Tek Transistörlü Preamfi

Başlatan Mustafa281, 13 Kasım 2017, 14:08:42

Mustafa281

@Mr_YAMYAM abi devre bu elimden geldiğince hızlı hızlı çizdim darlington bağlantı ile 2 transistörlü olursa karşı tarafın daha memnun olacağını düşünmekteyim :))

Mr_YAMYAM

Şu şemayı buldum.
[attach]8651[/attach]

Mustafa281

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 09 Şubat 2018, 15:56:35Şu şemayı buldum.
[attach]8651[/attach]
usta onun kullanmak istediği 2 uçlu mikrofon bu devre de kullanabilir mi ve besleme aralığı gerçekten 6-30 volt arası mı 8)

Mr_YAMYAM

İki uçlu mikrofon her devrede kullanılabilir.
İki uç ile 3 arasındaki tek fark, 3. ucun bağımsız olmasıdır. 2 uçlu mikrofonlarda artı uç ile ses sinyal çıkışı aynıdır. Yani artı ucu mikrofona ayrı bir uçtan veya mikrofonun çıkış ucundan verebilirsin.
İki uçtan kasıt dinamik mikrofonlar ise, yani bilindik bobinli mikrofonlar ise, bu durumda artı besleme iptal edilecektir. Yani 1Kohm direnç devreye takılmayacaktır.

Mustafa281

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 10 Şubat 2018, 14:25:33İki uçlu mikrofon her devrede kullanılabilir.
İki uç ile 3 arasındaki tek fark, 3. ucun bağımsız olmasıdır. 2 uçlu mikrofonlarda artı uç ile ses sinyal çıkışı aynıdır. Yani artı ucu mikrofona ayrı bir uçtan veya mikrofonun çıkış ucundan verebilirsin.
İki uçtan kasıt dinamik mikrofonlar ise, yani bilindik bobinli mikrofonlar ise, bu durumda artı besleme iptal edilecektir. Yani 1Kohm direnç devreye takılmayacaktır.

o zaman bunu condenser mikrofon olarak kullanabilir ben çizeyim bunu müsait bir zamanda burda paylaşırım hataları tekrardan düzeltiriz usta :)

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın