SONY STR-W55. (ikinci el satın alındı)

Başlatan ozgurece, 24 Ekim 2017, 21:08:41

ozgurece

Değerli Forum arkadaşlarım ikinci el SONY STR-W55 müzik seti 200TL ye satın alındı. Genel temizlik ve bakım yapıldı , ön mika panel çizik giderici pasta ile temizlendi. Sonuç Harika bir cihaz. Kaset kapaklarını henüz takmadım 1 nolu deck patinaj yapıyor lastik değişikliği gerekecek , diğeri sorunsuz, her iki Deck de autoreverse ;)

Mr_YAMYAM

Gayet şipirdek.
Ama ben cihaza değil trafoya bittim :D
HAA NOT:
Tek motorlu sistemlerde bir taraf patinaj yapıyorsa lastik yanlış takılmış veya yerinden kayıyor olabilir.
İlk kaset tarafını lastik aksamını karbon tetra klorür ile temizle.

ozgurece

Elimde bolca lastik var, bu mekanizma basit ama tıkır tıkır çalışıyor, TC K490 mekanizması çok karışıktı, bilmeyen birisi lastik değiştirmek için yanlışlıkla TC-K490 nı açarsa  :)) mekanizmayı baya bir zor toplar. Öyle uzaktan göründüğü gibi değil. Ne demek istediğimi siz anlarsınız.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: ozgurece - 24 Ekim 2017, 22:03:17Elimde bolca lastik var, bu mekanizma basit ama tıkır tıkır çalışıyor, TC K490 mekanizması çok karışıktı, bilmeyen birisi lastik değiştirmek için yanlışlıkla TC-K490 nı açarsa  :)) mekanizmayı baya bir zor toplar. Öyle uzaktan göründüğü gibi değil. Ne demek istediğimi siz anlarsınız.

Ben o TCK490 ın midesini bağırsaklarını ve hatta bademciklerini apandistini bile sökmüştüm :D
Sen yine de lastiği bir incele. Makara yuvalarına gereği gibi oturmuş mu. Oturmuş ise küçük lastikleri de bi kontrol et.

ozgurece

Onursal Hocam W55 in Radyosunda RDS var , PC deki TV kartının antenini bağladım çok güzel oldu. Ayrıca ilk açılışta tüm katları tek tek kontrol ediyor bu cihaz. STR-W55 i sevdim.

Mr_YAMYAM

Sen zaten ballı balıksın adamım :D  (Bizim buralarda böyle derler)
Hurdadan mal alıyorsun, aldığın mallara satan adam yine sulanıyo :D

ozgurece

@Mr_YAMYAM Hocam , cihazdaki gösterge ledlerinin çoğunu değiştirdim. (GROOVE) Renkler canlandı. Eskiler çok zayıf yanıyordu. Şimdi değiştirdiklerim Yeşil , Turuncu (Turuncu rengi piyasada bulmak çok zor Ebay'dan adıklarımızdan kullandım) Mavi. Bakın bakalım nasıl olmuş.Bana cihazı satan adam şimdi bunu görse , bunuda geri ister. Her gittiğimde Schneider kabinleri sorup duruyor. :-))

Mr_YAMYAM

Adamın derdi kabinler değil ki :D
Daha paralı bi müşteri bulmuştur. Yoksa elinde daha cenıfır kabinler de var.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın