1 MHz Ultrasonic Transducer

Başlatan yunus417, 06 Ekim 2017, 09:35:52

yunus417

selam arkadaşlar. 1 MHz Ultrasonic Transducer TL1000KA ultrasonik transducer aldımda bunu çaklılştırabilmem için gerekli bilgileri bulamadım.  http://chinaultrasound.com/product/1-mhz-ultrasonic-transducer-for-flow-meter-tl1000kh/   bu linkte datasheet var ama nasıl bi frekans uygulayacağım yazmıyor. 3 kablosu var nasıl bağlantı yapmam lazım. şimdiden teşekkür ederim....

seron

Yunus417 merhaba. Benim anladığım bir konu değil ama bilgiler gayet yeterli gibi. Transduserin "merkezi çalışma frekansı" 1Mhz olarak belirtilmiş. Çalışma ısısından tut, en yüksek çalışma voltajı da verilmiş. Yani eksik bilgi yok gibi geldi. Ultrasound uzaktan kumanda yapımında kullanılıyor sanırım. Bir osilatörün çıkışına bağlayacaksınız. Ama nasıl olacak, nasıl bağlanacak, bilmiyorum. İlgilenen olursa ustaların da bir görüşünü almak lazım...
Kolay gelsin.

yunus417

aynen bi osilataör gerekiyor ama pek bilgim yok. ben bunla ses titreşim dalgaları oluşturmak istiyorum. ama devre kısmında yetersizim.

seron

Alıntı yapılan: yunus417 - 09 Ekim 2017, 09:33:59aynen bi osilataör gerekiyor ama pek bilgim yok. ben bunla ses titreşim dalgaları oluşturmak istiyorum. ama devre kısmında yetersizim.
Yunus,
Aslında sen soruyu tersten sormuşsun. O yüzden destek alamıyorsun.
Sorun şu: Sen ne yapmak istiyorsun?
Teknik okul bitirdin mi, okuyor musun, ya da elektronikte neredesin?
Bu bir ödev mi; veya hobi devresi mi? Aciliyeti nedir?
Bunlardan detaylı bahsedersen ona göre yönlendirilirsin.
Multivibratör dediğin şey ise internette dolu. Aklına hiçbirşey gelmiyorsa "osilatör çeşitleri" veya "multivibratör devreleri" diye aratırsan titreşim dalgaları oluşturacak temel devrelere ulaşabilirsin. Mesela iki transistörlü flip-flop devresi ile veya 555 entegresi ile dalgalar oluşturabilirsin. programlanabilir işlemcilerle belirlediğin frekansta daha hassas ve kontrollü dalgalar oluşturabiliyorsun.
Ne yapmak istediğini açıkça anlat, elbet yardım edecek birileri bulunur.
Kolay gelsin.

yunus417

haklısın yeni konu açıp dataylı bi şekilde yazarım teşekkür ederim :)

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın