SONY STR-W55. (ikinci el satın alındı)

Başlatan ozgurece, 24 Ekim 2017, 21:08:41

ozgurece

Değerli Forum arkadaşlarım ikinci el SONY STR-W55 müzik seti 200TL ye satın alındı. Genel temizlik ve bakım yapıldı , ön mika panel çizik giderici pasta ile temizlendi. Sonuç Harika bir cihaz. Kaset kapaklarını henüz takmadım 1 nolu deck patinaj yapıyor lastik değişikliği gerekecek , diğeri sorunsuz, her iki Deck de autoreverse ;)Mr_YAMYAM

#1
Gayet şipirdek.
Ama ben cihaza değil trafoya bittim :D
HAA NOT:
Tek motorlu sistemlerde bir taraf patinaj yapıyorsa lastik yanlış takılmış veya yerinden kayıyor olabilir.
İlk kaset tarafını lastik aksamını karbon tetra klorür ile temizle.

ozgurece

#2
Elimde bolca lastik var, bu mekanizma basit ama tıkır tıkır çalışıyor, TC K490 mekanizması çok karışıktı, bilmeyen birisi lastik değiştirmek için yanlışlıkla TC-K490 nı açarsa  :)) mekanizmayı baya bir zor toplar. Öyle uzaktan göründüğü gibi değil. Ne demek istediğimi siz anlarsınız.

Mr_YAMYAM


Alıntı yapılan: ozgurece - 24 Ekim 2017, 22:03:17Elimde bolca lastik var, bu mekanizma basit ama tıkır tıkır çalışıyor, TC K490 mekanizması çok karışıktı, bilmeyen birisi lastik değiştirmek için yanlışlıkla TC-K490 nı açarsa  :)) mekanizmayı baya bir zor toplar. Öyle uzaktan göründüğü gibi değil. Ne demek istediğimi siz anlarsınız.


Ben o TCK490 ın midesini bağırsaklarını ve hatta bademciklerini apandistini bile sökmüştüm :D
Sen yine de lastiği bir incele. Makara yuvalarına gereği gibi oturmuş mu. Oturmuş ise küçük lastikleri de bi kontrol et.

ozgurece

#4
Onursal Hocam W55 in Radyosunda RDS var , PC deki TV kartının antenini bağladım çok güzel oldu. Ayrıca ilk açılışta tüm katları tek tek kontrol ediyor bu cihaz. STR-W55 i sevdim.

Mr_YAMYAM

Sen zaten ballı balıksın adamım :D  (Bizim buralarda böyle derler)
Hurdadan mal alıyorsun, aldığın mallara satan adam yine sulanıyo :D

ozgurece

#6
@Mr_YAMYAM Hocam , cihazdaki gösterge ledlerinin çoğunu değiştirdim. (GROOVE) Renkler canlandı. Eskiler çok zayıf yanıyordu. Şimdi değiştirdiklerim Yeşil , Turuncu (Turuncu rengi piyasada bulmak çok zor Ebay'dan adıklarımızdan kullandım) Mavi. Bakın bakalım nasıl olmuş.Bana cihazı satan adam şimdi bunu görse , bunuda geri ister. Her gittiğimde Schneider kabinleri sorup duruyor. :-))


Mr_YAMYAM

Adamın derdi kabinler değil ki :D
Daha paralı bi müşteri bulmuştur. Yoksa elinde daha cenıfır kabinler de var.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
Resistor Türkçe nasıl yazılır (küçük harf ile yazınız):
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın