image

Ana içeriğe git
Konu: TEA2025B Projesi (1157 Kez okunmuş)

Ynt: TEA2025B Projesi

Yanıt #30
amatör gözle inceledim biraz ses girişi inekten değil de  ilk konulan 220p kondansatörlerin  22k dirençle birleştiği noktadan vermemiz gerekiyor gibi. filtre bölümü çok karışık .  uğraşıyorum  :)

..... diyordum  yamyam abi yazmış :)
Tanrı Türkü Korusun
         TB1BSE

Yanıt #31
amatör gözle inceledim biraz ses girişi inekten değil de  ilk konulan 220p kondansatörlerin  22k dirençle birleştiği noktadan vermemiz gerekiyor gibi. filtre bölümü çok karışık . niye şaseye dönmüş gib... uğraşıyorum  :)

Karışık değil adamım. Senin TA7240 ile aynı. Tek fark buradaki giriş empedansı için direnç değerleri.
İdeal değer 22K gibi olsa da bu dirençler 10K bile yapılabilir. 10K yapıldığında bass sesler azalacaktır.
Dolayısı ile ÇAY entegresinin karakteristiğine daha uygun olacaktır.
Ama giriş dirençlerini 22K dan yüksek yaparsak entegre osilasyona doğru gider.
En önemli dirençler ise 100uF a bağlı olan 220ohm dirençlerdir. Bence bu dirençler 1K civarı olmalıdır.

Yanıt #33
abi anladım şimdi. gece gece üşenmeyip bizi aydınlattığınız için ayrı bir TEŞEKKÜR  ederim .
Tanrı Türkü Korusun
         TB1BSE

Yanıt #34
@Kazasker açıklaması yapılmış yanlış olan kısım bulunmuş düzeltilmiş sana tavsiyem yap bu devreyi ben yaptım memnunum pişman olmazsın ister masaüstü olarak kullan ister kulaklık amplifikatörü olarak karar sana kalmış tek sıkıntı yaşayabileceğin nokta 22K potansiyometredir piyasada mono olan çok hatta almayanını dövüyorlar ama stereo pot zor bulunuyor 10K olsaydı iyi olurdu 10K elimde çok eğer devreyi yaparsan potansiyometreyi de bulursan aldigin yerden bende almak isterim.

Yanıt #35
stereo 22k bakındım bende bulamadım. parçacıyı aradım orda da yokmuş. çinden getirtiriz o zaman  :o
Tanrı Türkü Korusun
         TB1BSE

Yanıt #37
o zaman 10k ve 48 k arasında hangisi  daha iyi ses verirse  onu kullanayım.
Tanrı Türkü Korusun
         TB1BSE

Yanıt #38
Belki de işin tekniğini bilen biri gelir ve bize yardımcı olur ;)

Yanıt #39
10K pot kullanılabilir. Sıkıntı olmaz.

Yanıt #41
Allah başımızdan eksik etmesin  :)
Tanrı Türkü Korusun
         TB1BSE

Yanıt #42
devreyi bu şekilde bastım. akşam yerleştrieyim malzemeleri.

X
Tanrı Türkü Korusun
         TB1BSE

Yanıt #44
devreyi bu şekilde bastım. akşam yerleştrieyim malzemeleri.

X
Hocam denedin mi? Eğer denediysen ben de yapayım. Bizim bilgisayardaki hoparlörün amplisi bozulmuş sol taraf çok cızırtılı geliyor.