pcbway

Güzel bir gösterge devresi(Yardım)

Başlatan Mustafa281, 02 Ekim 2017, 13:29:03

Mustafa281

Merhabalar öncelikle güzel bir gösterge devresi buldum adı aklıma gelmediği için böyle söyledim  :)) neyse Devrede 6 adet lehimlenebilecek nokta var bunlardan ikisi VDD bir diğeri ise GND diğerleri BV+, BV-, BV1, DA Şimdi VDD ye + GND ye ise - girdiğimiz zaman ön panelde anlık iki çizgi geliyor o çizgi de şöyle (-,-) Acaba diğer girişlere bağlantı nasıl yapılmalıdır sanırsam başka bir kartla kontrol edildiği için devre o karta ihtiyaç duymakta ama yinede önerilerinize açığım devrenin üstündeki entegre'nin adı basılmamış herhalde kart klonlanmasın diye :)

Mustafa281

Mustafa281

02 Ekim 2017, 13:31:18 #2 Son düzenlenme: 02 Ekim 2017, 13:32:10 Mustafa281
Arka

Adnancoskun

Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

olc technics

Alıntı yapılan: Adnancoskun - 02 Ekim 2017, 14:24:19entegrenin üzerinde ne yazıyor?
@Adnancoskun
Entegrenin adı yok hocam, ilk mesajında yazmış.
@Mustafa281
O haliyle kullanılabileceğini sanmam. Üzerindeki devre kartını söküp, anca led panelden faydalanabilirsiniz(Vu metre Vb.). O haliyle bir işe yaramaz.

Adnancoskun

Sol tarafta 3 bacaklı mavi renkte bir rezonatör gördüm sanki
muhtemel ki o entegre programlanabilen bir devre elemanı pic vs...

Nereden söktünüz? yada nasıl geçti elinize. 

Mustafa281

@Adnancoskun abi evet üç bacaklı bir parça var mavi renkte hurdacı da görüp almıştım beğendim böyle tek halinde idi ama başka bir kartin kontrol etmesi gerekiyor galiba.

07 Osman

Muhtemelen  park sensörü göstergesi.

seron

02 Ekim 2017, 17:13:48 #8 Son düzenlenme: 02 Ekim 2017, 17:20:17 seron
Bence de "ses şeysi" değil o mustafa. Kullanmayı istediğini tahmin ettiğim yerde o haliyle kullanamazsın. Ama ledli paneli komple alabilirsen, kendine o "kullanmayı istediğini tahmin ettiğim" şeyden yapabilirsin. Hemi de stereo ;)  :)
düzenleme:
https://www.google.com.tr/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjS2-CikNLWAhXEB5oKHapAAowQjRwIBw&url=https%3A%2F%2Fwww.quasarelectronics.co.uk%2FItem%2Fsmart-kit-1102-symmetrical-stereo-vu-meter-15-led&psig=AOvVaw1R2J9woEFTfRn8YorZ2oWP&ust=1507040162523591

link uzun oldu ama bu devreden iki tane yaptın mı olur gibi.

ikinci düzenleme: ben neyin resim konumunu kopyalıyorum, o bana neyi veriyor >:(
mesaj sonuna resim iliştirdim:
Ceryanlı devreler olarak prensibim: Az iş, çok laf! O kadar!
Ayrıca şunu unutmayın, atasözüdür, oylarınız damlaya damlaya... Dağdan kestim kereste.

Adnancoskun

:))
aslında sisteme enerji verdikten sonra, B4 ya bir direnç ( 2k2) gibi + dan bir gerilim vererek denesen?

Mustafa281

Alıntı yapılan: seron - 02 Ekim 2017, 17:13:48Bence de "ses şeysi" değil o mustafa. Kullanmayı istediğini tahmin ettiğim yerde o haliyle kullanamazsın. Ama ledli paneli komple alabilirsen, kendine o "kullanmayı istediğini tahmin ettiğim" şeyden yapabilirsin. Hemi de stereo ;)  :)
düzenleme:
https://www.google.com.tr/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjS2-CikNLWAhXEB5oKHapAAowQjRwIBw&url=https%3A%2F%2Fwww.quasarelectronics.co.uk%2FItem%2Fsmart-kit-1102-symmetrical-stereo-vu-meter-15-led&psig=AOvVaw1R2J9woEFTfRn8YorZ2oWP&ust=1507040162523591

link uzun oldu ama bu devreden iki tane yaptın mı olur gibi.

ikinci düzenleme: ben neyin resim konumunu kopyalıyorum, o bana neyi veriyor >:(
mesaj sonuna resim iliştirdim:
@seron abi aklımı okumuşsun ya resmen  :D ama yine de saol abicim yapmak istesem lm3915 li yaparim o fazla yer de kaplamiyor zaten

Mustafa281

Alıntı yapılan: Adnancoskun - 02 Ekim 2017, 17:21:49:))
aslında sisteme enerji verdikten sonra, B4 ya bir direnç ( 2k2) gibi + dan bir gerilim vererek denesen?
@Adnancoskun B4 e 2.2K bir direnç ile beslemeyi vermemi istiyorsunuz anladigim kadarıyla ama board da B4 diye bir yer yok ki

mcan

gnd  da vcc gördüm. besleme ile seri bilgi ile calısıyor.

Adnancoskun

Alıntı yapılan: Mustafa281 - 03 Ekim 2017, 02:35:06@Adnancoskun B4 e 2.2K bir direnç ile beslemeyi vermemi istiyorsunuz anladigim kadarıyla ama board da B4 diye bir yer yok ki
Sisteme normal enerjiyi verdikten sonra sistemin + ucundan B+ arasına 2k2 bir direnç bağlayarak denermisiniz demiştim aslında
B+ yazarken + yerine 4 olmuş
:-)

Mustafa281

Alıntı yapılan: Adnancoskun - 03 Ekim 2017, 14:16:34Sisteme normal enerjiyi verdikten sonra sistemin + ucundan B+ arasına 2k2 bir direnç bağlayarak denermisiniz demiştim aslında
B+ yazarken + yerine 4 olmuş
:-)
@Adnancoskun hocam sadece beslemeden 2.2K bir direnç ile besledim devre çalıştı B+ ya bağlasam değişen bişey olmuyor ama devre çalışıyor şu an geri kalan bağlantısını yapma şansımız var mi

yanki

üstünden 2 yıl geçmiş ama yeni gördüğüm için  başka arkadaşlara bilgi olsun diye yazayım dedim resimdeki vumetre değil araçlarda  kullanılan park sensörünün mesafe  gösterge ekranı