru takıldı sormak istedim
-Devreyi elektro gitar için kullanmayı düşünüyorum uygun olur mu?
-Devre şemasında besleme için gösterilen alanlar kafamı karıştırdı. (Elektronikle hobi olarak ilgileniyorum:)
-Devre üzerinde işaretlediğim noktadan +12V DC elektrik versem devre çalışır mı?
-Yok çalışmaz ise nasıl bir besleme devresine yada yönteme ihtiyacım var?
                                                                    Yardımlarınız İçin Şimdiden Teşekkür Ederim.Saygılar.

-Devrenin Yanında Verilen Şeması-

ASPGraphic

Merhaba öncelikle hayırlı olsun güle güle kullanın ^^

Sırasıyla yanıtlamaya başlayım sorularınızı; Öncelikli TDA2030 cok güçlü ve verimli bir entegre değil. Daha çok ön yükselteç veya ses yüksekliğinin fazla olamdığı yerlerde yada bilgisayar hoparlörlerinde kullanılıyor. Elektro Gitar hakkında fazla bilgim yok ama eminimki TDA2030 gitarınız için verimsiz kalacaktır. Aynı basitlikde fakat daha kaliteli TDA serisi entegreler var onlardan faydalanabilirisniz.
Devrenizin beslemesi 12-15 voltluk bir trafo ile beslenecek şekilde ayarlanmış. Kendi üzerinde doğrultmaç devresi mevcut. J2, J3 ve J4 Pinleri trafodan çıkan uçların gireceği yerler olarak belirlenmiş.
Tabi siz bu doğrultma bölümü iptal edip doğrudan DC gerilim verebilirisniz.J2, J3 ve J4 Pinlerden başlayan ve C5 kadar olan kısım doğrultma için kullanılmış. Siz o kısmı iptal edip,TDA 2030\'un 5. bacağından itibaren olan kısıma +12V DC bir gerilim uygularsanız. Devreniz çalışır.

Başarılar...
İnsan hayalleriyle yaşar. www.32bit-core.com

ernecati

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın