notebook adaptörü modifiye

Başlatan fatih_celebi24, 12 Ekim 2017, 17:29:18

fatih_celebi24

Merhaba elimde bir adet notebook adaptörü var ve elimde piooner deh 40mp oto teyp var. bu cihazı elimdeki adaptör ile çalıştırmak istiyorum bağlantı yaptığımda teyp acılıyor ancak ses vermiyor çıkış entegresi max.18 volt ile beslendiğinden dolayı kesime gitmekte teyp 17 veya 18 volt ile beslense sorun gider diye düşünüyorum.

Bu cihazı nasıl bir modifikasyon yapmam gerek bilgi paylaşımı yapılırsa sevinirim.

cevat1

Alıntı yapılan: fatih_celebi24 - 12 Ekim 2017, 17:29:18Merhaba elimde bir adet notebook adaptörü var ve elimde piooner deh 40mp oto teyp var. bu cihazı elimdeki adaptör ile çalıştırmak istiyorum bağlantı yaptığımda teyp acılıyor ancak ses vermiyor çıkış entegresi max.18 volt ile beslendiğinden dolayı kesime gitmekte teyp 17 veya 18 volt ile beslense sorun gider diye düşünüyorum.
Bu cihazı nasıl bir modifikasyon yapmam gerek bilgi paylaşımı yapılırsa sevinirim.

Modifiye ile uğraşmayın.  12v. PC  güç kaynağı   kullanın.

fatih_celebi24

Alıntı yapılan: cevat1 - 12 Ekim 2017, 19:48:44Modifiye ile uğraşmayın.  12v. PC  güç kaynağı   kullanın.

kardeşim doğru söylüyorsun da ancak bunu değerlendirmek daha mantıklı olacak benim için yer probleminden tasarruf etmiş olacağım kutulama esnasında.

olc technics

Alıntı yapılan: fatih_celebi24 - 12 Ekim 2017, 17:29:18Merhaba elimde bir adet notebook adaptörü var ve elimde piooner deh 40mp oto teyp var. bu cihazı elimdeki adaptör ile çalıştırmak istiyorum bağlantı yaptığımda teyp acılıyor ancak ses vermiyor çıkış entegresi max.18 volt ile beslendiğinden dolayı kesime gitmekte teyp 17 veya 18 volt ile beslense sorun gider diye düşünüyorum.

Smps'in sekonder kısmında, TL431 veya benzeri bir malzeme bulunur. Çıkış voltajını sabit tutmak içindir ve optokuplör le bağlantısı vardır(hangi parça olduğunu bu şekilde tespit edebilirsiniz). TL431 de LM317 gibi bir ayarlanabilir regülatördür. Voltajı sabitleyen de iki adet dirençtir. O dirençlerin değerleriyle bu değişim yapılabilir.

gevv

https://320volt.com/smps-voltajini-yukseltmek/

aynı yöntemle voltaj düşümü olur  en fazla  3v düşürmenizi öneririm

ama  adaptörün gücü   düşük   ani ses yükselmelerinde korumaya geçebilir   

seron

Notebook, dizüstü bilgisayarların en yüksek çıkış gücü 120W ila 150Watt'dır(marka modele göre). Her ne yapacaksanız ona göre yapın.
Ben Gevv'e katılıyorum. Bir şekilde yapılır ama, sıkıntı yaşanır.

cevat1

Alıntı yapılan: fatih_celebi24 - 13 Ekim 2017, 08:45:28kardeşim doğru söylüyorsun da ancak bunu değerlendirmek daha mantıklı olacak benim için yer probleminden tasarruf etmiş olacağım kutulama esnasında.

Slim tiplerden kullanabilirsiniz.
https://www.google.com.tr/search?q=12v+slim+smps&dcr=0&tbm=isch&source=lnms&sa=X&ved=0ahUKEwjn14PUou7WAhXrA8AKHfO8AskQ_AUIWigB&biw=1366&bih=637

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın